ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339

88 / 100

ماده شیمیایی محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339 (SABRO Dextrose) یک ماده مخصوص استفاده در آزمایشگاه و علوم پزشکی است. در این مقاله، به معرفی این ماده، خواص، ساختار شیمیایی، مشخصات فیزیکی و شیمیایی، فرمول شیمیایی و کاربردهای آن در آزمایشگاه و علوم پزشکی خواهیم پرداخت.

شیمی کهن  در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339،آشنا می کنیم. محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

نام ماده: محیط کشت سابرو دکستروز (SABRO Dextrose) کد محصول: 108339

محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339

ماده شیمیایی محیط کشت سابرو دکستروز، با شماره برچسب 108339، دکستروز یا گلوکز است. دکستروز یک نوع قند یا اصطلاحاً یک هیدرات کربن است که به عنوان منبع اصلی انرژی برای سلول‌ها در بدن انسان و سایر ارگانیسم‌ها عمل می‌کند.

این ماده معمولاً به عنوان یک تغذیه‌کننده در محیط کشت سلولی برای رشد سلول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دکستروز به صورت یک پودر سفید بی‌بو و آبی تا بی‌رنگ در دسترس است و به طور گسترده در آزمایشگاه‌ها و تحقیقات علمی برای کشت و نگهداری سلول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران  می باشد. این مجموعه کلیه محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از جمله محصولات  مرک merck ،  و سیگماآلدریچ ، و کلیه محصولات آزمایشگاهی و صنعتی  را به مشتریان  ارائه می دهد.

محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339

مشخصات محیط کشت سابرو دکستروز براث

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.08339

Millipore

GranuCult® prime SABOURAUD-2% dextrose broth

for microbiology (According harm. EP/USP/JP), according to EP, USP, JP, for yeasts, for molds, suitable for microbiology

Synonym(s):Sabouraud Dextrose Bouillon

مشخصات فیزیکی و شیمیایی

محیط کشت سابرو دکستروز یک محلول آبی است که شامل دکستروز (یا گلوکز) به عنوان منبع اصلی کربوهیدرات می‌باشد. دکستروز یک شکر ساده با فرمول شیمیایی C6H12O6 است. این ماده به صورت پودر یا کریستال‌ها تولید می‌شود و در محلول‌های آبی به شکل یک مایع شفاف ارائه می‌شود.محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339 

ساختار شیمیایی

دکستروز یک هگزوز (شش‌کربنی) است که شامل حلقه‌های شش‌کربنی با گروه‌های هیدروکسی (-OH) می‌باشد. ساختار شیمیایی دکستروز بسیار مهم برای تأمین انرژی در سلول‌ها است.محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339 

خواص محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339 

منبع اصلی انرژی برای سلول‌ها: دکستروز به عنوان یک منبع اصلی انرژی برای سلول‌ها عمل می‌کند.
رشد باکتری‌ها و سلول‌های بافتی: دکستروز به عنوان یک ماده ضروری برای رشد و انکولژی باکتری‌ها در محیط‌های کشت آزمایشگاهی و سلول‌های بافتی عمل می‌کند.

کاربرد در آزمایشگاه و علوم پزشکی

محیط کشت سابرو دکستروز به عنوان یک محیط غذایی معمولاً برای رشد و کشت باکتری‌ها و سلول‌های بافتی در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود.
در علوم پزشکی، این محیط معمولاً برای کشت و تکثیر سلول‌های بافتی برای انجام تجزیه و تحلیل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرمول شیمیایی

فرمول شیمیایی دکستروز به صورت C6H12O6 می‌باشد.

108339 1

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد

  • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

که برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود.متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند.محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند. بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند.به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

نتیجه‌گیری:

محیط کشت سابرو دکستروز یک ماده مهم در آزمایشگاه و علوم پزشکی است که به عنوان محیط نمونه‌برداری و کشت سلول‌ها و باکتری‌ها برای مطالعات آزمایشی و تحقیقات پزشکی به کار می‌رود. این ماده به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد، از اهمیت بسیاری برخوردار است و نقش مهمی در تحقیقات علوم زیستی و پزشکی ایفا می‌کند.

محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339

خرید محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت  فروش محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339 

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت سابرو دکستروز براث کد 108339 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.خرید اسید لوریک

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت