ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر
tel

ایزوبوتیل استات

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

ایزوبوتیل استات

ایزوبوتیل استات ترکیب شیمیایی که همچنین باعنوان B-methylpropyl متیل پروپیل اتانات شناخته می شود،یک حلال متداول و دارای فرمول است.C6H1252 مولکولی از استری کردن با اسیداستیک تولید می شود.یکی از کاربردهای  معمول برای تهیه این ماده استری کردن فیشر اسپیر است که در آن پیش ماده های ایزوبو تیل الکل و اسید استیک درحضوریک اسیدقوی حرارت داده می شوند.بوتیل-Tert ،این ماده دارای سه ایزومر بوتیل استات است که حلالهای متداول نیز به Sec  به شمار می آیند.

  • دمای ذوب : 99- درجه سانتی گراد
  • دمای جوش :  118 درجه سانتی گراد
  • چگالی : 0,875 گرم برسانتی مترمکعب درحالت مایع
  • حلال های : آب

این ماده یک مایع بی رنگ و دارای بویی شبیه بوی میوه بانقطه اشتعال 64 درجه فارنهایت است.که تراکم آن کمتراز آب و نامحلول درآب است.بخار آن ازهوا سنگین تر است. که استر استات ایزوبوتانول است.این ماده مشتق ایزوبوتانول می باشد.که باتمامی حلال های ارگانیک متداول (الکل،کتون،گلیکول،استر)بسیار امتزاج پذیر است،اما تنها کمی درآب قابلیت حل شدن دارد.متداول ترین روش برای تولید شیمیایی این ماده از طریق استری کردن ایزوبوتیل الکل و اسیداستیک است.که درحضور یک اسید قوی حرارت داده می شود.

کاربرد ایزوبوتیل استات

ایزوبوتیل استات به عنوان حلال لاک الکل و نیتروسلولز استفاده می شود.این ماده به عنوان متابولیت ساکارومایسس سرویزیه مورد استفاده قرار می گیرد.که معمولا به عنوان حلال درتولید پلیمرها،رزین ها،روغن ها و سلولز استفاده می شود.که به راحتی با استفاده از هیدروکربن های آلیفاتیک رقیق می شود.این ماده عمدتاٌ درصنعت رنگ و روکش برای جلادهنده های چوبی،روکش های ساختمانی،جوهرهای چاپ و چسب ها مورد استفاده قرار می گیرد.درصورت نیاز به سریعتر خشک شدن روکش ،می توان از بوتیل استات به عنوان جایگزین استفاده کرد. همچنین از این ماده درافشانه های گرد پاش،رقیق کننده ها،درزگیرها،تمیز کننده ها،رایحه ها،محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

بازار هدف اصلی ایزوبوتیل استات صنایع رنگ،روکش،موادآرایشی و تمیزکننده ها می باشد.

راهنمای ایمنی 

برای نگهداری ایزوبوتیل استات باید از یک مکانی مناسب برای نگهداری عمده مواد پتروشیمی برخوردار بود.نگهداری این ماده به طورمعمول دریک مکان خنک،خشک و باتهویه مناسب و به دور از مواد اکسیدکننده انجام می شود.باید دور از تابش مستقیم آفتاب،گرما و شعله نگهداری شود.حلال هایی مانند این ماده باید در ظروف استوانه شکل مانند ایزوتانک هایی از جنس فولاد زد زنگ،آلومینیوم یا کربن نگهداری شود.یک توضیع کننده عمده موادشیمیایی معمولا باید این حلال را درکشتی های حمل مواد به صورت فله یا تانکرها صادرکند.

خطرات 

مانندبسیاری ازاسترها،ایزوبوتیل استات درغلظت های کم دارای بویی شبیه میوه یا گل است و بطورطبیعی درتمشک،گلابی و گیاهان دیگر وجود دارد.درغلظت های بالاتر بوی ناخوشایند دارد و ممکن است باعث ایجاد علائم افسردگی سیستم عصبی مرکزی مانند حالت تهوع ،سرگیجه و سردرد شود.

بیشتر بخوانید: اتیل استات

فروش ایزوبوتیل استات

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی می باشد.شما می توانید جهت خرید یا سفارش  محصول ایزوبوتیل استات با شماره های مستقیم کارشناسان فروش این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ نام محصول به همراه مقدار آن را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت