ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

image_pdfimage_print

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث برای جداسازی و تایید وجود کلی فرمها استفاده میگردد. وجود برلیانت گرین و نمک صفراوی ازرشدباکتریهای گرم مثبت ممانعت میکند.ازاین پیرامون برای کنترل آب, لبنیات ومواد غذایی مورد کاربرد قرارمی گیرد. از محیط کشت برلیانت گرین بایل براث برای جداسازی و تایید وجود کلی فرمها استفاده میگردد. وجود برلیانت گرین و نمک صفراوی ازرشدباکتریهای گرم مثبت ممانعت میکند. ازاین پیرامون برای کنترل آب, لبنیات ومواد غذایی مورد کاربرد قرارمی گیرد. برای تشخیص E.coli پیرامون کشت داده شده را به مدت 48 ساعت د ر دمای 44 درجه انکوبه می کنیم . وجودکدورت وگازدرلوله دروهام ازعلائم تشخیص میباشد. برای تشخیص Coli – aerogenes محیط کشت دیتا شده را به مدت 24تا 48 ساعت در دمای 32 درجه انکوبه می نماییم. اگر پیرامون را با غلظت 2 برابر جاسازی میکنید از اتوکلاو کردن آن امتناع نمایید.Brilliant Green Bile Agar BGBA 1 1

کاربرد محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

 • شناسایی
 • غنی سازی انتخابی و شمارش E.coli و سایرکلیفرم ها در آب
 • پساب
 • شیر
 • لبنیات
 • موادغذایی با استفاده از روش MPN

استانداردها : ISIRI11166, ISO , APHA (استاندارد ملی ایران).

 • 40 گرم از محیط را در یک لیتر آب مقطر حل کنید.
 • کمی حرارت دهید تا محیط کاملا در آب حل شود.
 • پس از حل شدن محیط ،آن را درحجم های 10 میلی لیتری در لوله های آزمایش حاوی لوله دور هام تقسیم کنید.
 • در دمای 121 درجه به مدت 15 دقیقه اتوکلاو کنید.
 • برای جلوگیری از تشکیل حباب داخل لوله های دورهام ،اجازه دهید اتوکلاو دست کم تا دمای 75 درجه خنک شود و بعد در آنرا باز کنید.

ازجمله محیط های مرتبط و پرکاربرد که می توان به آن اشاره کرد محیط کشت برد پارکر است.

peptone                    10.0

lactose                    10.0

ox bile                    20.0

brilliant green                 0.0133

پی اچ نهایی محیط در دمای 25 درجه =2,. = 7,2

         نحوه استفاده از نمونه های مایع- محیط کشت

 • درصورت استفاده از نمونه ی مایع،مقدار یک میلی لیتر یا کمتر از نمونه را به 10 میلی لیتر از محیط کشت اضافه کنید.اگر مقدار 10 میلی لیتر از نمونه را مورد آزمایش قرار می دهید،باید آنرا به 10 میلی لیتر از محیط کشت دوباره غلظت اضافه کنید.حتما دقت کنید که محیط را خیلی رقیق نکنید.
 • در صورت استفاده از نمونه های مواد غذایی جامد،

  نحوه استفاده از نمونه های مواد غذایی جامد

  تکه ای از نمونه را در آب بخیسانید و پس از تهیه رقت های 1 به 10 از آن ،نمونه را به نسبت 10 به 1 به محیط کشت تلقیح کنید. در صورت افزدن حجم های بیشتری از نمونه،از محیط کشت دوبار غلظت استفاده کنید.

       شناسایی باکتری E,coli

 • برای شناسایی باکتری E,coli ،پس از تلقیح نمونه داخل محیط،آنرا در دمای 1=44 درجه به مدت 48 ساعت گرما گذاری کنید.در این قسمت ممکن است بخواهید در مورد محیط کشتec اطلاعات کسب کنید.

    سایر کالیفرم ها در آب

 • برای شناسایی سایر کلیفرم ها ، گرما گذاری را در دمای 2 = 35 درجه به مدت 48 ساعت انجام دهید.

این آبگوشت اصلاح شده از محیط مایع MacC0nkey برای جداسازی Enterobacteriaceae است که در سال 1926 توسط Dunham و Schoenlein تهیه شده است تا حداکثر بازیابی باکتریهای گروه کولی آئروژنها را بدست آورد، در حالی که اکثر ارگانیسم های گرم مثبتی را نمایش می دهد که ممکن است مانع از رشد باکتریها شوند.این ماده حاوی رنگ های درخشان سبز و صفراوی به عنوان عامل نمایش برای ارگانیسم های گرم مثبت و لاکتوز به عنوان منبع کربن است که به سرعت توسط گروه کولی آئروژن ها،که اکثرا با یک روش غیرتخمیری انجام می شود.بسیاری از افراد همچنین از محیط کشت لوریل سولفات براث نیز دیدن کرده اند.

  استفاده از روش MPN

مکنزی و همکاران او در سال 1942 دریافتند که محیط کشت برلیانت گرین بایل براث نسبت به محیط کشت مکانکی براث،جهت تایید اشر شیاکلی در دمای 44 درجه سانتیگراد بسیار بهتراست. امروزه انجام تست رایج MPN با استفاده از یک محیط کمتر انتخابی همچون محیط کشت لوریل سولفات براث،یا مواد معدنی اصلاح شده ی گلوتامات و نهایتا تایید لوله های نمایشگر واکنش مثبت در کشت BGBB بسیار رایج و عادی است.

 • ظاهر محیط هیدراته : سبز /بژ رنگ ، پودری و یکنواخت
 • ظاهر محیط آماده : سبز و شفاف
 • نتیجه کشت باکتری ، پس از گرما گذاری در دمای 2=35 درجه و 1=44 درجه به مدت 48 ساعت

رشد/تولید گاز در 44 درجه                 رشد/تولید گاز در 35 درجه              ATCC

خوب/مثبت                                    خوب/مثبت                                  escherchia       25922

ضعیف/ضعیف تامنفی                       خوب/مثبت                                  …..           enterobacter aerogenes

–                                                  عدم رشد/منفی                          25923        staphylococcus  aureus

ایجاد کدورت و تغییر رنگ محیط به سبز-زرد نشانه رشد باکتری داخل لوله دورهام پس از 48 ساعت گرماگذاری در 2=35 درجه دال بر وجود باکتری های کلیفرم در نمونه است.در صورت مثبت بودن نتیجه ی آزمایش،باید تست های تاییدی نیز انجام بشود.تشکیل گاز پس از گرماگذاری در دمای 1=44 درجه نشانه ی وجود باکتری E.coli است.برای تایید،می توان نمونه را در محیط کشت پپتون واتر کشت داد و سپس تست وجود اندول را انجام داد.

قیمت – فروش محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) و محیط کشت می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت مواد شیمیایی نمایندگی محیط کشت برلیانت گرین بابل براث میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت