ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

90 / 100

در دنیای میکروبیولوژی، استفاده از محیط های کشت مناسب برای ایزوله و شناسایی باکتری ها بسیار حیاتی است. یکی از این محیط های کشت معروف و پرکاربرد در این حوزه، محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار یا به اختصار VRBD است. این محیط کشت با ویژگی های انتخابی و تفکیکی منحصر به فرد خود، یک ابزار بسیار موثر برای ایزوله سازی و تشخیص باکتری های مختلف محسوب می‌شود.

محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار-110275 در بسته بندی 500 گرمی جهت جداسازی و شمارش انتروباکتریاسه در مواد غذایی می باشد.جداسازی و شمارش انتروباکتریاسه در مواد غذایی,استاندارد: ISO , ISIRI 2461 – 1

محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار( محیط کشت VRBD) از ترکیبات مختلفی تشکیل شده است که هرکدام وظیفه خاصی را برای رشد و تفکیک باکتری ها دارند. عناصری همچون نیله‌های مواد رنگزای قرمز و بنفش، نمک های مختلف و دکستروز از جمله اجزای اصلی این محیط هستند.

برای تهیه محیط کشت VRBD، ابتدا تمامی مواد به طور دقیق و به تناسب مورد نیاز اندازه‌گیری می‌شوند. سپس، این مواد با روش های استریلیزاسیون مناسب مانند اتوکلاو کردن یا فیلتراسیون آماده می‌شوند.

محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

مشخصات محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

مشخصات محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار عبارتند از:

۱. محیط کشت: آگار (Agar)
۲. محتوای محیط: حاوی دکستروز (گلوکز) برای تغذیه میکروارگانیسم‌ها
۳. pH: تنظیم شده در محدوده مناسب برای رشد میکروارگانیسم مورد نظر
۴. دما: معمولاً در دمای اتاق یا مورد نیاز میکروارگانیسم مورد نظر تنظیم می‌شود.
۵. ظرفیت ذوب: طبق نیاز و پیشنهادات برای مورد استفاده، می‌تواند دارای ظرفیت ذوب متفاوتی باشد.
۶. ترکیبات اضافی: ممکن است محتویات اضافی مانند نمک‌ها، ویتامین‌ها و نیازهای تغذیه‌ای دیگر به محیط کشت افزوده شود.
۷. تهویه: بسته بندی محیط کشت باید به گونه‌ای باشد که هوای داخل آن باکتری‌ها را آلوده نکند و از رشد آنها جلوگیری شود.

دستورالعمل تهیه محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

 • 39,5 گرم از محیط  کشت را در یک لیتر آب مقطر حل نمائید.
 • حرارت دهید تا بجوشد و کاملا حل شود. پس از آن بیشتر از 2 دقیقه حرارت ندهید.
 • محیط را اتوکلاو نکنید . از حرارت دادن بیش از حد محیط اجتناب کنید.
 • پس از خنک شدن محیط ، به خوبی آن را مخلوط کنید و داخل پلیت بریزید.
 • سپس پلیت های آماده تا 2 هفته در دمای 4 درجه و به دور از نور قابل نگهداری می باشند.

توجه : برای هم زدن و حرارت دادن محلول ها در کاربردهای عمومی و نه چندان سنگین توصیه می کنیم هیتر استیرر آلفا مدل HS860  را ببینید.

ترکیبات محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار-110275

 • peptone from meta………………………….7.0
 • yeast extract…………………..3.0
 • sodium chloride………………………………5.0
 • D-glucose……………………………………10.0
 • bile salt mixture……………………………..1.5
 • neutral red………………………………….0.03
 • crystal violet……………………………..0.002
 • agar…………………………………………13.0
 • پی اچ نهایی محیط در 25 درجه = 6,8 ± .,2

از این محیط هم در روش پور پلیت (همراه یا بدون لایه ی پوششی) و هم اسپردینگ استفاده می شود. نمونه را مابق با روش استاندارد مورد نظر خود در محیط کشت تلقیح کنید.در دمای 2±35 درجه و به مدت 18 الی 24 ساعت گرما گذاری کنید.

 • ظاهر محیط دی هیدراته : صورتی رنگ ، پودری و یکنواخت (ممکن است حاوی ذرات تیره باشد)
 • ظاهر محیط آماده : قرمز – ارغوانی رنگ و کمی کدر

نتیجه کشت باکتری ، پس از گرما گذاری در دمای 2±35 درجه به مدت 18 الی 24 ساعت :

 • رنگ کلنی                                       رشد                              ATCC                         سوش استاندارد
 • کلنی قرمز-ارغوانی با رسوب               خوب                              25922                        escherchia coli
 • کلنی قرمز-ارغوانی با رسوب               خوب                              salmonella typhimurium                        14028
 • کلنی بیرنگ تا قرمز بدون رسوب      عدم رشد یا رشد خیلی کم     staphylococcu aureus                       25923
 • عدم رشد                                                                           enterococcus faecalis                       29212

کلنی های قرمز رنگی که هاله ای تیره ای (در اثر رسوب نمک های صفراوی) در اطراف آن دارند به احتمال زیاد انتروباکتریاسه هستند. برای تایید، کلنی های مشکوک را برای آزمایش تخمیری و ازمایش اکسیداز انتخاب کنید.

سایر باکتری ها نیز معمولا در این محیط کشت رشد نمی کنند و در صورت رشد کلنی هایی به رنگ سفید یا قهوه ای تشکیل می دهند که فاقد هاله شفاف هستند.

ترکیبات محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار-110275-min

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

کاربرد محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

کاربرد محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار عموماً برای کشت و کشت انباری باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. این محیط کشت به عنوان یک محیط غنی از مواد تغذیه‌ای مانند دکستروز (گلوکز)، برای تغذیه میکروارگانیسم‌ها و تشکیل کلونی‌های باکتریایی مناسب است. از آنجایی که دکستروز یک منبع اصلی انرژی برای بسیاری از میکروارگانیسم‌هاست، استفاده از این محیط کشت به عنوان یک محیط تغذیه‌ای مناسب واکنش‌های بیولوژیکی این موجودات را فراهم می‌کند.

یکی از مزایای اصلی محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

یکی از مزایای اصلی محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار، ارائه یک منبع تغذیه‌ای غنی و متعادل برای رشد و تکثیر میکروارگانیسم‌هاست. حضور دکستروز (گلوکز) در این محیط کشت باعث فراهم شدن یک شرایط محیطی مناسب برای رشد سلول‌های باکتریایی می‌شود. این امر به دلیل اینکه گلوکز به عنوان یک منبع اصلی انرژی برای اکثر باکتری‌ها عمل می‌کند، منجر به رشد سریع‌تر و بهتر باکتری‌ها در محیط کشت می‌شود. این امر به دست‌یابی به کلونی‌های باکتریایی بزرگتر و قابل مشاهده‌تر کمک می‌کند که برای مطالعه و آزمایش‌های بیولوژیکی مورد نیاز است.

خرید محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت کمپیلو باکتر سلکتیو آگار

محیط کشت کمپیلو باکتر سلکتیو آگار

قیمت – فروش محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت ویولت ردبایل دکستروز آگار میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت