ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید سیتریک Citric acid

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید سیتریک Citric acid

84 / 100

اسید سیتریک Citric acid یک اسید آلی ضعیف است که دارای فرمول شیمیایی C6H8O7 می باشد. این ماده به طور طبیعی در مرکبات تولید می شود. در بیوشیمی، آن را به عنوان یک واسطه درچرخه ای موسوم به چرخه اسید سیتریک می شناسند، این چرخه در متابولیسم همه موجودات هوازی رخ می دهد. هرساله بیش از یک میلیون تن اسید سیتریک تولید می شود. این ماده به عنوان یک اسید فایر برای طعم دهندگی به مواد غذایی استفاده م شود.

اسید سیتریک Citric acid یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی  با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.

مشخصات ماده اسید سیتریک Citric acid

این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید اسید سیتریک Citric acid  می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید. شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد.

این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

  • نام : اسید سیتریک ، سیتریک اسید
  • نام انگلیسی : citric-acid
  • شماره ثبت : 9-92-77
  • فرمول شیمیایی : C6H8O7(anhydrous)or CH2COOH-C(OH)COOH-CH2COOH

Citric acid3

تولید طبیعی و صنعتی اسید سیتریک Citric acid

اسید سیتریک Citric acid به مقدار قابل توجه ای درمیوه ها و سبزی جات،به ویژه مرکبات وجود دارد. لیمو دارای مقدار زیادی از این اسید است؛ این اسید می تواند تا 8% وزن خشک این میوه را تشکیل دهد. در میان مرکبات، مقادیر اسید موجود بسته به نوع میوه و شرایطی که میوه در آن رشد کرده، متفاوت است.

تولیداین ماده در مقیاس صنعتی از ابتدای سال 1890 آغاز شد. در این فرایند آب مرکبات به وسیله آهک هیدراته (هیدروکسیدکلسیم) برای رسوب سیترات کلسیم استفاده می شود. از سیترات کلسیم با استفاده از اسید سولفوریک رقیق به اسیدسیتریک تولید می شود.

درسال 1893، (ومر) توانست میکرو ارگانیسم Penicillium را کشف کرده و اسید سیتریک را از شکر تولید کند. با این حال تولید میکروبی این ماده تازمان جنگ حهانی اول زیاد طرفدار نداشت. زیرا واردات مرکبات ایتالیایی مختل نشده بود. درسال 1917 ،جیمزکوری ،شیمیدان آمریکایی با کشف برخی از گونه های میکروارگانیسم Aspergillus niger توانست اسید سیتریک را به طور کارآمد تری نسبت به فرایند میکروارگانیسم Penicillium تولید کند.

شرکت داروسازی Pfizer دو سال بعد با استفاده از این تکنولوژی شروع به تولید صنعتی کرد. این تکنیکتولید،هنوز هم مسیر اصلی تولید صنعتی اسید سیتریک است.

دراین روش کشتAspergillus niger در یک محیط دارای ساکاروز یا محیط حاوی گلوکز برای تولید اسید سیتریک انجام می شود.منبع ساکاروز در محیط کشت،لیکور سبز ذرت ،ملاس ،نشاسته ذرت هیدرولیز شده یا سایر خوراک های ارزان قیمت است.پس از تولید اسیدخالص سازی آن همانند تولید اسید از مرکبات است.

حجم بازار اسید سیتریک Citric acid

در سال 2007،تولیدسالانه اسید سیتریک Citric acid درسراسر جهان حدود 1.600.000 تن بوده و چین به عنوان تولید کننده بیش از 50 درصد از این حجم اسید شناخته می شود. بیش از 50% از این ماده در نوشیدنی ها ،حدود 20% در سایر مواد غذایی 20% برای کاربردهای موادشوینده و 10% برای استفاده هایی مربوط به غیر از زمینه ی مواد غذایی مانند لوازم آرایشی، دارو و در صنایع شیمیایی استفاده گردید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نیکوتین مایع یکی از مواد شیمیایی پر فروش مجموعه شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران می باشد. برای مشاهد این محصول می‌توانید به وب‌سایت شرکت سیگما آلدریچ (Sigma-Aldrich) به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب‌سایت می‌توانید اطلاعاتی از جمله  موجودی و شرایط خرید را دریافت کنید. همچنین، می‌توانید از طریق این مجموعه محصول مورد نظر را خریداری کنید. قبل از خرید هر چیزی، بهتر است اطمینان حاصل کنید که این محصول برای نیازهای شما مناسب است.

خصوصیات شیمیایی اسید سیتریک

اسید سیتریک Citric acid دراتانول خالص( بدون آب )(76قسمت اسید سیتریک در هر 100قسمت اتانول)دردمای 15درجه سانتی گراد حل می شود.اسید سیتریک با از دست دادن دی اکسید کربن در دمای بالاتر 170درجه سانتی گراد تجزیه می شود.اسید سیتریک را می توان در یک یا چند گروه عاملی اسیدکربوکسیلیک بر روی مولکول(با استفاده از انواع مختلف الکل ها) به استور تبدیل کرد تا هریک از انواع استورها mono,di, tri  + mixed را تشکیل دهد.

کاربردهای اسید سیتریک

از آنجا که اسید سیتریک Citric acid به عنوان یک اسیدخوراکی از بقیه ی اسیدهای خوراکی قوی تراست، ازاین اسید به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده درمواد غذایی و نوشیدنی ها،به ویژه نوشیدنی های بدون الکل و آب نبات ها استفاده می شود.

اتحادیه اروپا به این اسید نماد E330 را می دهند. نمک سیترات از فلزات مختلف برای رساندن این مواد معدنی به بدن به شکل بیولوژیکی دربسیاری از مکمل های غذایی استفاده می شود. انرژی اسید سیتریک در هر 100گرم حدود 247 کیلو کالری است.

درآشپزی به دلیل اینکه یک اسیدخالص مورد نیاز است ،ازاین اسید به عنوان جایگزین برای سرکه یا آب لیمو استفاده می شود. اسید سیتریک را می توان در رنگ دهی به غذا برای درحالت تعادل نگه داشتن سطح PH یک رنگ خوراکی معمولی استفاده کرد.

اسید سیتریک Citric acid

صنایع آرایشی و بهداشتی،داروسازی ،مکمل های غذایی و غذاها

اسید سیتریک به طورکلی به عنوان اسیدولانت درکرم ها ، ژل ها و مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آن درمکمل های غذایی و غذاها،درصورتی است که هدف تاثیر خاصی (مانند اسیدالنت،کلرات،ویسکوزیته کننده،وغیره) برماده غذایی باشد.

امروزه اسید سیتریک درساخت محصولات زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و با بی کربنات سدیم مخلوط می شودتا قرص های حمام تولید شود. علاوه براین ،دربرخی از لوسیون ها و ماسک های پوستی نیز استفاده می شود.

این اسید به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز عمل می کند که به بهبود پوست کمک می کند، و از این طریق مانع از تضعیف پوست و ایجاد پیری می شود. علاوه بر این ،دارای خواصی است که باعث از بین رفتن رادیکال های آزاد روی پوست و رشد آن است. با این حال، قرار گرفتن بیش از حد در معرض اسید سیتریک ممکن است آسیب زا باشد، زیرا ممکن است باعث تحریک پوست شود.

از اسید سیتریک برای شستن رنگ از مو استفاده می شود.

سنتز مواد جامد از مولکول های کوچک 

به نظر می رسد تشکیل ترکیبات سیتریک منجر به تعادل دریون ها درمحلول می شود. این تعادل باعث توضیع بهتر یون ها می گردد و از جداسازی اجزا در مراحل بعدی جلوگیری می کند. پلی کنسانتره اتیلن گلیکول و اسید سیتریک درحدود بالاتراز 100 درجه سانتی گراد شروع می شود و منجر به تشکیل ژل پلیمر سیترات می گردد.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

موارد ایمنی

سوزش چشم

اسید سیتریک Citric acid باعث تحریک شدید چشم می شود. تماس تصادفی باچشم ها ممکن است رخ دهد با فشردن میوه یا تماس دست ها با چشم. هنگام کار با اسید سیتریک درآزمایشگاه باید از عینک محافظ استفاده شود. در صورت تماس با اسید، چشم ها باید فورا با آب فراوان شستشو شوند.

خرابی دندان

  • مصرف اسید سیتریک می تواند به خوردگی تدریجی مینای دندان منجرشود.
  • این مشکل می تواند با نوشیدنی هایی که حاوی اسید،مانند لیمونات، آب پرتقال و بسیاری از نوشابه های گازدار ایجاد شود.
  • خرابی دندان رامی توان با استفاده از نی کاهش داد، زیرا اسید از دندان ها دور می شود.

اسید سیتریک Citric acid

قیمت فروش اسید سیتریک

شرکت شیمی کهن  ازجمله وارد کنندگان و فروشندگان اسید سیتریک Citric acid می باشد و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی بالاخص فروش اسید سیتریک فعالیت دارد. شما می توانید جهت تهیه این محصول به دو روش اول با شماره های مستقیم کارشناسان بازرگانی ارتباط برقرار کنید و یا اینکه ازطریق کانال واتساپ شرکت درخواست خود را به همراه مشخصات محصول ارسال و استعلام خود را دریافت نمایید.

جهت استعلام سریع قیمت اسید سیتریک Citric acid آزمایشگاهی و صنعتی در صفحه اصلی شیمی کهن از اینجا وارد شوید و در قسمت استعلام قیمت ،درخواست خود را ارسال نمایید،کارشناسان فروش ما در اسرع وقت باشما تماس خواهند گرفت.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید سیتریک Citric acid می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 جهت مشاهده محصولات صنعتی کلیک کنید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت