ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

89 / 100

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث یکی از محیط‌های کشت مورد استفاده در آزمایشگاه‌های علمی و تحقیقاتی است. این محیط کشت حاوی عوامل مختلفی است که برای رشد و تکثیر باکتری‌ها و سلول‌های گیاهی مناسب است. برلیانت گرین بابل براث، نامی معتبر و شناخته شده در زمینه تحقیقات زیستی و میکروبیولوژی دارد.

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث شامل موادی مانند پپتون، اسیدهای آمینه، نمک‌ها، و گلوکز است که تغذیه مناسبی را برای باکتری‌ها فراهم می‌کند. این محیط کشت از طریق ترکیب دقیق این مواد و تنظیم pH، به گونه‌ای طراحی شده است که شرایط رشد ایده‌آل برای میکروب‌ها فراهم شود.

شما می توانید جهت خرید محیط کشت برلیانت گرین بابل براث با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید.

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث برای جداسازی و تایید وجود کلی فرمها استفاده میگردد. وجود برلیانت گرین و نمک صفراوی از رشد باکتریهای گرم مثبت ممانعت میکند. از این پیرامون برای کنترل آب, لبنیات و مواد غذایی مورد کاربرد قرارمی گیرد.

از محیط کشت برلیانت گرین بایل براث برای جداسازی و تایید وجود کلی فرمها استفاده میگردد. وجود برلیانت گرین و نمک صفراوی ازرشدباکتریهای گرم مثبت ممانعت میکند. ازاین پیرامون برای کنترل آب, لبنیات ومواد غذایی مورد کاربرد قرارمی گیرد. برای تشخیص E.coli پیرامون کشت داده شده را به مدت 48 ساعت د ر دمای 44 درجه انکوبه می کنیم . وجود کدورت و گاز درلوله دروهام ازعلائم تشخیص میباشد. برای تشخیص Coli – aerogenes محیط کشت دیتا شده را به مدت 24تا 48 ساعت در دمای 32 درجه انکوبه می نماییم. اگر پیرامون را با غلظت 2 برابر جاسازی میکنید از اتوکلاو کردن آن امتناع نمایید.

مشخصات محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید. مشخصات محیط کشت مالت اکسترکت آگار شامل موارد زیر می‌باشد:

1.05454

Millipore

GranuCult® prime BRILA (Brilliant-green bile Lactose) broth

according to ISO 4831:2006, ISO 4832:2006, FDA-BAM, for Escherichia coli, for coliforms, suitable for microbiology

500 G

5 KG

Synonym(s):BGB broth, BGBLB, Brilliant Green Bile broth, Brilliant-green bile lactose broth, Brilliant-green bile lactose broth, Brillant-green bile lactose broth

 

Brilliant Green Bile Agar BGBA 1 1

مشخصات محیط کشت برلیانت گرین بابل براث عبارتند از:

 1. ترکیبات اصلی:
  • پپتون: به عنوان منبع پروتئین برای رشد باکتری‌ها.
  • اسیدهای آمینه: ارائه منابع غذایی برای سلول‌ها.
  • نمک‌ها: برای تعادل الکترولیتی محیط.
  • گلوکز: به عنوان منبع انرژی برای رشد سلول‌ها.
 2. خصوصیات فیزیکی:
  • شکل: پودر
  • رنگ: مختلف، اغلب سبز یا زرد
  • بو: خنثی
 3. pH محیط:
  • معمولاً در محدوده 7.0 تا 7.4 قرار دارد.
 4. استریلیته:
  • محیط کشت باید به صورت استریل و بدون تلخیصه‌های میکروبی ارائه شود.
 5. نحوه تهیه:
  • برلیانت گرین بابل براث از ترکیب دقیق مواد ذکر شده با تنظیم pH مناسب و استریل شدن مناسب تولید می‌شود.
 6. استفاده:
  • برای کشت و تکثیر باکتری‌ها، سلول‌های گیاهی و دیگر میکروارگانیسم‌ها در آزمایشگاه‌های علمی و تحقیقاتی به کار می‌رود.

کاربرد محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

برلیانت گرین بابل براث به دلیل خواص منحصر به فرد خود، برای کشت و آماده‌سازی نمونه‌های زیستی به منظور انجام آزمایش‌های مختلف بسیار مورد توجه است. این محیط کشت برای تحقیقات در زمینه‌هایی مانند میکروبیولوژی، بیوشیمی، ژنتیک، و داروسازی بسیار ارزشمند است و به دلیل استانداردهای بالا و اطمینان‌بخش بودن، انتخاب اول بسیاری از محققان و علاقه‌مندان به علوم زیستی می‌باشد.

 • شناسایی
 • غنی سازی انتخابی و شمارش E.coli و سایرکلیفرم ها در آب
 • پساب
 • شیر
 • لبنیات
 • موادغذایی با استفاده از روش MPN

استانداردها : ISIRI11166, ISO , APHA (استاندارد ملی ایران).

 • 40 گرم از محیط را در یک لیتر آب مقطر حل کنید.
 • کمی حرارت دهید تا محیط کاملا در آب حل شود.
 • پس از حل شدن محیط ،آن را درحجم های 10 میلی لیتری در لوله های آزمایش حاوی لوله دور هام تقسیم کنید.
 • در دمای 121 درجه به مدت 15 دقیقه اتوکلاو کنید.
 • برای جلوگیری از تشکیل حباب داخل لوله های دورهام ،اجازه دهید اتوکلاو دست کم تا دمای 75 درجه خنک شود و بعد در آنرا باز کنید.

ازجمله محیط های مرتبط و پرکاربرد که می توان به آن اشاره کرد محیط کشت برد پارکر است.

peptone                    10.0

lactose                    10.0

ox bile                    20.0

brilliant green                 0.0133

پی اچ نهایی محیط در دمای 25 درجه =2,. = 7,2

نحوه استفاده

 • درصورت استفاده از نمونه ی مایع، مقدار یک میلی لیتر یا کمتر از نمونه را به 10 میلی لیتر از محیط کشت اضافه کنید.اگر مقدار 10 میلی لیتر از نمونه را مورد آزمایش قرار می دهید،باید آنرا به 10 میلی لیتر از محیط کشت دوباره غلظت اضافه کنید.حتما دقت کنید که محیط را خیلی رقیق نکنید.
 • در صورت استفاده از نمونه های مواد غذایی جامد،

نحوه استفاده از نمونه های مواد غذایی جامد

تکه ای از نمونه را در آب بخیسانید و پس از تهیه رقت های 1 به 10 از آن ،نمونه را به نسبت 10 به 1 به محیط کشت تلقیح کنید. در صورت افزدن حجم های بیشتری از نمونه،از محیط کشت دوبار غلظت استفاده کنید.

       شناسایی باکتری E,coli

 • برای شناسایی باکتری E,coli ،پس از تلقیح نمونه داخل محیط،آنرا در دمای 1=44 درجه به مدت 48 ساعت گرما گذاری کنید.در این قسمت ممکن است بخواهید در مورد محیط کشتec اطلاعات کسب کنید.

 سایر کالیفرم ها در آب

 • برای شناسایی سایر کلیفرم ها ، گرما گذاری را در دمای 2 = 35 درجه به مدت 48 ساعت انجام دهید.

این آبگوشت اصلاح شده از محیط مایع MacC0nkey برای جداسازی Enterobacteriaceae است که در سال 1926 توسط Dunham و Schoenlein تهیه شده است تا حداکثر بازیابی باکتریهای گروه کولی آئروژنها را بدست آورد، در حالی که اکثر ارگانیسم های گرم مثبتی را نمایش می دهد که ممکن است مانع از رشد باکتریها شوند.این ماده حاوی رنگ های درخشان سبز و صفراوی به عنوان عامل نمایش برای ارگانیسم های گرم مثبت و لاکتوز به عنوان منبع کربن است که به سرعت توسط گروه کولی آئروژن ها،که اکثرا با یک روش غیرتخمیری انجام می شود.بسیاری از افراد همچنین از محیط کشت لوریل سولفات براث نیز دیدن کرده اند.

  استفاده از روش MPN

مکنزی و همکاران او در سال 1942 دریافتند که محیط کشت برلیانت گرین بایل براث نسبت به محیط کشت مکانکی براث،جهت تایید اشر شیاکلی در دمای 44 درجه سانتیگراد بسیار بهتراست. امروزه انجام تست رایج MPN با استفاده از یک محیط کمتر انتخابی همچون محیط کشت لوریل سولفات براث،یا مواد معدنی اصلاح شده ی گلوتامات و نهایتا تایید لوله های نمایشگر واکنش مثبت در کشت BGBB بسیار رایج و عادی است.

 • ظاهر محیط هیدراته : سبز /بژ رنگ ، پودری و یکنواخت
 • ظاهر محیط آماده : سبز و شفاف
 • نتیجه کشت باکتری ، پس از گرما گذاری در دمای 2=35 درجه و 1=44 درجه به مدت 48 ساعت

رشد/تولید گاز در 44 درجه                 رشد/تولید گاز در 35 درجه              ATCC

خوب/مثبت                                    خوب/مثبت                                  escherchia       25922

ضعیف/ضعیف تامنفی                       خوب/مثبت                                  …..           enterobacter aerogenes

–                                                  عدم رشد/منفی                          25923        staphylococcus  aureus

ایجاد کدورت و تغییر رنگ محیط به سبز-زرد نشانه رشد باکتری داخل لوله دورهام پس از 48 ساعت گرماگذاری در 2=35 درجه دال بر وجود باکتری های کلیفرم در نمونه است.در صورت مثبت بودن نتیجه ی آزمایش،باید تست های تاییدی نیز انجام بشود.تشکیل گاز پس از گرماگذاری در دمای 1=44 درجه نشانه ی وجود باکتری E.coli است.برای تایید،می توان نمونه را در محیط کشت پپتون واتر کشت داد و سپس تست وجود اندول را انجام داد.

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

خرید محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت برلیانت گرین بابل براث با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

قیمت – فروش محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت برلیانت گرین بابل براث می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت برلیانت گرین بابل براث میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت