ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

85 / 100

محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز (Lysine Decarboxylase Broth) یک محیط کشت مخصوص است که برای آزمایش و تشخیص فعالیت آنزیم لیزین دی‌کاربوکسیلاز به کار می‌رود. این محیط کشت معمولاً شامل لیزین، ناقل انتقالی، pH اندازه‌گیری شده، و نمونه مورد بررسی می‌باشد.

زمانی که باکتری‌های موجود در نمونه قادر به تجزیه لیزین هستند، این آنزیم فعال می‌شود و باعث افزایش pH محیط می‌شود که باعث تغییر رنگ محیط کشت می‌شود. استفاده از این محیط کشت در آزمایشات تشخیصی و تحقیقاتی در زمینه میکروبیولوژی و تشخیص باکتری‌ها مفید است.

شما می توانید جهت خرید محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید

محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth برای افتراق سالمونلا آریزونا از گروه Bethesda Ballerup انترو باکتریاسه می باشد. محیط های کشت دکربوکسیلاز در ابتدا توسط محققی بنام Moeller  برای تشخیص لایزین و اورنیتین دکر بوکسیلاز و آرژنین دهیدرولاز طراحی شد. محقق دیگری بنام Falkow محیط کشت لایزین دکربوکسیلاز را برای تشخیص وافتراق سالمونلا و شیگلا طراحی کرد. این محیط کشت بخصوص بیشتر مناسب مطالعه واکنش های دکربوکسیلاز اعضای انتر و باکتریاسه می باشد نسبت به کلبسیلا و انتروباکتر. محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth همچنین به وسیله APHA و سایر متدهای استاندارد توصیه شده است.

در مراحل اولیه انکوباسیون، بعد از تلقیح، تخمیر دکستروز توسط ارگانیسم ها باعث تولید اسید می شود. واکنشی که باعث می شود رنگ بروموکروزول بنفش به رنگ زرد تغییر یابد. از طرفی این وضعیت اسیدی باعث تحریک فعالیت دکربوکسیلازی می شود که همین مسئله باعث دکربوکسیلاسیون لایزین به cadavarini می شود. وضعیت قلیایی ایجاد شده براثر تولید cadaverine باعث می شود رنگ اندیکاتور بروموکروزول بنفش که به رنگ زرد تغییر یافته بود، دوباره به بنفش تغییر یابد. در میکروارگانیسم هایی که آنزیم دکربوکسیلاز تولید نمی کنند، رنگ محیط کشت به رنگ زرد باقی می ماند.

محیط کشت لایزین دکربوکسیلاز

مشخصات محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

66304

Millipore

NutriSelect® Plus, suitable for microbiology

Select a Size

Synonym(s):LD Broth
NACRES:NA.85
 • ۱. ترکیبات: این محیط کشت معمولاً شامل لیزین به عنوان منبع اصلی کربوهیدرات، ناقل انتقالی، مواد نگهدارنده و نمونه مورد آزمایش می‌باشد.
 • ۲. pH: مقدار pH محیط کشت برای ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت آنزیم لیزین دی‌کاربوکسیلاز تنظیم می‌شود.
 • ۳. نمونه مورد استفاده: نمونه مورد استفاده معمولاً باکتری‌ها یا سایر میکروب‌ها است که قادر به تجزیه لیزین هستند.
 • ۴. بررسی نتایج: نتایج در این محیط کشت بر اساس تغییر رنگ و افزایش pH مشاهده می‌شود که نشان‌دهنده فعالیت آنزیم لیزین دی‌کاربوکسیلاز و تجزیه لیزین توسط باکتری‌ها می‌باشد.
 • ۵. کاربرد: این محیط کشت به عنوان یک ابزار مهم در آزمایشات تشخیصی و تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌طور خاص در زمینه میکروبیولوژی و تشخیص باکتری‌ها.

ترکیبات محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

 • بافت حیوانی هضم شده پپتیک 5,000 گرم برلیتر
 • عصاره مخمر 3,000 گرم برلیتر
 • دکستروز 1,000 گرم بر لیتر
 • L- لایزین هیدروکلراید 5,000 گرم بر لیتر
 • برومو کروزول بنفش 0,020 گرم برلیتر
 • PH نهایی در دمای 25درجه سانتیگراد باید حدود 6,8 باشد.

 خواص محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

خواص محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز شامل:

 1. تشخیص فعالیت آنزیمی: این محیط کشت برای تشخیص فعالیت آنزیم لیزین دی‌کاربوکسیلاز استفاده می‌شود که به طور مثال در تفسیر رفتار باکتری‌ها مفید است.
 2. تغییر رنگ: وقتی که باکتری‌ها قادر به تجزیه لیزین هستند و آنزیم لیزین دی‌کاربوکسیلاز فعال می‌شود، این باعث افزایش pH محیط می‌شود که منجر به تغییر رنگ محیط کشت می‌شود. این تغییرات رنگی می‌تواند به عنوان نشانگر فعالیت آنزیمی استفاده شود.
 3. کاربرد در آزمایشات تشخیصی: محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز برای آزمایشات تشخیصی و تحقیقاتی در زمینه میکروبیولوژی و تشخیص باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. ارزیابی رفتار باکتری‌ها: این محیط کشت به ما کمک می‌کند تا رفتار باکتری‌ها را در محیط‌های مختلف مورد ارزیابی قرار دهیم و بتوانیم از این طریق نحوه عملکرد و ویژگی‌های باکتری‌ها را بررسی کنیم.

ترکیبات محیط کشت لیزین دی_کاربوکسیلاز-

کاربرد محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

کاربردهای محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز عبارتند از:

 1. تشخیص باکتری‌ها: محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز به عنوان یک ابزار مفید برای تشخیص و شناسایی باکتری‌هایی که قادر به تجزیه لیزین هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. مطالعه فعالیت آنزیمی: این محیط کشت به ما امکان می‌دهد تا فعالیت آنزیم لیزین دی‌کاربوکسیلاز را در باکتری‌ها بررسی کنیم و بر اساس آن رفتار و ویژگی‌های آن‌ها را ارزیابی کنیم.
 3. ارزیابی رفتار باکتری‌ها: با استفاده از این محیط کشت، می‌توانیم رفتار باکتری‌ها در محیط‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار داده و نحوه عملکرد آن‌ها را بررسی کنیم، که این اطلاعات برای تحقیقات میکروبیولوژی و بررسی‌های پزشکی مفید است.
 4. بررسی رفتار میکروب‌ها در محیط‌های مختلف: با استفاده از این محیط کشت می‌توانیم واکنش باکتری‌ها به شرایط محیطی مختلف را بررسی کنیم و درک بهتری از رفتار و ویژگی‌های آن‌ها بدست آوریم.

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

خرید محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

قیمت – فروش محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلازمی باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت لیزین دی‌کاربوکسیلاز میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت