ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

90 / 100

سدیم بی کربنات کد 106329 مرک یا جوش شیرین که با فرمول شیمیایی NaHCO3 و یکی از نمکهای سدیم در ترکیب با کربنیک اسید است و تنها یک هیدروژن اسیدی این ترکیب با سدیم جایگزین شده است. این ترکیب ، بی بو و بدون طعم است که دارای خاصیت بازی می باشد و به صورت پودر سفید یا بلورین است.

بی کربنات سدیم جاذب رطوبت و بوگیر است. این ترکیب ماده برای متخلخل کردن خمیر نان استفاده می شود و نیز برای کم کردن اسید معده و درمان سوزش آن به کار می رود.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

سدیم بی کربنات کد 106329 مرک، یک ترکیب شیمیایی است که توسط شرکت مرک تولید می‌شود. این ترکیب اهمیت زیادی در صنایع مختلف دارد و مصارف متعددی دارد. در زیر به معرفی برخی از کاربردهای این ترکیب پرداخته می‌شود:

 1. تصفیه آب: سدیم بی‌کربنات به عنوان یک ماده قلیایی مؤثر در تصفیه آب استفاده می‌شود. این ترکیب می‌تواند با تنظیم pH آب، اسیدهای موجود را نیترال کند.
 2. صنایع شیمیایی: در صنایع شیمیایی، سدیم بی‌کربنات به عنوان یک ناخالصی یا کاتالیزور در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. تولید شیشه: در صنعت شیشه‌سازی، این ترکیب معمولاً برای کاهش دمای ذوب شیشه و حذف اسیدهای موجود در مواد اولیه استفاده می‌شود.
 4. صنعت غذایی: در برخی از فرآیندهای تولید مواد غذایی، سدیم بی‌کربنات برای تنظیم pH و خواص دیگر محصولات به کار می‌رود.
 5. پودرهای شوینده: در تولید پودرهای شوینده، این ترکیب به عنوان یک جاذب رطوبت و همچنین برای تنظیم خواص محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

توجه به استفاده صحیح و مطابق با مقررات ایمنی در هر صنعت یا فرآیند تولید الزامی است.

مشخصات سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

1.06329

Supelco

Sodium hydrogen carbonate

for analysis EMSURE® ACS,Reag.Ph Eur

Synonym(s):Sodium bicarbonate
Linear Formula:NaHCO3
CAS Number:144-55-8
Molecular Weight:84.01
Beilstein:4153970
MDL number:MFCD00003528
EC Index Number:205-633-8

 

کربنات کد 106329 مرک

فرآوری سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

سدیم بی کربنات کد 106329 مرک بیشتر به وسیله فرایند سالوی ساخته می شود که همان واکنش کلرید سدیم ، آمونیاک و کربن دی اکسید در آب است که بی کربنات سدیم به صورت رسوب به دست آمده و پ از صاف کردن و خشک نمودن با حرارت به کربنات سدیم تبدیل خواهد شد.

می توان گفت که سالیانه 100.000 تن جوش شیرین فراوری می شود. همچنین می توان به عبور دادن گاز از درون محلول جوشان کربنات سدیم خالص یا محلول هیدروکسید سدیم، بی کربنات سدیم را به شکل رسوب ته نشین شده به دست آورد.

ویژگی های سدیم بی کربنات کد 106329 مرک (جوش شیرین)

 • جوش شیرین در آب یک آمفوتر است، یعنی در آب می تواند به عنوان اسید یا باز رفتار کند.
 • رفتار اسیدی آن به سبب وجود هیدروژن در ترکیبش است که در صنایع مختلف به عنوان آزاد کننده کاربرد دارد.

حلالیت

 • در دمای معمولی 10.3 گرم از این ماده در 100 گرم آب حل می شود.
 • در اتانول به مقدار کم محلول است.

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر محصول و آنالیز کلیک کنید.

کاربرد سدیم بی‌کربنات با کد 106329

 • سدیم بی‌کربنات با کد 106329 یک ترکیب شیمیایی است که در مرک به فروش می‌رسد. این ترکیب معمولاً به صورت جامد در دسترس است و دارای مصارف متنوعی است. مهمترین مصارف و کاربردهای سدیم بی‌کربنات به شرح زیر می‌باشد:سدیم بی کربنات کد 106329 مرک
  1. تصفیه آب: از سدیم بی‌کربنات به عنوان یک مادهٔ قلیایی در فرآیندهای تصفیه آب استفاده می‌شود. این ترکیب می‌تواند اسیدهای موجود در آب را نیترال کند و pH آب را تنظیم کند.
  2. صنعت شیمیایی: در تولید مواد شیمیایی مختلف، از سدیم بی‌کربنات به عنوان یک مادهٔ ناخالصی یا فازنده در فرآیندهای شیمیایی استفاده می‌شود.
  3. صنعت غذایی: در برخی از فرآیندهای تولید مواد غذایی، این ترکیب برای تنظیم pH و خواص دیگر محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  4. پودر‌های شوینده: سدیم بی‌کربنات به عنوان یک جاذب رطوبت و همچنین برای تولید پودرهای شوینده (پودرهای تمیزکننده) مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  5. تولید شیشه: در صنعت شیشه‌سازی، این ترکیب برای کاهش دمای ذوب شیشه و کمک به حذف اسیدهای موجود در مواد اولیه استفاده می‌شود.

  لطفاً توجه داشته باشید که استفاده از هر ماده شیمیایی باید با دقت و با رعایت مقررات و استانداردهای ایمنی صورت گیرد.سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

کاربرد سدیم بی_کربنات با کد 106329

کاربردهای صنعتی سدیم بی‌کربنات 

صنعت نساجی و دباغی یکی از بارزترین مصارف سدیم بی کربنات سدیم در تولید پارچه های پشمی و ابریشمی است. در این صنعت از سدیم بی کربنات کد 106329 مرک در رنگرزی و چاپ پارچه استفاده می شود. همچنین این ماده در صنعت دباغی نیز برای خنثی نمودن مواد رنگرزی در فرآیند رنگ نیز کاربرد دارد.

لاستیک و پلاستیک به دلیل اینکه بی کربنات سدیم ، دی اکسید کربن آزاد می کند بنابراین بعنوان عامل فوم ساز در فرآیند تولید لاستیک و پلاستیک استفاده می شود. دی اکسیدکربن  آزاد شده برای کنترل شکل محصولاتی که از لاستیک و پلاستیک ساخته می شود کاربرد دارد.

در بخش تولید پودرهای آتش نشانی نیز کاربرد بسزایی دارد.

ایمنی جوش شیرین

 • خوردن این ماده بی ضرر است، اما استفاده زیاد می تواند مضر باشد.
 • بوییدن آن ممکن است باعث ایجاد سوزش یا خارش در گلو شود.
 • در صورت تماس با پوست ممکن است ایجاد حساسیت یا خارش در پوست فرد شود.
 • در اثر تماس با چشم نیز ممکن است باعث سوزش و سرخی در چشم شود.
 • استفاده نمودن این ماده در پخت همه نانها و شیرینی مضر است.
 • افرادی که ناراحتی معده دارند نباید از محصولاتی که از جوش شیرین استفاده کرده اند میل نمایند.( به دلیل هضم غذا )
مصرف بی کربنات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی

جوش شیرین یک لایه بردار قوی برای صورت می باشد، لذا می توان از این ماده برای برطرف نمودن بوی بد بدن نیز استفاده نمود. اما شاید مهمترین تاثیر این ماده در درمان آفتاب سوختگی است. برای درمان آفتاب سوختگی می بایست در وان حمام ،آب گرم را باز کنید و نیم فنجان جوش شیرین به آن اضافه کنید تا یک لوسیون پوستی برای التیام پوست خود از آفتاب سوختگی داشته باشید.

خرید سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید سدیم بی کربنات کد 106329 مرک با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

قیمت  فروش سدیم بی کربنات کد 106329 مرک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم بی کربنات کد 106329 مرک می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت