ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

متیل استات

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

متیل استات

82 / 100

متیل استات مایع بی رنگ و شفافی است و از خانواده استرها به شمار می آید .این ماده قابل اشتعال است و خاصیت سمی بودن کمی داشته .و بویی شبیه به بوی چسب و پاک کننده های ناخن (استون)دارد. متیل استات با فرمول شیمیاییCH3COOCH3 که بصورت MeOACاست شناخته می شود .

این ماده در محلول های اسیدی قوی یا بازی قوی ناپایدار بوده و همچنین فاقد موارد فرار می باشد .سرعت بالای تبخیر متیل استات شبیه استون است اما نسبت به آن،اشتعال پذیر ،آب گریز و نیز مقرون به صرفه تر است.

به همین دلیل جایگزین مناسبی برای استون به شمار می آید. متیل استات در بازار مواد شیمیایی با نام های دیگری مانند: استیک اسید، این ماده  یا متیل اتانوآت خرید و فروش می شود. متیل استات در حلال های آلی معمول از جمله الکل ها،کتون ها،استرها،و گلیکول ها به راحتی حل می گردد.اما در آب از گرما کمک گرفته می شود.

این ماده  به عنوان حلال استفاده می شود. این ماده یک حلال با قطبیت پلی استرها و طیف وسیعی از رزین ها را در خود حل می کند .این مواد آلی فرار ندارد و از مواد آلوده کننده هوا نیست،به همین دلیل متیل استات حلال سازگار با محیط زیست است .

 

برای خرید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصول متیل استات با کارشناسان شیمی کهن تماس حاصل فرمائید.

 

واکنش تولید متیل استات 

متیل استات معمول ترین روش تولید آن طی فرایند استری کردن متانول و اسید استیک درحضور اسیدی قوی مانند سولفوریک اسید می باشد .

CH3COOH+CH3OH->CH3COOCH3+H2O

این ماده درحضوربازهای قوی مانندسدیم هیدروکسیدویا اسیدهای قوی مانند هیدروکلریک اسید و یا سولفوریک اسید و در دمای بالا مجدد به متانول و استیک اسید هیدرولیز می گردد.

متیل استات

روش تولید متیل استات 

تولید متیل استات شامل مراحل زیر است:

  • واکنش متانول اسید استیک
  • تقطیر
  • بسته بندی و انبار کردن

مقادیر کیفی الکل و اسید استیک را به داخل راکتوری که قسمت زیرین آن مخروطی است می ریزند.سیس آن را بهم می زنند و درجی حرارت را در حدود 50الی 60درجه سانتی گراد تنظیم می نمایند .واکنش در مدت 10ساعت به طور کامل انجام می شود و محصولات واکنش به مخزن ذخیره سازی محصول منتقل می شوند.و بعد از تقطیر سازی بسته بندی می گردد.

 

11111111

کاربرد های متیل استات

به طور معمول کاربرد متیل استات در مراکز آزمایشگاهی برای تمیز کردن آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. آشنا ترین نوع مصرف این ماده اتانوآت(متیل استات)در استفاده خانگی به عنوان ماده ی پاک کننده ی لاک ناخن و به عنوان رقیق کننده یرنگ می باشد. متیل استات یک حلال عمومی برای سلولز،لاک،رنگ رزین،پوشش ها و عطرها می باشد. از آن در تولید داروها،چرم ها ی مصنوعی ،طم دهنده های سنتزی استفاده می شود.این ماده همچنین در لوازم آرایشی،مراقبت شخصی مثل عطر،لاک ناخن و لاک پاکنو غیره استفاده می شود.

متیل استات در رنگ ها و پوشش ها

یکی از موارد کاربرد این ماده در صنایع رنگ و پوشش است .دلیل آن فقدان مواد آلی فرار در متیل استات و همچنین سرعت تبخیر بالای آن است .که باعث شده که کاربرد آن در تولید رنگ ها و پوشش ها بیشتر شود .در تولید انواع رنگ های زود خشک شونده و پوشش های چوب (لاکها) کاربرد صنعتی صنایع اتومبیل،وسایل نقلیه و تجهیزات دریایی،و غیره استفاده می شود. همچنین به عنوان حلال در لاک ناخن نیز بسیار مناسب است .

در پاک کننده سطوح

خاصیت آب گریزی این ماده  باعث می شود که برای تمیز کردن سطوح فلزی قبل از رنگ کردن و آماده سازی آنهادر کاربرد های دریایی و تجهیزات حساس به رطوبت مناسب باشد و به خاطرآب گریزی به عنوان حلال در پاک کننده سطوح به کار می رود. چون متیل استات خیلی سریع تبدیل به بخار می شود. آلاینده های هوا را به سطح مورد نظر جذب نمی کند .

نکات ایمنی و خطرات استفاده از متیل استات 

استفاده از این ماده  به دلیل اشتعال پذیری،خطرناک می باشد .این ماده بسیار قابل اشتعال است در دمای 10- درجی سانتی گراد به صورت ناگهانی شعله ور می شود .برای خاموش کردن این محصول در هنگام آتش سوزی استفاده از آب ممکن است کافی نباشد .و لازم باشد از اکسید کربن نیز برای خاموش کردن آتش استفاده کرده و هرگز از مواد شیمیایی خشک مانند نیترومتان ونیترواتان برای خاموش کردن آتش استفاده نشود. در صورت امکان ظرف های محتوی محصول را ازمحل آتش سوزی خارج نمائید. در هنگام استفاده و قرار گرفتن در معرض این ماده  ممکن است فرد دچار خواب آلودگی شود. حتی آسیب های شدید چشمی را به دنبال داشته باشد .

قیمت فروش مواد شیمیایی مرک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات نمایندگی مرک آلمان، سدیم سیترات می باشد. در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید

برای اطلاع بیشتراز قسمت سایر مواد شیمیایی و نحوه فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی یا خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی و همچنین اطلاع از شرایط واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از کمپانی (برند)مرک آلمان Merek /مرک میلیپور Merck millipore با کارشناسان شیمی دانش کهن تماس حاصل فرمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

 

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت