ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت مک کانکی (Macconkey agar) کد 105465 مرک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت مک کانکی (Macconkey agar) کد 105465 مرک

88 / 100

شرکت شیمی کهن بزرگترین کمپانی مواد شیمیایی میباشد که در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت مک کانکی (Mac CONKEY agar) کد 105465 مرک، آشنا می کنیم. محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

محیط کشت مک کانکی کد 105465 مرک با خصوصیات منحصر به فرد خود، به عنوان یک ابزار اساسی در زمینه میکروبیولوژی و تحقیقات زیست‌شناسی مولکولی شناخته می‌شود. این محیط کشت، با کد 105465 مرک، تضمین کیفیت و دقت در تحقیقات علمی را فراهم می‌آورد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران  می باشد. این مجموعه کلیه محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از جمله محصولات  مرک merck ، و سیگماآلدریچ ، و کلیه محصولات آزمایشگاهی و صنعتی  را به مشتریان  ارائه می دهد.

محیط کشت مک کانکی (MacConkey Agar) کد 105465 مرک

معرفی محیط کشت:
محیط کشت مک کانکی یکی از ابزارهای اساسی در زمینه میکروبیولوژی و تحقیقات زیست‌شناسی مولکولی است. کد 105465 مرک، با ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود، به یک انتخاب برجسته برای جداسازی و شناسایی باکتری‌ها تبدیل شده است.

کد 105465 مرک: نماد کیفیت و اعتبار. این محیط کشت از مرک، یک شرکت برجسته در زمینه تحقیقات علمی، است که با تضمین کیفیت، به پژوهشگران امکان استفاده از یک محصول مطمئن را می‌دهد.
محیط انتخابی برای باکتری‌ها: مک کانکی اصطلاحاً به عنوان یک محیط انتخابی شناخته می‌شود که به جداسازی و تشخیص باکتری‌های گرم منفی کمک می‌کند.

مک کانکی Mac CONKEY agar کد 105465 مرک

مشخصات محیط کشت مک کانکی (MacConkey Agar) کد 105465 مرک

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

دو نوع محیط کشت اصلی 

 • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

که برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود.متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند.محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند.

بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند.به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند. و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

ترکیبات محیط کشت مک کانکی (Macconkey agar) کد 105465 مرک

 • پپتون:
 • حاوی پپتون به عنوان منبع نیتروژن برای رشد باکتری‌ها استفاده می‌شود.
  لکتوز:
 • حاوی لکتوز که به عنوان منبع کربوهیدرات برای تغذیه باکتری‌ها عمل می‌کند.
  فیلاشین:
 • حاوی فیلاشین که به عنوان نمک‌های میانی در محیط کشت استفاده می‌شود.
  نیل رنگزای کرستال:

حاوی نیل رنگزای کرستال جهت تمایز و تشخیص باکتری‌های لاکتوز مثبت و منفی.

محیط کشت مک کانکی (Macconkey agar) کد 105465 مرک-

کاربردها محیط کشت مک کانکی (Macconkey agar) کد 105465 مرک

 • تشخیص باکتری‌های گرم منفی:
  • مک کانکی به دلیل خصوصیات انتخابی‌اش، به‌خصوص برای تشخیص باکتری‌های گرم منفی نظیر اشریشیاکلی استفاده می‌شود.
 • تحقیقات میکروبیولوژی:
  • این محیط کشت در تحقیقات میکروبیولوژی به‌طور گسترده برای جداسازی، شناسایی، و تحلیل باکتری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • آزمایشات بهداشت عمومی:
  • در زمینه بهداشت عمومی، مک کانکی جهت جداسازی باکتری‌های مهم نظیر اشریشیاکلی به‌کار می‌رود.
 • جداسازی باکتری‌های کولیفرم:

برای جداسازی و تشخیص باکتری‌های کولیفرم به‌خصوص در تحقیقات بهداشت عمومی.

ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی

 1. رنگ و شکل:
  • محیط کشت مک کانکی با رنگ قرمز صورتی تا قرمز تیره بوده و به صورت شفاف تا کمی شفاف می‌آید. شکل آن نیز به‌طور عمومی در قالب لوحها یا لوله‌ها استفاده می‌شود.
 2. ترکیبات غذایی:
  • این محیط حاوی پپتون، لکتوز، فیلاشین، نمک و نیل رنگزای کرستال است. این ترکیبات غذایی مناسب برای رشد باکتری‌ها، به‌ویژه باکتری‌های گرم منفی، فراهم می‌کند.
 3. پایداری فیزیکی:
  • دارای پایداری فیزیکی بالاست که از تغییرات ناخواسته در ساختار آن جلوگیری می‌کند. این ویژگی باعث تضمین شرایط یکنواخت برای رشد و تشخیص باکتری‌ها می‌شود.

نتیجه‌گیری:

محیط کشت مک کانکی کد 105465 مرک با ویژگی‌های خاص خود، به عنوان یک ابزار اساسی در زمینه میکروبیولوژی مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. این محیط کشت با کد 105465 مرک، تازه‌ترین استانداردها را در حوزه تحقیقات علمی ارائه می‌دهد.

خرید محیط کشت EC براث کد 110765 مرک

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید محیط کشت EC براث کد 110765 مرک با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید محیط کشت مک کانکی (Macconkey agar) کد 105465 مرک

قیمت  فروش محیط کشت EC براث کد 110765 مرک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت EC براث کد 110765 مرک می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت