ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

ایزو پروپیل الکل (صنعتی)

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

ایزو پروپیل الکل (صنعتی)

83 / 100

ایزو پروپیل الکل (صنعتی) یک ترکیب شیمیایی است که از خانواده الکل‌ها به شمار می‌آید. این ترکیب از ساختار سه‌آلی ایزومر پروپیل الکل به‌وجود می‌آید و دارای فرمول شیمیایی C3H8O می‌باشد. این الکل به صورت مایع بی‌رنگ با بوی مشخصی است و در بسیاری از صنایع به عنوان یک حلال یا ماده افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده اصلی ایزو پروپیل الکل در صنعت‌های مختلف شامل صنایع رنگ‌سازی، چاپ، رزین‌ها، پوشش‌ها، چسب‌ها و به عنوان حلال در فرآیندهای مختلف تولید محصولات شیمیایی است. همچنین، این ترکیب به عنوان یک مواد ضدعفونی‌کننده نیز کاربرد دارد و در تهیه محصولات بهداشتی و ضدعفونی‌کننده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران  می باشد. این مجموعه کلیه محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از جمله محصولات  مرک merck ، و سیگماآلدریچ ، و کلیه محصولات آزمایشگاهی و صنعتی  را به مشتریان  ارائه می دهد.

معرفی ایزو پروپیل الکل (صنعتی)

ایزو پروپیل الکل (صنعتی) که با نام 2- پروپانل نیز شناخته می شود، یک مایع بی رنگ، قابل اشتعال و با بویی قوی است. این محصول با نام های ایزو پرو پانول و پروپان 2- ال نیز شناخته می شود.

کاربردهای ایزو پروپیل الکل (صنعتی) بسیار زیاد است اما یکی از کاربردهای پیش رو، پدهای الکلی ای هستند که برای انجام امور تزریقات مورد استفاده قرار می گیرند. این ماده ساده ترین الکل نوع دوم است.

این ماده ایزومر ساختاری 1 پروپانل و اتیل متیل اتر است. این ماده قابل ترکیب با آب، اتانول، اتر و کلروفرم است. این محصول اتیل سلولز، پلی وینیل بوتیرات و بسیاری از روغن ها را حل می کند. برخلاف اتانول و متانول، ایزوپروپیل الکل با محلول های نمکی قابل ترکیب نیست و به راحتی می توان آن را با اضافه کردن مقداری نمک مانند سدیم کلرید از آب جدا کرد.

کاربرد های ایزو پروپیل الکل (صنعتی) در صنعت

کاربرد های ایزو پروپیل الکل (صنعتی) در صنعت

این ماده کاربردهای بسیاری در صنعت دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • شیشه شورها
 • ضد عفونی کننده ها
 • رنگبرها
 • عامل ضد عفونی کننده پوست(در بسیاری از اعمال جراحی برای ضد عفونی کردن پوست پیش از عمل استفاده می شود. در بخش تزریقات نیز قبل از تزریق پوست را با این ماده تمیز و ضد عفونی می نمایند.
 • پد الکلی
 • افزودنی سوخت خودرو
 • ماده ضد عفونی کننده در آزمایشگاهها
 • نگهداری نمونه های بیولوژیکی
 • حلال صنعتی (برای تمیز کردن تجهیزات ظریف و تولید اجزای کامپیوتری)
 • چاپگرهای دیجیتال
 • به عنوان ماده اولیه در مواد آرایشی مانند اسپری های مو، لاک ناخن

روش تولید ایزو پروپیل الکل (صنعتی)

نحوه تولید این ماده در اواخر قرن بیستم با استفاده از ترکیب آب و پروپن (واکنش هیدراسیون) بود . البته 2- پروپانول با استفاده از هیدروژنیشن استون نیز تولید می شود.

الکل ایزوپروپیل همان الکل صنعتی است

بله، الکل ایزوپروپیل همان الکل صنعتی است. این ترکیب شیمیایی با فرمول C3H8O و ساختار سه‌آلی ایزومر پروپیل الکل به شمار می‌آید. الکل ایزوپروپیل به عنوان یک نوع الکل صنعتی با خواص حلال و خاصیت ضدعفونی به کار می‌رود. این الکل به صورت مایع بی‌رنگ با بوی خاصی است و در مختلف صنایع از جمله صنایع شیمیایی، رنگ‌سازی، چاپ، و بهداشت و به عنوان حلال در فرآیندهای تولید محصولات مختلف استفاده می‌شود.

ویژگی ایزو پروپیل الکل

مهمترین ویژگی‌های ایزو پروپیل الکل شامل قابلیت حل شدن در آب و مواد آلی، خاصیت ضدمیکروبی و خنثی‌سازی باکتری‌ها می‌باشد که این ویژگی‌ها آن را به یک ماده کاربردی و موثر در صنایع مختلف تبدیل کرده‌اند. ویژگی‌های اصلی ایزو پروپیل الکل که آن را به یک ماده مورد استفاده در صنایع مختلف تبدیل کرده‌اند عبارتند از:

 • قابلیت حل شدن:

ایزو پروپیل الکل دارای قابلیت حل شدن در آب و مواد آلی مختلف است که این ویژگی آن را به یک حلال کارآمد در فرآیندهای صنعتی می‌سازد.

 • خاصیت ضدعفونی:

این الکل به دلیل خاصیت ضدعفونی خود، در تهیه محصولات بهداشتی و ضدعفونی‌کننده‌ها به کار می‌رود.
استفاده در صنایع رنگ‌سازی و چاپ:

ایزو پروپیل الکل به عنوان حلال در ترکیبات رنگ‌ها و چاپ‌ها به کار می‌رود و در تولید محصولات این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • ماده حل کننده:

در صنایع مختلف از این الکل به عنوان ماده حل کننده در فرآیندهای مختلف تولید استفاده می‌شود.

 • مقاومت به حرارت:

ایزو پروپیل الکل مقاومت خوبی به حرارت دارد، که این ویژگی در برخی فرآیندهای صنعتی حائز اهمیت است.

 • خنثی‌سازی باکتری‌ها:

وجود خاصیت خنثی‌سازی باعث استفاده این الکل در محصولات ضدعفونی‌کننده و بهداشتی می‌شود.
با توجه به این ویژگی‌ها، ایزو پروپیل الکل یک ماده چندمنظوره است که در صنایع مختلف به عنوان یک ماده افزودنی و حلال کاربرد دارد.

ویژگی ایزو پروپیل الکل

خرید ایزو پروپیل الکل (صنعتی)

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید ایزو پروپیل الکل (صنعتی) با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید ایزو پروپیل الکل (صنعتی)

قیمت  فروش ایزو پروپیل الکل (صنعتی)

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش ایزو پروپیل الکل (صنعتی) می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت