ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

تیو سیانات جیوه مرک 104484

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

تیو سیانات جیوه مرک 104484

90 / 100

تیو سیانات جیوه کد مرک 104484 یکی از محصولات تولیدی کمپانی مرک آلمان می باشد. این محصول توسط شیمی کهن وارد و به دست مصرف کنندگان عزیز می رسد. تیوسیانات جیوه مرک آلمان با نام های Mercury ll Thiocyanate و Mercuric sulfocyanate نیز شناخته می شود. این ماده یک ترکیب شیمیایی غیر آلی با فرمول شیمیایی (2Hg(SCN ،و بسیار سمی است. با توجه به جرم مولی 316/79 گرم در مول و چگالی 3/71 گرم بر سانتی متر مکعب (در دمای 25 درجه سانتیگراد) آن در مواردی قابل حل در محلول می باشد.

تیوسیانات جیوه که جزء ترکیبات کمپلکس کونوردیناسیون (Coordination Complex) است.(به دلیل داشتن یون فلز و لیگاند) ، از پیش ماده های پتاسیم تریس جیوه بوده که به طور مستقل نیز وجود دارد. این ماده، به دلیل کاربرد آن در ایجاد یک ماده بزرگ و پر پیچ و خم هنگام حرارت دیدن، که در قالب اثر(مارفرعون) و نام علمی (Pharaoh ُ s Serpent) معروف است، در مواد شیمیایی مصنوعی متفاوتی دیده می شود.

تیو سیانات جیوه مرک 104484 یکی از مواد شیمیایی پر فروش مجموعه شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران می باشد. برای خرید این محصول می‌توانید به وب‌سایت شرکت سیگما آلدریچ (Sigma-Aldrich) به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب‌سایت می‌توانید اطلاعاتی از جمله  موجودی و شرایط خرید را دریافت کنید. همچنین، می‌توانید از طریق فروشگاه‌های شیمیایی آنلاین معتبری نیز مانند Merck و Labchem به دنبال این ماده بگردید. قبل از خرید هر چیزی، بهتر است اطمینان حاصل کنید که این محصول برای نیازهای شما مناسب است.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

تیو سیانات جیوه مرک 104484

تیو سیانات جیوه مرک 104484 (Thiocyanate ion) یک یون آنیونی است که شامل یک اتم گوگرد و یک اتم نیتروژن به همراه یک اتم کربن است. کد محصول 104484 که اشاره کردید، مربوط به شرکت مرک (Merck) و ممکن است به یکی از ترکیبات حاوی این یون در محصولات این شرکت اشاره داشته باشد.

تیو سیانات جیوه در برخی محصولات شیمیایی و دارویی به عنوان یک ماده فعال به کار می‌رود. به عنوان مثال، در برخی داروهای ضد تشنج، تیو سیانات جیوه به عنوان یک ماده کمکی برای افزایش جذب دارو در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب در برخی آزمایش‌های شیمیایی و بیوشیمیایی به عنوان یک نمک استاندارد استفاده می‌شود.

مشخصات تیو سیانات جیوه مرک 104484

1.04484
Supelco

تیو سیانات جیوه مرک 104484-min

Mercury(II) thiocyanate

for analysis EMSURE® Reag. Ph Eur
Synonym(s):Mercury(II) thiocyanate,
Mercury(II) rhodanide, Mercury(II) thiocyanate
Linear Formula:Hg(SCN)2
CAS Number:592-85-8
Molecular Weight:316.75
MDL number:MFCD00011039
EC Index Number:209-773-0

خواص تیو سیانات جیوه مرک 104484

 • آژانس: reag Ph. Eur.
 • سطح کیفیت: 300
 • خط تولید: EMSURE®
 • سنجش: ≥99.0٪ (کمپلکسومتری)
 • فرم: جامد
 • قدرت: 46 mg/kg LD50 خوراکی (رت)
 • علامت زدن باقی مانده: ≤0.05٪ (موادی که توسط اسید فرمیک احیا نمی شوند)
 • pH: 5 (20 درجه سانتیگراد، 50 گرم در لیتر در H2O، دوغاب)
 • mp: 165 درجه سانتیگراد (تجزیه)
 • دمای انتقال: نقطه اشتعال 120 درجه سانتیگراد

مشحصات فیزیکوشیمیایی تیو سیانات جیوه مرک 104484

تیوسیانات جیوه در مواد شیمیایی با توجه به ساختار و شکل بلوری و مونو کلیک آن، به صورت پودر جامد سفید رنگ یا به صورت زرد روشن یا خاکستری بدون بو یافت می شود. نقطه ذوب و تجزیه برابر با 165 درجه سانتیگراد است. این ماده شیمیایی در شرایط معمولی و بسته به درصد خلوص آن، پایداری شیمیایی دارد و از طرفی، احتمال ایجاد واکنش خطرناک آن را می توان در تماس آن با اسیدها مشاهده نمود. تماس اسیدها با این ماده گازهای بسیار سمی آزاد می کند.

کاربردهای تیو سیانات جیوه مرک 104484

امروزه علاوه بر استفاده تیوسیانات جیوه مرک در ایران، در آزمایش مارهای سیاه فرعون، آتش بازی و تشدید کننده در عکاسی،از آن در تجزیه و تحلیل کلرید استفاده می کنند.

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات تیو سیانات جیوه کد104484 (مرک آلمان) می باشد.

حلالیت تیوسیانات تیو سیانات جیوه مرک 104484

این ماده به راحتی در متانول، آمونیاک، اسید هیدروکلریدریک رقیق و پتاسیم سیانید حل می شود. در مواردی دیگر به مقادیر کمتر در الکل و اتر حل می شود. ماده شیمیایی تیو سیانات جیوه مرک آلمان با توجه به ویژگی آن که از آب غلیظ تر و چگال تر است، در آب غیر محلول بوده و غرق در آن می شود.

واکنش دادن تیو سیانات جیوه مرک 104484

این ماده در موارد دیگر باید از نور مستقیم و شدید خورشید دور نگهداری شود. به سبب ویژگی واکنش دهندگی آن، باید در دماهای معمولی که بسیار زیاد یا کم نیستند قرار داده شوند. زمانی که این ترکیب معدنی در حضور یک منبع گرما می گیرد، به سرعت یک واکنش گرمازا را ایجاد می کند که شعله سوختن آن کم رنگ بوده و اغلب به رنگ های آبی، زرد و نارنجی دیده می شود.

واکنش تیوسیانات جیوه با هالیدهای آلی دو محصول زیر را به همراه می آورد:

 • 4 اتصال گوگردی به ترکیب آلی
 • 1 اتصال نیتروژنی به ترکیب آلی

از سویی دیگر، تیوسیانات جیوه هیچ فرآیند پلیمریزاسیون خطرناک انجام نمی دهد. واکنش های خطرناک آن در شرایط معمولی اتفاق نمی افتد.

تجزیه :

در تجزیه تیوسیانات جیوه مواد خطرناک به وجود آمده و گازهای سمی آزاد می شوند که به شرح زیر است:

 • بخارات جیوه
 • بخارات سیانید
 • کربن دی اکسید
 • کربن مونو اکسید
 • اکسیدهای ازت مانند NO و 2NO
 • اکسیدهای گوگرد مانند 2SO و 3SO

این ماده از طرفی در فرآیندهای سنتز شیمیایی کاربردهای محدودی دارد.

مواد شیمیایی ناسازگار- تیو سیانات جیوه مرک 104484

تیوسیانات جیوه به طور کلی جزء یک سری مواد شیمیایی ناسازگار می باشد. تماس با این مواد ممکن است سبب آتش سوزی یا انفجار شود. بنابراین از نزدیکی و گرما دادن آن دوری نمود. این ماده همچنین نسبت به گرما حساس بوده و در صورت حرارت دیدن حجم اصلی خود را به چندین برابر افزایش می دهد. سپس در نقطه انجماد یا ذوب خود یا تشکیل دودهای فوق الذکر تجزیه می شود. مواد شیمیایی که با تیوسیانات جیوه ناسازگار هستند، عبارتند از:

 • مواد احیا کننده و کاهنده مانند هیدریدها، سولفیدها
 • اکسید کننده ها مانند کلر، برم، فلونور، نیترات ها، کلرات ها، پراکسیدها، پرکلرات ها، پرمنگنات ها،
 • اسیدها و بیس ها مانند مواد قلیایی، پایه های قوی، اسیدهای قوی، اکسیدو کسیدها، اپوکسیدها

خطرات :

 • تیوسیانات جیوه از نظر سوزش،استنشاق، جذب پوست و تماس بسیار سمی می باشد.
 • در هنگان تماس با چشم و پوست،تنفس غلیظ و بلعیده شدن باعث سوزش شدید و سوختگی های احتمالی می شود.
 • باعث مختل کردن و به جنین متولد نشده آسیب می رساند.
 • در صورت استنشاق ممکن است یک واکنش آلرژیک ایجاد نماید که بسیار مضر است.
 • دانه دانه شدن،خارش، تورم، مشکل در بدن، گزگز دست ها و پاها، گیجی سر، درد سینه، احساس سبکی سر، درد عضلانی و بر افروختگی.
 • در موارد دیگر، می تواند به کلیه ها آسیب رسانده و بر سیستم عصبی مرکزی و اندام های تولید مثل تاثیر بگذارد.
 • تیوسیانات جیوه به نور حساس بوده و آلاینده شدید آب های دریایی است.
 • این ماده در دسته بندی ماده سمی برای گیاهان در خاک و زیست محاسباتی قرار می گیرد.

اطلاعات ایمنی تیو سیانات جیوه مرک 104484

این ماده با توجه به اینکه در دسته مواد شیمیایی بسیار سمی (+T) و (N) قرار می گیرد. از راه خوردن و مسیرهای داخل صفاقی سبب مسمومیت می شود. و می تواند این فرآیند را از طریق تماس پوستی نیز فراهم آورد. از نظر حرارتی بسیار ناپایدار بوده و تجزیه آن نیرومند است .و دودهای سمی SOx , NOx , Hg و CN  را منتشر می کند. این ماده شیمیایی جزء مواد سمی با کلاس خطر 6/1 می باشد.

تیو سیانات جیوه مرک 104484

حمل و نحوه نگهداری در انبار

ظروف حاوی تیو سیانات جیوه مرک 104484 به شکل محکم بسته بندی می شوند و در فضایی خشک،خنک، دارای تهویه و به دور از گرما و نور مستقیم خورشید و هوای مرطوب یا آب، تحت یک اتمسفر بی اثر نگهداری و انبار می گردند.

دفع زباله

تیوسیانات جیوه در مقادیر کم با هیدرولیز قلیایی به طور کامل از بین می رود. با ادامه روند ترکیب قلیایی آن می توان به دفن این ماده در خاک ادامه داد. مقادیر بالاتر این ماده شیمیایی را به کمک سوزاندن ترکیب تیوسیانات جیوه با استون یا زایلن از بین برد. همچنین می توان با استفاده از شستشوی گاز پساب از بدن سم زدایی آن را انجام داد.

اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که به منظور رعایت مسائل بهداشتی،.از ظرف خالی آلوده به این ماده شیمیایی استفاده مجدد نشود. همچنین باید رعایت موارد قانونی دفع مواد زائد شیمیایی برای این ماده در نظر گرفته شود.

تجزیه و تحلیل

تیوسیانات جیوه می تواند. سبب بهبود محدودیت های موجود ناشی از کشف در تشخیص یون های کلرید در آب شور که توسط تکنیک طیف بینی مرئی- فرابنفش انجام می پذیرد. این تکنیک کشف شده در سال 1952 روش متداولی برای مشخص سازی یون های کلرید در آزمایشگاههای سراسر جهان بوده است.

در سال 1964 یک سیستم خودکار برای امر فوق الذکر اختراع شد. و در سال 1974 یک تجزیه و تحلیل کننده کلرید تجاری ساخته شد. مکانیسم پایه مورد استفاده در این آنالیز کننده شامل اضافه کردن تیو سیانات جیوه مرک 104484به یک محلول با غلظت ناشناخته ای از یون های کلرید و آهن به عنوان معرف می شد.

یون های کلرید در فرایند مذکور سبب می شوند که نمک تیوسیانات جیوه از آن جدا شود و یون تیوسیانات به یون آهن سه بار مثبت متصل شود که شدیداً در طیف 450 نانومتر به سادگی جذب می شود. این جذب اجازه به اندازه گیری غلظت آهن می دهد. از طرفی این امر سبب می شود که غلظت کلرید اندازه گرفته شود. این روش به منظور مشخص سازی و تجزیه و تحلیل یون های کلرید در محلول آبی کاربرد دارد.

نکات ایمنی

گر چه مارهای فرعون نوعی آتش بازی محسوب می گردند، اما منفجر نمی شوند و یا جرقه ای ساطح نمی کنند. آن ها فقط روی زمین می سوزند و بخارات دودی را آزاد می کنند. همه جنبه های واکنش می توانند خطرناک باشند. از جمله دست زدن به تیوسیانات جیوه، تنفس دود یا لمس مارهای خاکستر با بقایای واکنش در حین تمرکز کردن.

ابزار و لوازم مورد آزمایش 

 • تیوسیانات جیوه ،.یک بشقاب کم عمق مانند شیشه ساعت، کبریت.
 • مواد خاموش کننده آتش مناسب.
 • اسپری آب، کربن دی اکسید، مواد شیمیایی خشک، فوم مقاوم الکلی.

شرح آزمایش

آزمایش مارهای فرعون به سادگی و راحتی آتش بازی انجام می شود. این در حالی صورت می گیرد که یک جامد ستون مانند کوچکی از تیوسیانات جیوه مشتعل شود. همانطور که در بخش های بالاتر ذکر شد، تیوسیانات جیوه یک پودر جامد سفید رنگ نا محلول است. این می تواند به عنوان معرف استفاده شود که از طریق واکنش بین جیوه (ll) کلرید یا جیوه (ll) نیترات با تیوسیانات پتاسیم به صورت رسوب به دست آید.

از آنجایی که تمام ترکیبات جیوه سمی می باشند، تمام مراحل آزمایش می بایست زیر هود یا در محیط های باز صورت پذیرد. به طور معمول بهترین نتیجه آزمایش همواره در یک بشقاب کم عمق حاوی ماسه یا خاک زیاد به دست می آید. به طوری که پس از پر کردن خاک، مقداری تیوسیانات جیوه در ظرف ریخته شود.و بخشی از آن توسط ماسه یا خاک پوشیده شده، سپس محصول شعله ور شود.

شرح فرآیندهای شیمیایی در آزمایش

حرارت دادن به تیو سیانات جیوه مرک 104484 (ll).باعث می شود تا آن به یک توده قهوه ای رنگ نامحلول که در درجه اول حاوی نیترید کربن است،.تجزیه شود. در فرآیند تجزیه، جیوه (ll) سولفید نیز به عنوان فراورده تولید می شوند؛

(4N3+ C 2 > 2HgS + CS 22Hg(SCN

کربن دی سولفید قابل اشتعال در این مرحله به کربن (IV) اکسید و گوگرد (IV) اکسید تبدیل می شود:

2+2SO 2 > CO 2 + 3O 2CS

 4N3C حرارت دیده تا زمانی ادامه می دهد که به گاز نیتروژن و سیانید تبدیل شود.

قیمت – فروش تیو سیانات جیوه مرک 104484

شرکت شیمی کهن در زمینه واردات محصولات مرک و سیگما آلدریچ از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات اصلی مرک و سیگما  با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت تیو سیانات جیوه  مرک 104484 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت