ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

دی متیل فرمامید کد 822275

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

دی متیل فرمامید کد 822275

image_pdfimage_print

دی متیل فرمامید کد 822275 این مایع بدون رنگ با آب و اکثر مایعات آلی می تواند مخلوط شود.DMF یک حلال رایج برای واکنش های شیمیایی است.دی متیل فرمامید بدون بو می باشد در حالی که نمونه های فنی یا تخریب شده به دلیل ناخالصی از دی متیل آمین اغلب دارای بوی ماهی هستند.

ناخالصی های تخریب دی متیل آمین را می توان با انجماد نمونه های تجزیه شده با گاز بی اثر مانند آرگون یا سونیک کردن نمونه های تحت فشار کاهش یافته حذف کرد. عنوان نام آن نشان می دهد، این مشتق از فرمامید ، آمیدِاسید فرمیک است.DMF یک حلال پروتونی قطبی (هیدروفیل) با نقطه جوش بالا است. و واکنش هایی که مکانیسم های قطبی را دنبال می کند مانند واکنش جانشینی هسته دوستی دو مولکولی تسهیل می کند.

مشخصات مادهdownload 1 2

 • نام : دی متیل فرمامید
 • نام لاتین : Dimethylformamide
 • کد : 822275
 • با فرمول شیمیایی : NO7H3C
 • شکل ظاهری : مایع شفاف
 • جرم مولی : g/mol 73,09

ساختار و ویژگی ها

دی متیل فرمامید کد 822275 در مقابل بازهای قوی مثل سدیم هیدروکسید و اسیدهای قوی مثل HCl ,H2SO4 پایدار نیست و به فرمیک اسید و دی متیل آمین بخصوص با بالا بردن دما هیدرولیز می شود.DMF به هر نسبتی در آب قابل امتزاج است. خالص سازی و خشک کردن این ماده در دمای اطاق به آهستگی و در رفلاکس با سرعت بیشتری تخریب شده و دی متیل آمین و کربن مونواکسید آزاد می کند.تخریب این ماده توسط ناخالصی های اسیدی یا بازی تسریع می شود.

قرار دادن DMF در واکنش گرهای خشک مثل کلسیم هیدرید  یا سدیم هیدروکسید برای چند ساعت در دمای اتاق منجر به تخریب قابل توجه آن می گردد. خشک نمودن DMF می تواند با خشک کردن توسط باریم اکسید (BaO) یا غربال های مولکولی A4 در طول شب و سر ریز نمودن ماده عاری از آب انجام شود. همچنین خالص سازی و خشک کردن با تقطیر در خلا در فشار حدود mmHg20 انجام می شود و می توان آن را در غربال های A4 ذخیره کرد.

واکنش ها

DMF توسط اسیدها و پایه های قوی ،بخصوص در دمای بالا ، هیدرولیز می شود. با استفاده از سدیم هیدروکسید، این ماده به شکل دی متیل آمین و فرمات تبدیل می شود.DMF در نزدیکی نقطه جوش با دی کربونیلاسیون تبدیل به دی متیل آمین می شود. بنابراین تقطیر تحت فشار کاهش یافته در دمای پایین انجام می شود.

یکی از کاربردهای اصلی آن در سنتز آلی، DMF یک واکنشگر در واکنش Vilsmeier-Haack است. که برای تشکیل ترکیبات آروماتیک استفاده می شود.{11} {12} این فرآیند شامل تبدیل اولیه DMF به یون کلرو ایمینیم، {(CH3) 2N = CH (Cl)}+، که به عنوان واکنشگر Vilsmeier شناخته می شود.که به هیدروکربن های آروماتیک (arenes) حمله می کند.ترکیبات ارگانولیتیم با DMF واکنش نشان می دهند و پس از هیدرولیز، آلدئیدها به دست می آیند.

ساخت و تولید

DMF برای اولین بار در سال 1893 توسط شخص بنام آلبرت ورلی ،شیمی دان فرانسوی به وسیله مخلوطی از دی متیل آمین ، هیدروژن کلرید و پتاسیم فرمات تهیه شد.این ماده با ترکیب متیل فرمات و دی متیل آمین یا با واکنش دی متیل آمین با مونوکسید کربن نیز تهیه می شود.اگر چه در حال حاضر غیر عملی است. اما این ماده را می توان از دی اکسید کربن فوق بحرانی با استفاده از کاتالیزورهای مبتنی بر روتنیم تهیه کرد.

عوارض قرار گرفتن در معرض دی متیل فرمامید ایجاد مشکلات پوستی می گردد.اضطراب و استرس ،تپش قلب،سردرد،برافروختگی صورت،باعث درد در ناحیه، شکم ،حالت تهوع و استفارغ،ضعف و سرگیجه،یبوست تحقیقات نشان می دهد.

دی متیل فرمامید کد 822275 گرچه نتوانسته است ثابت کند که دی متیل فرمامید جهش زا است اما این احتمال وجود دارد.. که باعث جهش ژنتیکی شود.همچنین شواهد و تحقیقات نشان می دهد. که ارتباط دی متیل فرمامید با ایجاد سرطان در انسان قطعی نیست. به این دلیل که علت سرطان می تواند ناشی از قرار گرفتن سایر مواد شیمیایی یا دخانیات باشد. یا حتی به طور اتفاقی در بدن انسان ایجاد شده باشد.

کاربرد

 • مونومر پایه در تولید فیلم پلی آمیدی
 • نقش واکنشگر در واکنش های فرمیل دار کردن (Formylation reaction)
 • نقش کاتالیزور در فرآیندتبدیل کربوکسیلیک اسیدها (carboxylic acids) به اسیدکلرایدها
 • حلال دربسیاری از واکنش های شیمیایی
 • حلال مورد استفاده دربخش صنایع دارویی
قیمت – فروش دی متیل فرمامید کد 822275

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات دی متیل فرمامید کد 822275 (مرک آلمان) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت مشاهده محصول و آنالیز کلیک نمائید.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت دی متیل فرمامید کد 822275 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت