ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323

91 / 100

سدیم هیدروژن کربنات کدمرک 106323 یا جوش شیرین که با فرمول شیمیایی NaHCO3 و یکی از نمکهای سدیم در ترکیب با کربنیک اسید است و تنها یک هیدروژن اسیدی این ترکیب با سدیم جایگزین شده است.

این ترکیب، بی بو و بدون طعم است که دارای خاصیت بازی می باشد و به صورت پودر سفید یا بلورین است. سدیم هیدروژن کربنات جاذب رطوبت و بوگیر است. این ترکیب ماده برای متخلخل کردن خمیر نان استفاده می شود و نیز برای کم کردن اسید معده و درمان سوزش آن به کار می رود.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323

سدیم هیدروژن کربنات چیست؟ هیدروژن کربنات سدیم که از نظر شیمیایی به صورت NaHCO3 نشان داده می شود، یک پودر کریستالی سفید است. این نوشیدنی که در خانواده های روزمره به نام جوش شیرین شناخته می شود، نه تنها در آشپزخانه بلکه در صنایع مختلف جایگاه ویژه ای دارد. ساختار مولکولی آن، متشکل از سدیم، هیدروژن، کربن و اکسیژن، به تطبیق پذیری آن کمک می کند.

 سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323

مشخصات سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

1.06323

SAFC

Sodium hydrogen carbonate

EMPROVE® ESSENTIAL, Ph. Eur., BP, ChP, JP, USP, FCC, E 500

Synonym(s):Sodium bicarbonate
Linear Formula:NaHCO3
CAS Number:144-55-8
Molecular Weight:84.01
Beilstein:4153970
MDL number:MFCD00003528
E Number:E500
EC Index Number:205-633-8
 • کد : 106323
 • CAS No : 144-55-8
 • فرمول شیمیایی : NaHCO3
 • جرم مولی : g/mol 84/01
 • شکل ظاهری : کریستالی
 • انحلال پذیری : اتانول
 • نامهای مترادف : بی کربنات سدیم – جوش شیرین

مشخصات سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323-

برای مشاهده اطلاعات محصول و آنالیز کلیک نمائید.

فرآوری سدیم هیدروژن کربنات

سدیم هیدروژن کربنات کدمرک 106323 هیدروژن کربنات بیشتر به وسیله فرایند سالوی ساخته می شود که همان واکنش کلرید سدیم ، آمونیاک و کربن دی اکسید در آب است که بی کربنات سدیم به صورت رسوب به دست آمده و پ از صاف کردن و خشک نمودن با حرارت به کربنات سدیم تبدیل خواهد شد.

می توان گفت که سالیانه 100.000 تن جوش شیرین فراوری می شود. همچنین می توان به عبور دادن گاز از درون محلول جوشان کربنات سدیم خالص یا محلول هیدروکسید سدیم، بی کربنات سدیم را به شکل رسوب ته نشین شده به دست آورد.

ویژگی ها سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323

جوش شیرین در آب یک آمفوتر است، یعنی در آب می تواند به عنوان اسید یا باز رفتار کند.رفتار اسیدی آن به سبب وجود هیدروژن در ترکیبش است که در صنایع مختلف به عنوان آزاد کننده کاربرد دارد.در دمای معمولی 10.3 گرم از این ماده در 100 گرم آب حل می شود.در اتانول به مقدار کم محلول است.

کاربردها ی سدیم هیدروژن کربنات

 • بیشترین استفاده این ماده در فرآوری انواع بکینگ پودر است.
 • مقدار اضافی از خمیر جوش شیرین به طور موثر در پاک کردن و سائیدن سطوح می تواند استفاده شود.
 • کاربرد این ماده در ترکیب خمیر دندان به رفع تدریجی لکه های دندان و سفید شدن آنها کمک می کند.
 • در صنایع غذایی ، تولید نوشابه های گازدار، پاک کننده های خانگی، و در کپسول های اطفاع حریق کاربرد دارد.
 • به عنوان بازدارنده در مواد منفجره استفاده می شود.
 • در صنعت نساجی برای عمل آوردن نخهای پشمی و ابریشمی کاربرد دارد.
 • به عنوان پاک کننده و ساینده ملایم در صورتی که ایجاد حساسیت در فرد نکند برای زیبایی پوست استفاده می شود.
 • همچنین جوش شیرین به عنوان یک مکمل خوراکی در جیره غذایی دام و طیور می تواند در جهت جلوگیری از اختلالات متابولیکی و تغذیه ای بکارمی رود.
ایمنی جوش شیرین
 • خوردن این ماده بی ضرر است، اما استفاده زیاد می تواند مضر باشد.
 • بوییدن آن ممکن است باعث ایجاد سوزش یا خارش در گلو شود.
 • در صورت تماس با پوست ممکن است ایجاد حساسیت یا خارش در پوست فرد شود.
 • در اثر تماس با چشم نیز ممکن است باعث سوزش و سرخی در چشم شود.
 • استفاده نمودن این ماده در پخت همه نانها و شیرینی مضر است.
 • افرادی که ناراحتی معده دارند نباید از محصولاتی که از جوش شیرین استفاده کرده اند میل نمایند.( به دلیل هضم غذا )
 • مصرف بی کربنات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی

جوش شیرین یک لایه بردار قوی برای صورت می باشد، لذا می توان از این ماده برای برطرف نمودن بوی بد بدن نیز استفاده نمود. اما شاید مهمترین تاثیر این ماده در درمان آفتاب سوختگی است. برای درمان آفتاب سوختگی می بایست در وان حمام ،آب گرم را باز کنید و نیم فنجان جوش شیرین به آن اضافه کنید تا یک لوسیون پوستی برای التیام پوست خود از آفتاب سوختگی داشته باشید.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم هیدروژن کربنات کد106323 ، میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

خواص سدیم هیدروژن کربنات

خواص فیزیکی و شیمیایی
جوش شیرین دارای طیف وسیعی از خواص فیزیکی است، از بافت پودری ریز تا طعم خاص آن. از نظر شیمیایی، به عنوان یک باز ضعیف عمل می کند و با اسیدها واکنش می دهد و گاز دی اکسید کربن تولید می کند. این خاصیت آن را به یک عامل خمیر مایه در پخت تبدیل می کند.

موارد استفاده در زندگی روزمره

 • کاربردهای پخت و پز
  جوش شیرین یکی از مواد اصلی در هر آشپزخانه ای است که برای تهیه کیک، نان و سایر غذاهای پخته استفاده می شود. توانایی آن در بهبود بافت و طعم غذا باعث می شود که برای هر سرآشپز خانه ای ضروری باشد.
 • نظافت منزل و خوشبو کننده
  ماهیت همه کاره جوش شیرین به نظافت خانه نیز گسترش می یابد. به طور موثر لکه ها را از بین می برد، بوها را خنثی می کند و به عنوان یک ساینده ملایم برای سطوح مختلف عمل می کند.
 • برنامه های مراقبت شخصی
  از سفید کردن دندان گرفته تا تسکین تحریکات پوستی، جوش شیرین راه خود را به روال های مراقبت شخصی پیدا می کند. خواص طبیعی و مقرون به صرفه آن، آن را به یکی از مواد اصلی در درمان های زیبایی خانگی تبدیل کرده است.

کاربردهای صنعتی سدیم هیدروژن کربنات 

 • نقش در داروسازی
  صنایع داروسازی از هیدروژن کربنات سدیم برای خواص بافری آن در داروها استفاده می کنند. این به حفظ تعادل pH کمک می کند و اثربخشی برخی داروها را تضمین می کند.
 • استفاده در صنعت نساجی
  صنعت نساجی از جوش شیرین در فرآیندهایی مانند رنگرزی و تکمیل استفاده می کند. تطبیق پذیری آن به بهبود کیفیت محصولات نساجی گسترش می یابد.
 • سایر کاربردهای صنعتی
  فراتر از بخش‌های ذکر شده، هیدروژن کربنات سدیم نقشی محوری در فرآیندهای مختلف صنعتی ایفا می‌کند و سازگاری و اهمیت آن را نشان می‌دهد.

کاربردها ی سدیم هیدروژن کربنات

سدیم هیدروژن کربنات در سلامت

 • کاربردها و فواید دارویی
  جوش شیرین یک درمان سنتی برای مشکلات مختلف سلامتی بوده است. از سوء هاضمه گرفته تا سوزش سر دل، به دلیل خواص ضد اسیدی آن شناخته شده است.
 • درمان های رایج سلامتی که شامل جوش شیرین می شود
  درمان‌های خانگی با جوش شیرین شامل تسکین نیش حشرات، تسکین آفتاب سوختگی و ارتقای سلامت دهان و دندان است. این شیوه ها کاربردهای متنوع آن را در مراقبت های بهداشتی نشان می دهد.
 • اقدامات احتیاطی و محدودیت های ایمنی
  در حالی که جوش شیرین فواید بی شماری دارد، استفاده از آن با احتیاط ضروری است. مصرف بیش از حد یا استفاده نادرست می تواند منجر به اثرات نامطلوب شود که بر اهمیت اعتدال تاکید دارد.

 

سدیم هیدروژن کربنات در آزمایشگاه

 1. اهمیت در آزمایشگاه ها
  در آزمایشگاه‌ها، کربنات هیدروژن سدیم در آزمایش‌های مختلف کاربرد پیدا می‌کند و نقش خود را در تحقیقات علمی نشان می‌دهد.
 2. کاربردهای تجربی
  از تنظیم سطوح pH گرفته تا انجام واکنش های شیمیایی، جوش شیرین یک جزء همه کاره در تنظیمات آزمایشی است که به پیشرفت دانش علمی کمک می کند.
 3. پروتکل های ایمنی
  پزشکان آزمایشگاه هنگام کار با جوش شیرین باید پروتکل های ایمنی را رعایت کنند تا از حوادث جلوگیری کنند و از یک محیط کنترل شده اطمینان حاصل کنند.
 4. اثرات زیست محیطی
  جنبه های سازگار با محیط زیست
  جوش شیرین به دلیل ویژگی های سازگار با محیط زیست خود متمایز است. ترکیب طبیعی و زیست تخریب پذیری آن به کاهش اثرات زیست محیطی محصولات مختلف کمک می کند.

نتیجه

در پایان اکتشاف خود در مورد سدیم هیدروژنات کربن کد مرک 106323، کاربردهای بی شمار و اهمیت جوش شیرین را کشف می کنیم. از لذت های آشپزی گرفته تا فرآیندهای صنعتی، از شیوه های سنتی تا تحقیقات پیشرفته، تطبیق پذیری آن هیچ حد و مرزی نمی شناسد. جادوی جوش شیرین را در زندگی روزمره خود بپذیرید و شاهد تاثیرات دگرگون کننده آن باشید.

خرید سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323   با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

 

خرید سدیم هیدروژن کربنات

فروش سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت سدیم هیدروژن کربنات کد مرک 106323 میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.خرید اسید لوریک

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت