ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت TSC آگار تی اس سی Tryptose sulfite cycloserine agar

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت TSC آگار تی اس سی Tryptose sulfite cycloserine agar

image_pdfimage_print

از محیط کشت TSC آگار تی اس سی Tryptose sulfite cycloserine agar برای شمارش کلستریدیوم پرفرین ژنز (Clostridium perfringens) از مواد غذایی استفاده می شود.تریپتوز، سویا پپتون ، عصاره مخمر ، ترکیبات نیتروژن و کربن ، زنجیره ی یلند آمینو اسیدها ، ویتامین B کمپلکس و عناصر کمیاب برای رشد کلستریدیوم را فراهم می کنند.سدیم متابی سولفیت و فریک آمونیوم سیترات به عنوان نشانگر کاهش سولفیت عمل می کنند، که توسط کلنی های سیاه رنگ نشان داده شده است.D-cycloserine FD014 کمک به جداسازی انتخابی C.perfringens با مهار فلور میکروبی می کند.

کشتTSC آگار تی اس سی Tryptose sulfite cycloserine agar

فرمولاسیون 

Tryptose                                     15,000

Soya peptone                                5,000

Yeast extract                                 5,000

Sodium metabisulphite                    1,000

Ferric ammonium citrate                  1,000

Agar                                            15,000

+2Final pH (at 250C) 7.6,.

طرز تهیه کلی محیط های کشت:

همانطوری که میدانید به سه دسته:

  • جامد
  • نیمه جامد
  • مایع

تقسیم می شوند.محیط های مایع معمولا فاقد آکار هستند یا مقدار آگارشان کم است. مثلا حدود (2/%0)  و محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگار حدود 3-2 گرم و بالاخره محیط های جامد که دارای 15 – 13 گرم آگار در لیتر محیط هستند.برای ساختن محیط های کشت باکتری ، از پودر مخصوص که در شیشه های مربوط قرار دارد، استفاده می کنیم.در روی این شیشه ها ترکیب محیط بطور کامل و همچنین طرز ساختن آن نوشته شده است.

مثلا برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و در مقدار معینی آب مقطر که قبلا در یک ارلن مایر یا بطری ریخته اید اضافی نموده و آن را کاملا حل نمائید.سپس با پنبه درب ارلن مایر را مسدود کرده و آن را روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید.تا هنگام جوش آنرا چند بار تکان دهید تا بخوبی حل شود. و تا یک دقیقه بجوشد.پس از آنکه مایع به جوش آمد . آنرا برداشته و با تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید.ظرف را در اتوکلاو می گذارید تا در فشار 15 پاند بر اینچ مربع و حرارت 121 درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه استریل شود.

پس از استریل نمودن بگذارید تا حدود 40 – c450 خنک شود.سپس درحالی که ارلن را در دست راست گرفته و پنبه آن را با دست چپ کنار شعله خارج کرده اید. دهانه ارلن را یکبار از درون شعله گاز عبور دهید.محتویات را درون پلیت های استریل شده بین 15 – 20 CC از محل محلول بریزید.بعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید.پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده و در c370 بمدت 24 ساعت قرار دهید.اگر محیط ها آلوده نشده باشند آنها را از c370 بیرون بیاورید.در یخچال 4 درجه سانتیگراد قرار دهید.

نکته

طرز ساختن سایر محیط های کشت ، همینطور می باشد.اما بعضی از محیط های جامد در لوله مستقیم ، پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند.این محیط ها را پس از استریل شدن ، به طور ایستاده می گذاریم مثل محیط SIM و یا کج می گذاریم مثل محیط TSI تا سرد شوند.برای ساختن محیط مایع (براث) پس از جوشاندن، محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم و سپس با پنبه ای درب آنها را مسدود می کنیم.جهت استریل داخل اتوکلاو قرار می دهیم.

قیمت -فروش محیط کشت TSC آگار تی اس سی Tryptose sulfite cycloserine agar

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات محیط کشت TSC آگار تی اس سی Tryptose sulfite cycloserine agar (مرک آلمان) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت TSC آگار تی اس سی Tryptose sulfite cycloserine agar میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-
021-  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت