ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت بروسلا براث

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت بروسلا براث

90 / 100

محیط کشت بروسلا براث (Brucella Broth)، یک محیط کشت مخصوص برای انجام آزمون‌های مربوط به باکتری‌های گونه Brucella می‌باشد. این محیط کشت در زمینه‌های پزشکی و ویتریناری برای تشخیص عفونت‌های Brucella به کار می‌رود. در این مقاله، به بررسی مشخصات، کاربردها، خواص، و فرمول شیمیایی محیط کشت بروسلا براث خواهیم پرداخت.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

محیط کشت بروسلا براث

محیط کشت بروسلا براث  محیطی غنی ازمواد مغذی وفاکتورهای رشد است که آن را مناسب برای رشد و جدا سازی طیف گسترده ای از میکرو ارگانیسم ها کرده است. این محیط به طور گسترده ای برای کشت گونه های بروسلا وبسیاری از بی هوازی ها ازنمونه های تشخیصی استفاده می شود.

محیط کشت بروسلا براث براساس فرمول(APHA Broth. Brucella Broth Albimi) یک محیط عمومی برای کشت گونه های Brucella است. و میکرو ارگانیسم های فستیدیوس ازجمله استرپتوکوک پنومونیه، استرپتوکوک ویریدانس ،و نیسریا مننژیدیس محیط بروسلا براث از رشدمیکرو ارگانیسم های فستیدیوس، با وجود پپتون، دکستروز و عصاره مخمر پشتیبانی می کند. پپتون ها نیتروژن، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد معدنی و اسید آمینه محیط را فراهم می کنند عصاره مخمر یک منبع ویتامین B است و دکستروز منبع انرژی به عنوان یک کربوهیدرات قابل تخمیر است.

فرمولاسیون محیط کشت : Brucella Broth

همانطوری که میدانید محیط های کشت به سه دسته:

 • جامد
 • نیمه جامد
 • مایع تقسیم می شوند.
 • محیط های مایع معمولا فاقد آگار هستند یا مقدار آگارشان بسیار کم است. مثلا حدود (2/%.) .
 • و محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگار حدود 3-2 گرم .
 • و بالاخره محیط های جامد که دارای 15-13 گرم آگار در لیتر محیط هستند.

کشت بروسلا براث min 1

طرز تهیه کلی محیط های کشت

برای ساختن محیط های کشت باکتری،ما از پودر مخصوص که درشیشه های مربوطه قرار دارد، استفاده می کنیم. در روی این شیشه ها ترکیب محیط به طور کامل وهمچنین طرز ساختن آن نوشته شده است.مثلا برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و درمقدار معینی آب مقطر که قبلا در یک ارلن مایر یا بطری ریخته اید اضافی نموده و آنرا کاملا حل نمائید و سپس با پنبه درب ارلن مایر را مسدود کرده و آن را روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید تا زمان جوشیدن آن را چندبار تکان دهید،تا خوب حل شود وبمدت یک دقیقه بجوشد.

پس از آنکه مایع بجوش آمد،آنرا برداشته و با تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید وظرف را در اتوکلاو می گذارید تا درفشار 15 پاند بر اینچ مربع و حرارت 121 درجه سانتیگرادبه مدت 15 دقیقه استریل شود.

محیط کشت بروسلا براث

مرحله استریل

بعد از استریل کردن بگذاریدتا خنک شود تا حدود 40-C450 سپس در حالیکه ارلن را در دست راست گرفته و پنبه آن را با دست چپ کنار شعله خارج کرده اید، دهانه ارلن را یکبار از درون شعله گاز عبور دهید و بعد درون پلیت های استریل شده بین 15- cc20 از محل محلول بریزید.

بعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید. و پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده و در c370  بمدت 24 ساعت قرار دهید. اگر محیط ها آلوده نشده باشند. آنها را از c370 بیرون آورده و در یخچال 4 درجه سانتیگراد قرار می دهید.

سایر محیط های کشت

طرز ساختن سایر محیط های کشت، همینطور می باشد. منتهی بعضی از محیط های جامد در لوله مستقیم، پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند. که این محیط ها را پس از استریل شدن، به طور ایستاده می گذاریم .مثل محیط SIM و یا کج می گذاریم مثل محیط TDI تا سرد شوند.برای ساختن محیط مایع (براث) پس از جوشاندن،محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم. و سپس با پنبه ای درب آنها را مسدود کرده و جهت استریل داخل اتوکلاو قرار می دهیم.

مشخصات محیط کشت بروسلا براث

محیط کشت بروسلا براث، یک محیط مایع است که مخصوصاً برای کشت و رشد باکتری‌های Brucella مناسب است. این محیط شفاف و بدون رنگ است و دارای مشخصات زیر می‌باشد:

ترکیب شیمیایی:

نیترات آمونیوم: محلول اصلی محیط کشت بروسلا براث به عنوان منبع نیتروژن می‌باشد.
سولفات مغنزیم: برای ارائه یون مغنزیم به سلول‌ها برای فعالیت‌های آنزیمی.
آگار: ماده اصلی جامد محیط کشت بروسلا براث که به عنوان ژلوز رسانای سطحی عمل می‌کند.
pH:

pH محیط کشت بروسلا براث به طور معمول حدود 7.0-7.4 است. این pH مناسب برای رشد باکتری‌های Brucella است.

نظریه کارکرد:

محیط کشت بروسلا براث به عنوان یک محیط تقویت‌کننده (Enrichment Medium) عمل می‌کند. این به معنای این است که این محیط به باکتری‌های Brucella کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری رشد کنند و سلول‌های آن‌ها به راحتی تشخیص داده شوند.

محیط کشت بروسلا براث

کاربردهای محیط کشت بروسلا براث:

محیط کشت بروسلا براث برای تشخیص و شناسایی باکتری‌های گونه Brucella به کار می‌رود. کاربردهای اصلی این محیط عبارتند از:

تشخیص بیماری بروسلوز:

بروسلوز یک بیماری عفونی است که انسان‌ها و حیوانات به عنوان میزبان اصلی می‌گیرند. با استفاده از محیط کشت بروسلا براث، نمونه‌های بافتی یا مایعات بدنی مثل خون، ادرار یا مایع مغزی تجزیه و تحلیل می‌شوند تا باکتری‌های Brucella شناسایی شوند.

تحقیقات علمی:

محیط کشت بروسلا براث در تحقیقات علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به مطالعه و تجزیه و تحلیل باکتری‌های گونه Brucella کمک کند. این تحقیقات می‌توانند به درک بهتری از بیماری بروسلوز و توسعه راه‌های تشخیص و درمان بیماری کمک کنند.

خواص محیط کشت بروسلا براث:

محیط کشت بروسلا براث برخی از خواص مهم را داراست:

انتخابی بودن:

این محیط از یک ترکیب شیمیایی مناسب تشکیل شده است که تنها به باکتری‌های گونه Brucella امکان رشد و تکثیر را می‌دهد. این انتخابی بودن به تشخیص سریع و دقیق تر باکتری‌های Brucella کمک می‌کند.

تقویت‌کنندگی:

محیط کشت بروسلا براث به باکتری‌های Brucella کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری رشد کنند و به تعداد بیشتری تکثیر شوند.

شفافیت:

این محیط شفاف است که امکان مشاهده رشد باکتری‌ها در طی فرآیند کشت را فراهم می‌کند.

فرمول شیمیایی محیط کشت بروسلا براث:

فرمول شیمیایی محیط کشت بروسلا براث به صورت تقریبی به این شکل می‌باشد:

نیترات آمونیوم: NH4NO3
سولفات مغنزیم: MgSO4
آگار: C12H18O9

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت بروسلا براث میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده یا cas number ماده ،و مقدار نیاز خود را در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

روش تهیه محیط کشت بروسلا براث:

برای تهیه محیط کشت بروسلا براث، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا مقدار مورد نیاز از نیترات آمونیوم و سولفات مغنزیم را در آب دیوآنیزه حل کنید تا محیط برای رشد باکتری‌ها حاصل شود. به عنوان مثال، برای تهیه 1 لیتر محیط کشت، ممکن است نیاز به حدود 6.3 گرم نیترات آمونیوم و 1.3 گرم سولفات مغنزیم داشته باشید.
 • سپس به محلول حاصله آگار اضافه کرده و دستورات تهیه تامین کننده یا راهنمای تهیه محیط را دنبال کنید تا محیط به درستی تهیه شود.
 • محیط کشت تا تازگی خود حفظ شود و در دمای مناسب نگهداری شود. تازگی محیط برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت در رشد باکتری‌ها بسیار حائز اهمیت است.

محیط کشت بروسلا براث

نتیجه‌گیری:

محیط کشت بروسلا براث یک محیط مخصوص برای تشخیص و شناسایی باکتری‌های گونه Brucella است. این محیط با خواص انتخابی و تقویت‌کنندگی مناسب برای این منظور طراحی شده است. با استفاده از این محیط، می‌توان باکتری‌های Brucella را شناسایی و تحلیل کرده و در تشخیص بروسلوز به عنوان یک بیماری مهم انسانی و حیوانی کمک کرد.

خرید محیط کشت بروسلا براث

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید محیط کشت بروسلا براث  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت  فروش پلی آنیلین

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت بروسلا براث  می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.خرید اسید لوریک

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت