ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

تایو گلیکولات Thioglycollate broth

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

تایو گلیکولات Thioglycollate broth

83 / 100

تایو گلیکولات (Thioglycollate) یک محیط کشت است که برای کشت و آزمایش میکروب‌ها به کار می‌رود. این محیط مخصوصاً برای کشت میکروب‌های حساس به اکسیژن محیطی مناسب است. ترکیبات اصلی تایو گلیکولات شامل گلیکولات سدیم، تیوگلیکولات سدیم، سولفید نقره و دسته‌ای از نمک‌ها هستند.

این محیط جهت انجام آزمایشاتی که نیاز به بررسی رفتار میکروب‌ها در محیط‌های با اکسیژن متفاوت دارند، به کار می‌رود. به دلیل ویژگی‌های اکسیژنیک مختلف در اعماق محیط، میکروب‌ها می‌توانند در لایه‌های مختلف این محیط رشد کنند و تأثیر محیط اکسیژن محیط را بر رفتار آن‌ها بررسی کنیم.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران  می باشد. این مجموعه کلیه محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از جمله محصولات  مرک merck ، و سیگماآلدریچ ، و کلیه محصولات آزمایشگاهی و صنعتی  را به مشتریان  ارائه می دهد.

تایو گلیکولات Thioglycollate broth

تایو گلیکولات Thioglycollate broth براث، یا تایو براث یاسدیم تایو گلیکولات براث، محیط کشت مایع، زرد رنگ که حاوی معرف اکسیداسیون -احیاء به نام رسازورین (Resazurin) است. تایوگلیکولات براث، آبگوشت غنی کننده به طور معمول درآزمایشگاههای میکروب شناسی برای کشت باکتری های به شدت بی هوازی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تهیه تایو گلیکولات، مواد مختلف به ترتیب به محیط افزوده می‌شوند و سپس محیط به دست آمده به عنوان یک محیط مناسب برای رشد میکروب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات تایو گلیکولات تایو گلیکولات Thioglycollate broth

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.08720

Millipore

Thioglycollate Broth

Non animal origin irradiated granulated medium for Microbiological analysis

Synonym(s):Fluid Thioglycollate Medium

تیوگلیکولات مایع تایو گلیکولات Thioglycollate broth

تیوگلیکولات مایع یک ماده مخصوص است که معمولاً در محیط کشت میکروبی به کار می‌رود. این مایع شامل ترکیباتی همچون گلیکولات، تیوگلیکولات، و سایر افزودنی‌های مرتبط می‌شود. تیوگلیکولات مایع ممکن است برای ایجاد شرایط مناسب برای رشد و کشت میکروب‌ها به کار رود.

استفاده از تیوگلیکولات مایع در آزمایشگاهها و صنایع مختلف برای تهیه محیط‌های کشت میکروبی و بررسی رفتار آن‌ها در شرایط مختلف بسیار معمول است. این مایع به عنوان یک ماده پایه یا محیط حامل برای انجام آزمایشات بیولوژیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای تهیه تیوگلیکولات مایع، ترکیبات مختلف به دقت ترکیب و مخلوط می‌شوند تا یک مایع یکنواخت و مناسب برای رشد و تغذیه میکروب‌ها حاصل شود.

تیوگلیکولات کلسیم تایو گلیکولات Thioglycollate broth

تیوگلیکولات کلسیم یک ترکیب شیمیایی است که شامل یون‌های تیوگلیکولات و کلسیم می‌شود. این ترکیب ممکن است در محیط کشت میکروبی، صنایع شیمیایی یا برخی فرآورده‌های آرایشی به کار رود.

ترکیبات تیوگلیکولات به عنوان عوامل اصلی این ترکیب شناخته می‌شوند که معمولاً به عنوان ماده‌ای کمکی برای برخی فرآورده‌های آرایشی یا محصولات مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین، کلسیم نیز از نظر شیمیایی و فیزیکی می‌تواند خواص مختلفی داشته باشد و در برخی موارد به عنوان یک افزودنی یا ترکیب در صنایع مختلف به کار رود.

برای استفاده از تیوگلیکولات کلسیم، معمولاً مقادیر دقیق و متناسب از این ترکیبات با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا ترکیب مناسبی برای هدف خاصی که در نظر گرفته شده است، به دست آید.

ازتیوگلیکولیک اسید درمحیط کشت تایو گلیکولاتThioglycollate broth به چه منظوری استفاده شده است؟

تیوگلیکولیک اسید به عنوان یک عامل احیاء کننده جهت پایین آوردن پتانسیل اکسیداسیون احیاء درمحیط استفاده شده است. بااضافه نمودن تعداد زیادی از فاکتورهای مغذی مانند کازئین – عصاره مخمر، گوشت و ویتامین ها و غیره به این محیط، رشد اکثر باکتری های پاتوژن تشدید می گردد.سایر مکمل های غذایی، اندیکاتور اکسیداسیون – احیاء (Resazorin)، دکستروز، ویتامین K1 و هِمین (hemin) در فرمولهای تغییریافته دیگر به محیط اضافه شده است.

پراکندگی و نحوه ی رشد باکتری های مختلف در محیط کشت تایو گلیکولات Thioglycollate broth

  • باسیل های گرم منفی اختیاری در سراسر محیط پخش می شوند.
  • کوکسی های گرم مثبت به صورت توپ باد کرده (puff ball) رشد می کنند.
  • هوازی های مطلق مانند سودوموناس و مخمرها به صورت یک لایه نازک در سطح آگار رشد می نمایند.
  • جهت رشد باکتری های بی هوازی اگر به محیط تیوگلیکولات مکمل هِمین (hemin) به مقدار 5 میکروگرم در میلی لیتر و ویتامین K1 به میزان 1/. میکروگرم در میلی لیتر و بیکربنات سدیم به میزان 1 میلی گرم در میلی لیتر اضافه گرددنتایج بهتری حاصل می گردد.تایو گلیکولات Thioglycollate broth

شرایط نگهداری این محیط کشت در آزمایشگاه

نگهداری این محیط کشت در آزمایشگاه در داخل ظروف تیره و در داخل یخچال می باشد.

ازکجابدانیم باکتری درمحیط کشت تایو گلیکولات Thioglycollate broth رشد کرده است؟

رشد باکتری ها در محیط مایع به صورت تیره دیده می شود. و هرچه کدورت بیشتر، تعداد باکتری رشد کرده بیشتراست. در بعضی از موارد ممکن است. در قسمت بالایی محیط، رنگ صورتی دیده شود.

خرید تایو گلیکولات Thioglycollate broth

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید تایو گلیکولات Thioglycollate broth با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید تایو گلیکولات Thioglycollate broth

قیمت  فروش تایو گلیکولات Thioglycollate broth

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش تایو گلیکولات Thioglycollate broth می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت