ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

84 / 100

پودر کلر (پرکلرین) صنعتی یک ترکیب شیمیایی بسیار مهم است که در صنایع مختلف به کار می‌رود. این ماده مهم در فرآیندهای ضدعفونی و تصفیه آب و همچنین در تولید مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله به بررسی جزئیات این ماده و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

پودر کلر (پرکلرین) یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله پودر کلر (پرکلرین) صنعتی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.مو

معرفی پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

پودر کلر (پرکلرین) صنعتی یا هیپوکلریت کلسیم (Calcium hypochlorite) یک ماده شیمیایی جامد پودری و بسیار پر کاربرد در صنایع گوناگون می باشد. انواع کلر در غلظت های 65% – 70% – 90% تولید شده و در صنایع مختلفی مورد مصرف قرار می گیرد.

پودر کلر (پرکلرین) صنعتی از ترکیبات شیمیایی خاصی تشکیل شده است که ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی دارد. این ترکیبات مهم برای کاربردهای مختلف در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

unnamed file

مشخصات پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

 • فرمول شیمیایی : Ca(ClO)2
 • شکل ماده : به صورت پودر سفید رنگ
 • چگالی : 2.35g/cm3
 • نقطه جوش : 1750C
 • نوع بسته بندی : 10 کیلویگرمی و 25 کیلو گرمی
 • پودر کلر، که به آن پرکلرین هم گفته می‌شود، یک ترکیب شیمیایی معمولاً به صورت پودر سفید رنگ می‌باشد که از کلر اکتیو (کلرین) تشکیل شده است. این ماده به عنوان یک مواد ضد عفونی کننده و ضد عفونی‌کننده گسترده‌ای در صنایع مختلف استفاده می‌شود. مشخصات مهم این محصول عبارتند از:

  ۱. فرمول شیمیایی: Cl₂ (کلر اکتیو) ۲. شکل ظاهری: پودر سفید ۳. خواص فیزیکی: غیرقابل حل در آب، حل در مواد آلی مثل الکل و استون ۴. استفاده‌های متداول: ضدعفونی سطوح، ضدعفونی آب، استفاده در صنایع پالایشگاهی و صنایع شیمیایی دیگر ۵. خطرات: تماس مستقیم با پوست و چشم‌ها می‌تواند باعث تحریک و آسیب برساند، بنابراین استفاده با دقت و احتیاط الزم انجام شود.

پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

فرآیند تولید پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

تولید پودر کلر صنعتی فرآیند پیچیده‌ای است که شامل مراحل مختلفی از جمله تولید گاز کلر و تبدیل آن به پودر می‌شود. این فرآیند به دقت و با رعایت استانداردهای ایمنی انجام می‌شود. فرآیند تولید پودر کلر یا پرکلرین معمولاً از روش‌های شیمیایی پیچیده‌ای استفاده می‌کند که در آن از کلر گاز به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود. یکی از روش‌های متداول برای تولید پرکلرین عبارت است از:

 • ۱. سنتز هیدروژن کلراید: این فرآیند با ترکیب هیدروژن گاز با گاز کلر در دما و فشار مناسب شروع می‌شود. در این فرآیند، هیدروژن کلراید (HCl) تولید می‌شود.
 • ۲. اکسیداسیون هیدروژن کلراید: HCl تولید شده از مرحله قبل به صورت گاز وارد یک واکنش‌گر مناسب می‌شود. سپس اکسیژن هوا به عنوان ماده اکسیدان افزوده می‌شود. این واکنش باعث تولید کلر اکتیو (Cl₂) می‌شود.
 • ۳. ابراز کلر اکتیو به صورت پودر: کلر اکتیو تولید شده به صورت گاز از واکنش‌گر خارج می‌شود و سپس به صورت محلول در آب انتقال می‌یابد. در این مرحله، با اضافه کردن یک ماده پایدارسازی، کلر اکتیو به صورت پودر روی سطح ذرات موجود در محلول ابراز می‌شود.

در نهایت، پودر کلر یا پرکلرین تولید شده به عنوان یک ماده ضدعفونی و ضد عفونی کننده در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

کاربرد  پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

 پودر کلر (پرکلرین) صنعتی یا پرکلرین یا همان هیپو کلریت کلسیم ماده ای شیمیایی با فرمول Ca(ClO)2 می باشد که ماده ای با رنگ سفید و با خاصیت گندزدایی می باشد. این محصول برای ضد عفونی کردن آب ، سبزیجات ، میوه ها ، ظروف ، حمام ، سرویس بهداشتی و محل هایی که آلوده هستند و نیاز به ضد عفونی دارند استفاده می شود. کلر دارای انواع مختلفی است . در طول کاغذ و پارچه ، کلر به عنوان سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در محصولات پاک کننده و سفید کننده های خانگی کاربرد دارد (کلر در آب حل شده می باشد).

کلر در تهیه کلریدها ، حلال های کلر، سموم دفع آفات، پلیمرها و رطوبت مصنوعی استفاده می شود. از کلر برای میلیون ها نفر در سراسر جهان جهت تولید آب آشامیدنی سالم مورد استفاده می باشد.  این آب آشامیدنی سالم با مواد ضد عفونی کننده کلر تامین می گردد. این ماده را می توان به عنوان مانع بسیار خوبی برای بیماری های ناشی از آب آلوده تلقی نمود.

از پودر کلر برای تولید هزاران محصول مورد استفاده در قرن بیست و یکم ضروری است، از نیمه رسانای سیلیکون گرفته تا مصالح ساختمانی پایدار PVC همه به نوعی از کلر بهره می برند. طبق آمار صنایع کلر سالانه بیش از 46 میلیارد دلار به اقتصاد آمریکای شمالی کمک می کند و در تولید هزاران محصول ضروری مانند آب آشامیدنی سالم، مصالح ساختمانی جدید، قطعات الکترونیکی، فیبرهای نوری، سلول های خورشیدی، 88 درصد از داروهای مصرفی توسط انسان ها، 89 درصد از ترکیبات حفاظت از محصولات کشاورزی و … نقش مهمی دارد.

کاربرد  پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

کاربردهای کلر شامل موارد زیر می باشد:

 • در صنعت نساجی
 • استفاده از کلر برای تولید گاز خردل
 • تهیه فرآورده های نفتی
 • استفاده از گاز کلر در تقویت رنگ دانه های رنگ ها
 • پودر کلر در ساخت کاغذ به عنوان سفید کننده
 • بکار گیری پودر کلر در ساخت حشره کش ها
 • استفاده از گاز کلر در تصفیه آب

کاربردها در تصفیه آب

پودر کلر (پرکلرین) صنعتی در تصفیه آب بسیار مهم است. این ماده به عنوان یک اصلی در فرآیندهای تصفیه آب و حذف آلودگی‌ها به کار می‌رود.

unnamed file 1

استفاده در صنایع شیمیایی

این ماده در تولید مواد شیمیایی مختلف نیز استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای آن می‌توان به فرآیندهای ضدعفونی و تولید مواد شیمیایی اشاره کرد.

انتقال و ذخیره‌سازی

برای ایمنی، رعایت دقیق دستورالعمل‌هایی برای انتقال و ذخیره‌سازی پودر کلر (پرکلرین) صنعتی الزامی است.

تأثیرات زیست‌محیطی

استفاده از این ماده در برخی موارد می‌تواند تأثیرات منفی بر محیط زیست داشته باشد که باید با اقدامات مناسب مدیریت شود.

تطابق با مقررات

صنایع مختلف باید با مقررات و استانداردهای ایمنی و زیست‌محیطی مرتبط با استفاده از پودر کلر (پرکلرین) صنعتی هماهنگ باشند.

خرید پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید پودر کلر (پرکلرین) صنعتی با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

قیمت  فروش پودر کلر (پرکلرین) صنعتی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش پودر کلر (پرکلرین) صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت پودر کلر (پرکلرین) صنعتی میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت