ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سولفیت سدیم (Sodium solfit)

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سولفیت سدیم (Sodium solfit)

85 / 100

سولفیت سدیم (Sodium solfit) نوعی هپتاهیدرات می باشد، اما به دلیل حساسیت بیشتر نسبت به اکسیداسیون توسط هوا، از کاربرد کمتری برخوردار است. سولفیت سدیم، یک پودر سفید یا جامد بلوری و بدون بو است، اما طعم کمی شوری دارد. این ترکیب در هوای خشک پایدار است، اما تمایل دارد در هوای مرطوب تجزیه شود و دی اکسید گوگرد (SO2) و هیدروکسید سدیم (NaOH) را تولید کند. این ترکیب کاربردهای مختلفی به عنوان نگهدارنده غذا و در صنعت کاغذ و تفاله دارد.

سولفیت سدیم سال هاست که به عنوان ماده نگهدارنده مواد غذایی استفاده می شود. با این حال، در سال 1986 سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از سولفیت سدیم را برای انواع خاصی از مواد غذایی ممنوع کرد.

سولفیت سدیم (Sodium solfit)

سولفیت سدیم (Sodium sulfite) یک ترکیب شیمیایی است که شامل یون‌های سدیم (Na⁺) و یون‌های سولفیت (SO₃²⁻) می‌باشد. این ترکیب به صورت یک پودر بلوری سفید یا بژ مشاهده می‌شود و در آب حل می‌شود و محلول قلیایی تولید می‌کند. سولفیت سدیم به عنوان یک ماده ضد اکسیداسیون استفاده می‌شود و در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، نساجی، کاغذ و سلولز، صنایع شیمیایی و آب و فاضلاب به عنوان ماده شیمیایی کلیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سولفیت سدیم (Sodium sulfate)

مشخصات فنی  سولفیت سدیم (Sodium solfit):

 • شکل ظاهری: پودر سفید جامد بلوری
 • فرمول شیمیایی:Na2SO
 • بو: بدون بو
 • انحلال پذیری:محلول در آب 27.0 گرم در 100 میلی لیتر آب (20 درجه سانتیگراد) محلول در گلیسرول، آمونیاک و کلر.
 • جرم مولی : 126.043g/mol
 • اسیدیته: pKa ~ 9 (هپتاهیدرات)
 • دانسیته  :
 •  2.633 g/cm(بی آب) /
 • 1.56 g/cm3 (هپتاهیدرات)
 • ضریب شکست: 1.565 nD
 • سولفیت سدیم (Sodium solfit)

فرآیند تولید سولفیت سدیم (Sodium solfit):

سولفیت سدیم (Sodium solfit) را می توان با واکنش محلول هیدروکسید سدیم با دی اکسید گوگرد تهیه کرد. هنگامی که این واکنش در آب گرم صورت می گیرد، Na2SO3 در ابتدا به صورت یک ماده جامد زرد رنگ رسوب می کند. با افزایش میزان SO2، ماده جامد حل می شود و دی سولفیت را ایجاد می کند که پس از خنک شدن متبلور می شود.

SO2+2NaOH → Na2SO3+H2O

سولفیت سدیم به صورت صنعتی با واکنش دی اکسید گوگرد با محلول کربنات سدیم ساخته می شود. واکنش کلی این است:

SO2+Na2CO3 → Na2SO3+CO2

کاربرد سولفیت سدیم (Sodium solfit)

سولفیت سدیم (Sodium solfit) یکی از محصولات پر فروش مواد شیمیایی صنعتی می باشد که نمونه ای از کاربرد سولفیت سدیم (Sodium solfit)  به شرح ذیل  می باشد:

 •     سولفیت سدیم در درجه اول در صنعت کاغذسازی استفاده می شود.
 •     به عنوان یک عامل پاک کننده اکسیژن نیز استفاده می شود.
 •     برای تصفیه آب قابل تغذیه به دیگ های بخار استفاده می شود، تا از بروز مشکلات خوردگی جلوگیری کند.
 •     در صنعت عکاسی
 •     از محلول های سازنده در برابر اکسیداسیون و (به عنوان محلول هایپو شفاف) برای شستشوی فیکس کننده (تیو سولفات سدیم) محافظت می کند.
 •     به عنوان یک عامل کاهنده از آن در صنایع نساجی به عنوان ماده سفید کننده به کار می رود.
 •     در گوگرد زدایی نیز استفاده می شود (به عنوان مثال در استخرها).
 •     از خواص کاهنده آن به عنوان ماده نگهدارنده برای جلوگیری از تغییر رنگ میوه خشک و برای حفظ گوشت استفاده می شود.
 •     به عنوان معرف در ماده سولفوناسیون و سولفومتیلاسیون استفاده می شود. این ماده در تولید تیو سولفات سدیم استفاده می شود.
 •     از سولفیت سدیم برای مصرف اکسیژن محلول در سیستم های آبی با واکنش با اکسیژن محلول برای تشکیل سولفات استفاده می شود، بنابراین اکسیژن را در دسترس نمی گذارد، تا به فلزات آسیب برساند.

کاربرد سولفیت سدیم (Sodium solfit)

واکنش های سولفیت سدیم:

اگر به سولفیت سدیم اجازه داده شود، از محلول آبی در دمای اتاق یا کمتر متبلور می شود، این کار را به عنوان هپتاهیدرات انجام می دهد. بلورهای هپتاهیدرات در هوای گرم و خشک تشکیل می شوند. بلورهای هپتاهیدرات نیز در هوا اکسید می شوند و سولفات را تشکیل می دهند. فرم بی آب در برابر اکسیداسیون هوا بسیار پایدارتر می باشد.

تفاوت سولفات سدیم و سولفیت سدیم:

تفاوت کلیدی بین سولفات سدیم و سولفیت سدیم این است که سولفات سدیم دارای آنیون سولفات است که دارای یک اتم گوگرد و چهار اتم اکسیژن است، در حالی که سولفیت سدیم دارای آنیون سولفیت است که دارای یک اتم گوگرد و سه اتم اکسیژن است.

سدیم متابی سولفیت یا سدیم پیروسولفیت چیست:

در سیستم نامگذاری IUPAC، برم. ای. سدیم متابی سولفیت نامیده می شود. از این ترکیب اکثرا به عنوان دی سدیم (metabisulfite) نامیده می شود. از این ترکیب اکثرا به عنوان یک عامل ضدعفونی کننده، آنتی اکسیدان و نگهدارنده استفاده می شود.

خرید سولفیت سدیم (Sodium solfit)

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید  سولفیت سدیم (Sodium solfit) با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید سولفیت سدیم (Sodium solfit)

قیمت – فروش سولفیت سدیم (Sodium solfit)

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سولفیت سدیم (Sodium solfit) می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت سولفیت سدیم (Sodium solfit) میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت