ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد .
tel

فروش مواد صنعتی کلر

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

فروش مواد صنعتی کلر

یکی از تولیدات مواد صنعتی مرک، تولید و فروش مواد صنعتی از جمله فروش مواد صنعتی کلر  توسط شرکت مرک می باشد . گاز کلر را می توان در مخازن و سلندرهای مخصوصی منتقل و به فروش رساند.گاز کلر از لحاظ ظاهری به صورت رنگ سبز مایل به زرد است که بویی شدید دارد.گازهای کلر دارای حساسیت زیادی بوده و خطرناک می باشند که باید به دور از اشعه فرابنفش و گرما قرار گیرند.

می بایست در فروش مواد صنعتی کلر دقت کافی را نمود زیرا که ممکن است سیلندرهای گاز کلر نشتی پیدا کند.گاز کلر حالت گازی داشته و کلری که در آن وجود دارد، دارای خلوص 100 درصد می باشد.گاز کلر اکسید کننده قوی می باشد که در ترکیبات آلی استفاده و کاربرد زیادی دارد.در صورت تهیه و تولید ترکیبات دیگر می توان از گاز کلر استفاده نمود.از ترکیبات دیگر گاز کلر مواد زیر می باشد:

 • کلرات
 • کلروفرم
 • تترا کلرید کربن

فروش مواد صنعتی کلر

مزایای گاز کلر

گاز کلر با توجه به کاربردهای زیادی که در صنعت های مختلف دارد، دارای مزایایی زیادی می باشد.نمایندگی مرک در ایران با در نظر گرفتن مزایای زیر، به فروش مواد صنعتی کلر می پردازد.

 • استفاده از گاز کلر در تصفیه آب
 • ضد عفونی کردن منابع آب جهت نابود کردن باکتری و میکروب
 • ضد عفونی کردن آب استخر
 • سفید کردن خمیر کاغذ با استفاده از گاز کلر سفید
 • ضد عفونی کردن ترکیبات کاربردی با گاز کلر
 • استفاده از گاز کلر در تولید رنگدانه و حشره کش ها
 • استفاده از گاز کلر در تولید مواد غذایی
 • جهت تولید انواع رنگ ها
 • تولید فرآورده های نفتی مانند پلاستیک
 • تولید و تهیه منسوجات و داروسازی
 • استفاده از گاز کلر در تولید گاز خردل
 • جهت استخراج برم

فروش مواد صنعتی در گاز کلر، در سیلندرهای 40 کیلوگرمی یا 60 کیلوگرمی انجام می شود.در صورت به فروش رساندن گاز کلر به حالت مایع، از سیلندرهای 400 و 800 کیلوگرمی استفاده می شود.

تاریخچه

کلر (از واژه یونانی χλωρος به معنی قهوه ای) را Carl Wilhelm Scheele در سال ۱۷۷۴ کشف نمود و اشتباهاً تصور کرد این عنصر حاوی اکسیژن است.

Humphry Davy در سال ۱۸۱۰ نام کلر را برای این ماده انتخاب کرد و اصرار داشت که این ماده در واقع یک عنصر است.

کاربرد

کلر عنصر شیمیایی مهمی در تصفیه آب، مواد گندزدا در سفیدکننده و نیز در گاز خردل به‌شمار می‌رود.همچنین کلر در ساخت طیف وسیعی از اقلام روزمره کاربرد دارد.برای از بین بردن باکتری و سایر میکروبهای موجود در ذخائر آب آشامیدنی بکار می‌رود.امروزه حتی به ذخائر کوچک آب همواره کلر افزوده می‌گردد.در تولید محصولات کاغذی، مواد ضد عفونی‌کننده، رنگدانه‌ها، مواد غذائی، حشره کشها، رنگها، فراورده‌های نفتی، پلاستیک، دارو، منسوجات، حلالها و محصولات مصرفی بسیار زیاد دیگری کاربرد دارد.

در ترکیبات آلی درصورتیکه کلر جایگزین هیدروژن شود «لاستیک مصنوعی» اغلب باعث ایجاد خصوصیات مورد نیاز در این ترکیبات می‌گردد لذا در ترکیب آلی از این عنصر به عنوان عامل اکسیدکننده و جانشین، به‌طور گسترده استفاده می‌گردد.سایر موارد کاربرد کلر در تولید کلراتها، کلروفرم، تتراکلرید کربن و در استخراج برم می‌باشد.

تولید

به‌وسیله الکترولیز محلول آبداری از کلرید سدیم، کلر تولید می‌شود.این عنصر در طبیعت فقط به صورت ترکیب با سایر عناصر و عمدتاً سدیم به شکل نمک طعام (NaCl)، و همچنین در کارنالیت و سیلویت، یافت می‌شود.در صنعت در فرایندهای سلول دانز (تولید سدیم مذاب از نمک مذاب با برقکافت) و در برقکافت محلول‌های غلیظ تر نمک برای تولید سدیم هیدروکسید به صورت فراوان تولید، پالایش، انتقال (بیشتر به صورت کپسول و گاهی به صورت مستقیم به کارگاه‌های مجاور)می‌شود.

بیشتر بخوانید :کمپانی های سیگماآلدریچ

ایزوتوپ ها

دو ایزوتوپ پایدار اصلی برای کلر با جرم ۳۵ و۳۷ وجود دارد که به نسبت‌های به ترتیب ۳:۱ یافت شده و وزن اتمی مقادیر عمده و مشهود ۵/۳۵ را در اتم‌های کلر ایجاد می‌کنند.کلر دارای ۹ ایزوتوپ با جرم اتمی بین ۳۲ و ۴۰ است که تنها سه عدد از این ایزوتوپ‌ها به صورت طبیعی یافت می‌شوند.کلر پایدار ۳۵ (۷۷/۷۵٪)، کلر ۳۷(۲۳/۲۴٪) و کلر رادیواکتیو ۳۶.نسبت کلر ۳۶ به کلر پایدار در محیط زیست تقریباًE -۱۵: ۱ ۷۰۰ است.

Cl-۳۶ در جو به وسیله پراشیدن Ar-۳۶ بر اثر فعل و انفعالات پروتون‌های اشعه کیهانی حاصل می‌گردد.در زیر سطح زمین Cl-۳۶ عمدتاً در نتیجه جذب نوترون توسط Cl-۳۵ یا جذب موآن به‌وسیله Ca-۴۰ تولید می‌گردد.

Cl-۳۶ به صورت S-۳۶ و Ar-۳۶ با نیمه عمر درهم ۳۰۸۰۰۰ سال متلاشی می‌شود.نیمه عمر این ایزوتوپ آب‌دوست و غیر واکنشی، آن را مناسب تاریخ‌گذاری زمین‌شناسی با دامنه‌ای از ۶۰۰۰۰ تا ۱ میلیون سال می‌نماید.بعلاوه مقادیر زیادی Cl-۳۶ به وسیله پرتوافشانی بر آب دریا، در خلال انفجارات جوی سلاح‌های اتمی بین سال‌های ۱۹۵۸ و ۱۹۵۲تولید شد.مدت زمان حضور Cl-۳۶ در جو تقریباً یک هفته‌است؛ بنابراین Cl-۳۶ به‌عنوان رویداد شمار آب‌های داخل خاک و زیرزمینی دهه ۵۰ برای تاریخ‌گذاری آبهای کمتر از ۵۰ سال پیش نیز سودمند است.

Cl-۳۶ در مراحل دیگری از علم زمین‌شناسیاز جمله تاریخ‌گذاری یخ‌ها و رسوبات بکار می‌رود.

منابع : ویکی پدیا

فروش مواد شیمیایی صنعتی شرکت مرک

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت