ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

88 / 100

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 که نام دیگر آن پتاسیم بی کرومات می نامند. این ماده دارای فرمول شیمیایی K2Cr2O7 است. یون دی کرومات یک نوع آنیون چند اتمی با فرمول شیمیایی Cr2O2-7 است.

ترکیبات یونی حاوی این یون در شمار عوامل اکسید کننده نسبتا قوی طبقه بندی می شوند. در محلول های آبی، یون کرومات با فرمول CrO2-4 و دی کرومات می توانند به صورت برگشت پذیر به هم تبدیل شوند. یک ماده معدنی رایج می باشد که بیشتر به عنوان اکسید کننده در کاربردهای مختلف آزمایشگاهی و صنعتی استفاده می شود. خرید دی کرومات پتاسیم را می توانید از این مجموعه خریداری کنید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک،  سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

پتاسیم دی کرومات مرک

پتاسیم دی کرومات مرک یک ترکیب شیمیایی است که به صورت پودر سفید بی‌بو و بی‌طعم موجود است. این ترکیب شیمیایی اغلب به عنوان عامل اکسیدانی و همچنین در صنایع شیمیایی، رنگرزی، رنگسازی و پوشش‌دهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.04864
Supelco

Potassium dichromate

for analysis EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur
Synonym(s):Potassium dichromate, Potassium bichromate, Potassium pyrochromate
Empirical Formula (Hill Notation):Cr2K2O7
CAS Number:7778-50-9
Molecular Weight:294.18
MDL number:MFCD00011367
EC Index Number:231-906-6

پتاسیم دی کرومات

 • نام : دی کرومات پتاسیم
 • کد: 104864
 • برند: مرک آلمان
 • بسته بندی: 500 گرمی
 • CAS: 7778-50-9
 • EC : 231-906-6
 • فرمول مولکولی : K2Cr2O7
 • فرمول دی کرومات : Cr2O2-7

خواص فیزیکی و شیمیایی  دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

چگالی دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 2/676 گرم بر میلی لیتر است که بیشتر از چگالی آب می باشد. از دیگر خصوصیات فیزیکی آن این است که بی بو و محلول در آب است. در دما و فشار محیط پایدار است، با موادی که به عنوان عامل کاهنده عمل می کنند اصلا دوست نیست چرا که پتاسیم دی کرومات خود یم ماده اکسنده بسیار قوی است.

اکسید کننده قوی به ترکیباتی گفته می شودکه خاصیت اشتعال پذیری سایر مواد را با استفاده از اکسیژن افزایش می دهد. از این رو، پتاسیم دی کرومات باید از این مواد کاهنده و همچنین سایر مواد ناسازگار با آن دور باشد چرا که امکان دارد یک وضعیت انفجاری ایجاد شود. ساختار دی کرومات به صورت زیر است:

K2Cr2O7

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

کاربردهای دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

 • دی کرومات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی بسیار خطرناک است. با این وجود این ترکیب در بسیاری از مواد کاربرد بالایی دارد. دی کرومات پتاسیم ماده ای شیمیایی است که علیرغم سمی بودن و مضراتی که تماس آن با پوست بدن انسان می تواند داشته باشد ،در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.
 • عنصر شیمیایی پتاسیم برای طیف گسترده ای از عملکردهای بیولوژیکی در بدن انسان کاربرد دارد. با این حال، ترکیب شیمیایی این ماده کاملا بر عکس است و برای سلامتی انسان بسیار مضر است. این ترکیب شیمیایی معمولا به عنوان معرف شیمیایی معدنی برای فرآیندهای صنعتی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که خواهید دید، این ماده شیمیایی برای تولید مجموعه ای از محصولات اعم از واکس کفش و چسب تا رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 بسیار خورنده است و یک ماده اکسید کننده بسیار قوی می باشدو از این ویژگی آن در کاربردهای گوناگونی استفاده می شود. این محصول در کاربردهای مختلفی از جمله نگهداری چوب، سیمان، تولید رنگدانه و فرآیندهای فوتو شیمیایی کاربرد دارد. از این ماده در تهیه محلول های تمیز کننده قوی برای ظروف شیشه ای و مواد چینی استفاده می شود. همچنین در تولید محصولات مختلف مانند واکس، رنگ ، چسب، و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

روش تهیه دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

K2Cr2O7 از طریق واکنش کلرید پتاسیم (KCI) با سدیم دی کرومات (Na2Cr2O7) و به دنبال آن خنک کردن و کریستال سازی تبخیری به صورت صنعتی تولید می شود.

Na2Cr2O7 + 2KCI > K2Cr2O7 + 2NaCI

یکی دیگر از راه های تولید این محصول واکنش بین محلول تری اکسید کروم و پتاسیم هیدروکسید است. که محصولات این واکنش از خلوص بالای برخوردارند.یک راه دیگر برای تولید این محصول واکنش بین مواد مرتبط با آن مانند پتاسیم کرومات (K2CrO4) و اسیدهایی است. که نمک دی کرومات حاصل می کنند.

واکنش پتاسیم دی کرومات با اسید سولفوریک

واکنش پتاسیم دی کرومات با اسید سولفوریک به صورت زیر است:

K2Cr2O7+4H2SO4→Cr2(SO4)3+K2SO4+4H2O+3O2

در این واکنش، پتاسیم دی کرومات با اسید سولفوریک واکنش می‌دهد و نتیجهٔ آن تشکیل سولفات کرومیم(III)، سولفات پتاسیم، آب و اکسیژن است.

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

واکنش ها

این نمک پتاسیم خیلی سریع در آب یونیزه می شود. و یون های کرومات (CrO42) و دی کرومات(Cr2O72) در تعادل تولید می شود. درشرایط عادی پایدار است اما بر اثر حرارت دیدن مانند واکنش زیر، پتاسیم کرومات (K2CrO4) و کرومیک آن هیدرید (CrO3) و اکسیژن تولید می کند.

4K2Cr2O7 > 4K2CrO4 + 2Cr2O3 + 3O2

با انجام واکنش برگشت پذیر با مواد پایه ای مانند پتاس (K2CO3) یم محلول زرد رنگی از نمک های کرومات تولید می شود.

K2Cr2O7 + K2CO3 > 2K2CrO4 + CO2

این ماده با اسیدهای رقیق سرد واکنش می دهد و کرومیک آنهیدرید تولید می کند .و در صورت واکنش با اسیدهای غلیظ نمک های کرومات و اکسیژن تولید می کند. از واکنش دی کرومات پتاسیم با اسید سولفوریک انیدرید کروم با فرمول شیمیایی CrO3 که به شکل کریستال قرمز رنگ است تولید می شود.

آسیب ها و خطرات
 • این ماده در درجه اول بر روی دستگاه تنفسی تاثیر می گذارد.
 • باعث ایجاد زخم ،تنگی نفس ،برونشیت ،ذات الریه و آسم می شود.
 • می تواند بر دستگاه گوارش ،کبد ،کلیه ها و سیستم ایمنی نیز تاثیر گذار باشد.
 • این ماده به عنوان یک ترکیب کروم دار شش ظرفیتی بسیار سرطان زا برای انسان شناخته شده است.
 • باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه و سرطان حفره سینوسی می شود.

در صورت تماس پوستی باعث تحریک شدید و احساس سوزش می گردد .حتی ممکن است منجر به کوری شود. همچنین محققان یافته اند که می تواند بر روی سلامت تولید مثل تاثیر گذار باشد.  به عنوان یک عامل جهش زا عمل کند به این معنا که روی ژنتیک تاثیر می گذارد و به کودکان نا بالغ آسیب می رساند.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع   قیمت دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

کاربرد دی کرومات پتاسیم در تعیین خلوص نقره

خلوص نقره را چگونه می سنجند؟

تست نقره یکی از مهم ترین کارایی های دی کرومات پتاسیم است . این ترکیب شیمیایی می تواند پیش ساز یک محلول به نام schwerter باشد. این محلول از ترکیب دی کرومات پتاسیم و اسیدنیتریک به وجود می آید . غلظت نیتریک اسید در این ترکیب باید 35% باشد. محلول schwerter برای تشخیص خلوص نقره استفاده می شود. این محلول می تواند مشخص کند که چه فلزاتی در ساختار نقره به کار رفته اند و اینگونه خلوص نقره مشخص می گردد.

نحوه کار این محلول به این گونه است .که در برخورد با فلزات رنگ آن عوض می شود. در برخورد این محلول با نقره خالص، رنگ آن به قرمز روشن تبدیل می شود. و به اینصورت هر زمان بخواهیم می توانیم نقره خالص را شناسایی کنیم. رنگ های قرمز خالص، رنگ آن به قرمز روشن تبدیل می شود. و اینگونه می توانیم نقره خالص را شناسایی کنیم. رنگ های قرمز تیره و قهوه ای و سبز از دیگر رنگ هایی هستند که برای اندازه گیری خلوص نقره در نظر گرفته می شود. به ترتیب این رنگ ها معرفی کننده نقره استرلینگ، نقره خلوص کم و نقره خلوص 500،. هستند.

 شکل جامد دی کرومات پتاسیم

یک خاصیت فیزیکی این ترکیب شیمیایی رنگ ، نارنجی مایل به قرمز آن می باشد. نقطه جوش آن 500 درجه سانتیگراد است. دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 دارای نقطه ذوب 398 درجه سانتیگراد و وزن مولکولی 294,18 گرم است. این ماده شیمیایی پایدار تحت دما و فشار معمولی باشد، دی کرومات پتاسیم به هیچ وجه با مواد شیمیایی که عوامل کاهش دهنده مواد هستند دوست نیست.

این به این دلیل است که دی کرومات پتاسیم یک اکسید کننده قوی است. اکسید کننده قوی ترکیبی است که می تواند ماهیت قابل احتراق سایر مواد را با استفاده از اکسیژن افزایش دهد. از این رو، دی کرومات پتاسیم باید از این مواد کاهنده و سایر مواد ناسازگار به دور باشد.

نکات ایمنی
 • قبل از استفاده باید دستورالعمل های ویژه مربوط به آن و MSDS محصول مطالعه شود.
 • در صورت لزوم از تجهیزات محافظت شخصی استفاده کنید.
 • صورت، دست ها و هر قسمت از بدن که در معرض آن قرار گرفته باید به طور کامل شسته شود.
 • هنگام استفاده از این محصول از خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن پرهیز نمایید.
 • از تنفس گرد و غبار، بخار و اسپری آن پرهیز کنید.
 • فقط در بیرون یا در محیطی با تهویه مناسب استفاده شود.
 • از در معرض گرما قرار گرفتن، جرقه، شعله باز و تماس با جسم داغ خودداری شود.

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

خرید دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خریدخرید دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت  فروش دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت پتاسیم دی کرومات میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.خرید اسید لوریک

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت