ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد .
tel

دی کلسیم فسفات

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

دی کلسیم فسفات

دی کلسیم فسفات یک ماده شیمیایی با نام انحصاری DCP و فرمول مولکولی O2H4,2CaHPO یا 4CaHPO و جرم مولکولی 6.,136 گرم برمول می باشد که در قرن نوزدهم برای اولین بار کشف شد. این ماده از واکنش اسیدفسفریک با کربنات کلسیم به دست می آید. پیشوند(دی) به دلیل تشکیل آنیون 42HPO از طریق از دست دادن دو پروتون از اسیدفسفریک به کار می رود.این ماده بصورت پودری سفید رنگ می باشد که دارای PH اسیدی تا خنثی می باشد. این نمک یک منبع مهم تامین فسفر و کلسیم مورد استفاده دام و طیور می باشد. که در ادامه به طور گسترده تری به این موضوع خواهیم پرداخت.عمده کاربرد آن در تغذیه دام صورت می گیرد.

می توان پیش بینی کرد که بازار جهانی این ماده1479،9 میلیون دلار در سال 2020باشد. فروش آن در سال 2026 بالغ بر 1537،4 میلیون دلار برسد.کاربردهای بسار زیاد آن در زمینه خوراک دام ، کشاورزی، مواد غذایی و آشامیدنی، و بخش های دارویی از رشد صنعتی این ماده پشتیبانی می کند.کاربرد این محصول به عنوان امولسیون کننده ها ، عوامل افزایش دهنده و رقیق کننده های دارویی برای تولید محصولات غذایی و دارویی تقاضای صنعت را بیشتر می کند.

استفاده از DCP در بخش تصفیه آب موجب کاربرد این محصول در آب و فاضلاب گردیده است.

مشخصات مادهdownload 4 7

  • نام : دی کلسیم فسفات
  • فرمول شیمیایی : 4CaHPO
  • جرم مولکولی : g/mol 136,.6
  • دانسیته : g/cm3 2,93

انواع این ماده

این ماده در انواع مختلف آبدار و خشک موجود می باشد که در ادامه با انواع آبدار آن آشنا می شویم.

هیدرات-دی هیدرات

فرمول مولکولی این نوع از دی کلسیم فسفات، O2H4,2CaHPO می باشدکه دارای دو مولکول آب درون مولکولی است.فرمول مولکولی دی هیدراته 4CaHPO می باشد.که با نام اختصاری DCPD شناخته می شود.مقایسه بین هر دو نوع آن نشان داد.که فرم بی آب آن دارای تخلخل درون ذره ای بهتر و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به فرم باآب است.

کاربرد دی کلسیم فسفات

به طور طبیعی بر روی کره زمین و در گیاهان مواد مغذی مورد نیاز حیوانات و طیور تامین نمی شود و به همین دلیل از DSP برای تامین فسفر و کلسیم مورد نیاز طیور و دامها استفاده می گردد. این دو عنصر نقش مهمی در واکنش های متابولیکی و بیوشیمیایی بدن حیوانات اعم از رشد و استحکام سیستم استخوانی ، انعقاد خون ، تبادلات سلولی و فعالیت عصبی ، فعالیتهای صحصح سیستم گوارش ، فعالیتهای فیزیولوژیکی قلب و تولید مرغ و تخم مرغ دارند.

زیرا پوست تخم مرغ شامل مقادیر زیادی کلسیم به صورت کربنات می باشدو همچنین زرده تخم مرغ شامل مقدار زیادی از فسفر و گوگرد است.این محصول برای تامین و متعادل کردن دو عنصر کلسیم و فسفر در جیره غذایی استفاده می شود.واهمیت آن در تامین فسفر مورد نیاز دام و طیور است .وجود تعادل درست مواد در بدن حیوانات و طیور بسیار ضروری بوده و موجب تولید و بهره وری بیشتر می گردد. کمبود و عدم تعادل صحیح فسفر و کلسیم در بدن دام و طیور اثرات مهلکی خواهد داشت.همچنین باید توجه کرد که ترکیبی که به خورد دام یا طیور داده می شود سمی نباشد.

تولید
  • سنتی :در روش سنتی ابتدا نسبت های معینی از اسید فسفریک و کربنات کلسیم را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم زده می شود. سپس آسیاب می گردد.
  • صنعتی:در روش صنعتی تولید این ماده با واکنش اسید فسفریک با منبع کلسیم دار به ویژه کربنات کلسیم در شرایط بهینه و آزمایشگاهی واکنش شیمیایی داده و منجر به تولید DSP می شود.

                      O2H+2CO+(4Ca)HPO>3CaCO+4PO3H

این ماده منبع غذایی کلسیم و فسفر است که معمولا در خوراک دام ، اسب و طیور استفاده می گردد.به طور میانگین محتوای مواد مغذی :کلسیم=22%  فسفر=18،5%

قیمت – فروش دی کلسیم فسفات

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات دی کلسیم فسفات می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت دی کلسیم فسفات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت