ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت بلاد آگار

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت بلاد آگار

89 / 100

محیط کشت بلاد آگار(Blood Agar) یک محیط کشت جامد مغذی است که برای رشد و مطالعه باکتری‌ها به کار می‌رود. این محیط کشت حاوی آگار، مواد مغذی و خون حیوانی (معمولاً خون گوسفند یا اسب) است. خون به عنوان منبع آهن و سایر مواد مغذی ضروری برای رشد برخی از باکتری‌ها عمل می‌کند.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

محیط کشت بلاد آگار

محیط کشت بلاد آگار کد110886  محیطی جامد و مغذی با 5% خون گوسفند است. برای شناسایی باکتری هایی به کار می رود. که به واسطه آنزیم هایی که تولید می کنند باعث لیز شدن گلبولهای قرمز می شود، این فرایند همولیز نامیده می شود.

محیط کشت بلاد آگار محیطی غنی شده برای رشد باکتری های سخت رشد مانند streptococci که بر روی محیط های کشت بلاد آگار روتین رشد نمی کنند. این محیط کشت برای رشد طیف وسیعی از پاتوژن های سخت رشد مانند Haemophilus influenzae , Streptococcus pneumoniae , Neisseria  به کار می رود.

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات محیط کشت بلاد آگار کد 110886(مرک آلمان) می باشد.

fghn Hhv

اجزای سازنده محیط کشت بلاد آگار

 1.  1000ml  نوترینت آگار
 2.  50ml خون دفیبرینه کوسفندی استریل
 3.  ph محیط باید در حدود 2/7 تا 6/7 در دمای اتاق باشد
 4. آگار: آگار ماده ژلاتینی است که از جلبک‌های دریایی به دست می‌آید و به عنوان پایه جامد محیط کشت عمل می‌کند.
 5. مواد مغذی: مواد مغذی مانند پپتون، عصاره گوشت و مخمر به محیط کشت اضافه می‌شوند تا مواد مغذی ضروری برای رشد باکتری‌ها را فراهم کنند.
 6. خون: خون حیوانی، معمولاً خون گوسفند یا اسب، به محیط کشت اضافه می‌شود تا منبع آهن و سایر مواد مغذی ضروری برای رشد برخی از باکتری‌ها را فراهم کند.

تهیه محیط بلاد آگار کد 110886

 • با توجه به دستورالعمل شرکت سازنده محیط بلاد آگار تهیه شود
 • محیط مورد نظر را در دمای 121 درجه سلسیوس به مدت 15 دقیقه اتو کلاو شود
 • محیط پایه به حمام آب گرم 50 درجه انتقال داده شود
 • خون استریل به آرامی به محیط پایه اضافه شود و از تشکیل حباب هوا جلوگیری شود
 • از محیط مورد نظر در در ظروف پتری دیش در شرایط استریل ریخته شود

انواع همولیز و بلاد آگار 

برخی از گونه های باکتریایی از طریق تولید آنزیم ها قادر به همولیز سلول های خونی در محیط هستند. تجزیه گلبولهای قرمز به دو صورت جزیی و کامل است. به صورت کلی 3 نوع همولیز در محیط کشت آگار خون دار وجود دارد:

 1. همولیز کامل بتا
 2. همولیز جزیی آلفا
 3. عدم همولیز یا گاما

مقایسه بین دو محیط بلاد آگار و شکلات آگار 

هر دو از محیط کشت پایه ساخته می شوند، در واقع محیط شکلات آگار همان محیط بلاد آگار است که گلبولهای قرمز آن لیز شده است. زمان اضافه کردن خون در این دو محیط متفاوت است. در صورتیکه خون در زمان گرم شدن محیط تا 80 درجه سانتیگراد اضافه شود باعث لیز شدن گلبول های قرمز و شکستن هموگلوبین شده است. رنگ محیط کشت شکلاتی شده و به این دلیل به نام شکلات آگار نامیده می شود.

کاربردهای بلاد آگار

 • تشخیص باکتری‌ها: بلاد آگار برای تشخیص انواع مختلف باکتری‌ها، به خصوص باکتری‌های بیماری‌زا، استفاده می‌شود.
 • مطالعه همولیز: همولیز فرآیندی است که در آن برخی از باکتری‌ها گلبول‌های قرمز خون را تجزیه می‌کنند و باعث ایجاد ناحیه شفاف (زون همولیز) در اطراف کلونی‌های باکتری می‌شوند. نوع همولیز (α-همولیز، β-همولیز یا γ-همولیز) می‌تواند برای کمک به شناسایی باکتری‌ها استفاده شود.
 • شمارش کلونی: بلاد آگار برای شمارش کلونی‌های باکتری در نمونه‌های مختلف مانند خون، ادرار و چرک استفاده می‌شود.

انواع بلاد آگار

 • بلاد آگار ساده: این نوع بلاد آگار فقط حاوی آگار، مواد مغذی و خون است.
 • بلاد آگار با آنتی‌بیوتیک: این نوع بلاد آگار حاوی آنتی‌بیوتیک است که برای انتخاب باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک استفاده می‌شود.
 • بلاد آگار با مکمل: این نوع بلاد آگار حاوی مکمل‌های مختلف مانند ویتامین‌ها یا نمک‌ها است که برای رشد برخی از باکتری‌های خاص ضروری است.

مزایای استفاده از بلاد آگار:

 • بلاد آگار محیط کشت ساده و مقرون به صرفه ای است که به راحتی در آزمایشگاه قابل تهیه است.
 • بلاد آگار برای رشد انواع مختلف باکتری‌ها، به خصوص باکتری‌های بیماری‌زا، مناسب است.
 • بلاد آگار برای تشخیص باکتری‌ها، مطالعه همولیز و شمارش کلونی‌ها مفید است.

معایب استفاده از بلاد آگار:

 • بلاد آگار ممکن است برای رشد برخی از باکتری‌های سخت‌گیر مناسب نباشد.
 • خون حیوانی می‌تواند در معرض آلودگی باشد و نتایج آزمایش را تحت تاثیر قرار دهد.

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

خرید محیط کشت بلاد آگار

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت بلاد آگار با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت بلاد آگار

محیط کشت بلاد آگار

قیمت – فروش محیط کشت بلاد آگار

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت بلاد آگار می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت بلاد آگار میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت