ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

90 / 100

اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid محلولی شفاف، بی رنگ (همرنگ آب) و با بویی بسیار تند می باشد. این اسید اسیدی بسیار خورنده و قوی و با کاربردهای فراوان است. این ماده از قدیم به نامهای موریاتیک اسید و ارواح نمک معروف بوده از ویتریول (اسید سولفوریک) و نمک طعام بدست می آید.

هیدروکلریک اسید ابتدا در قرن شانزدهم توسط آندریاس لیباویوس رسما معروف شد. بعدها توسط شیمیدان هایی مانند ژوهان رودولف گلابر ، جوزف پریستلی و همفری دیوی در تحقیقات علمی شان مورد استفاده قرار گرفت. همچنین گفته می شود. چابر بن حیان این اسید را کشف کرده است. از این اسید در آزمایشگاهها و جرم گیری سطوح استفاده می شود.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid در معده نیز وجود دارد .و به هضم غذا کمک می کند.تنفس بخارات هیدروکلریک اسید خطرناک می باشد. به دستگاه تنفسی آسیب می رساند. و اگر قطره ای از آن روی پوست بدن بریزد منجر به تاول و حتی جراحات عمیق می نماید.در چنین مواقعی باید سریعا با محلول قلیایی رقیق مانند محلول سودا یا جوش شیرین اثر اسید را خنثی نمود.

اسید هیدروکلریک یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله آمونیوم اسید هیدروکلریک با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.

مشخصات اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

1.01834

Supelco

Hydrochloric acid fuming 37%

for analysis EMPARTA® ACS

Synonyme(s):Hydrogen chloride solution

اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

کاربردهای اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

 • اسید شویی فولاد
 • تولید ترکیبات آلی
 • کنترل Ph
 • بازسازی مبدل های یونی

هیدروکلریک اسید یک اسید قوی غیر آلی است. که در اکثر فرآیندها مثل پالایش فلزات به کار می رود.استفاده مورد نظر معمولا کیفیت محصول مورد نیاز را نشان می دهد.

 • اسید شویی فولاد

یکی از مهمترین استفاده های اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid فولاد یا اکسید آهن را از روی آهن یا فولاد قبل از ورود آنها به واکنش های بعدی مثل اکستروژن، نورد، گالوانی کردن و دیگر تکنیک ها، بزداید. HCL در کیفیت فنی با غلظت معمولا 18% رایج ترین عامل اسید شویی برای اسید شویی فولادهای کربنی است.ا

O2H3 + 2Fe + 6HCl a 3FeCl + 3O2Fe

اسید مصرف شده استفاده بسیاری در محلول های کلرید آهن (همچنین معروف به فرو کلرید) دارد اما مقایر بالای فلزات سنگین در مایع اسید شویی این عملیات را با مشکل مواجه کرده است.صنعت اسید شویی فولاد فرآیندهای باز سازی هیدروکلریک اسید را بهبود بخشیده است. مثل فرآیند باز سازی HCl سرخ کننده اسپری یا بستر سیال که بازیافت HCL را از مایع اسیدشویی مصرف شده ممکن می سازد. رایج ترین فرآیند بازسازی فرآیند پیرو هیدرولیز طی واکنش زیر است.                          

          34O2a 8HCl + 2Fe 2H2O + O4 + 2FeCl

با بهبودی اسید مصرف شده یک حلقه اسیدی بسته ساخته می شود.فرآورده جانبی اکسید آهن از واکنش باز سازی با ارزش است چون در بسیاری از صنایع ثانوی کاربرد دارد.اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

 • تولید ترکیبات آلی

از دیگر استفاده اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid در تولید ترکیبات آلی مثل وینیل کلرید و دی کلرو اتان برای پلی وینیل کلراید PVP است. معمول اینکار یک استفاده غیر آزاد است زیرا مصرف محلی کلریدریک اسید تولید شده در واقع به بازار آزاد نمی رسد. دیگر ترکیبات آلی تولید شونده توسط هیدروکلریک اسید عبارتند از بیسفنول ای برای پلی کربنات، کربن فعال و اسید آسکوربیک مثل تولیدات متعدد داروهای شیمیایی.

O22Cl + 2H2CH2a2 ClCH 2HCL + O4 + 2CH=2CH (دی کلرو اتان توسط اکسی کلری شدن)

چوب + HCl + حرارتB کربن فعال (فعال های شیمیایی)

 • تولید ترکیبات غیر آلی

محصولات زیادی توسط اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid طی یک واکنش اسید و باز طبیعی منجر به ترکیبات معدنی (غیر آلی) تولید می شوند و همچنین مواد شیمیایی در گیر با آب مثل کلرید آهن و پلی آلومینیوم کلراید.

O2H3 + 3HCl a 2FeCl6 + 3O2Fe (کلرید آهن از مگنتیت)

کلرید آهن و پلی آلومینیوم کلراید هر دو به عنوان عوامل لخته سازی و انعقاد در تصفیه آب و فاضلاب، تولید آب آشامیدنی و تولید کاغذ بکار می روند.دیگر ترکیبات معدنی تولید شونده با هیدروکلریک اسید شامل کلرید کلسیم ، نمک پخش در جاده، کلرید نیکل برای آبکاری الکتریکی و کلرید روی برای صنعت گالوانی کردن و تولید باتری هستند.

O2H + 2HCl a CO 2 + 3CaCO (کلرید کلسیم از سنگ آهک)

 • کنترل PH و خنثی سازی

هیدروکلریک اسید همچنین برای تنظیم اسیدی بودن محلول ها به کار می رود.اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

-O + Cl2HCl a H+ -OH

در خلوص مورد نیاز صنایع (غذایی، دارویی، آب آشامیدنی)، هیدروکلریک اسید با کیفیت برای تنظیم PH فرآیند جریان های آبی مورد استفاده قرار می گیرد.در صنایع کم تقاضا،هیدروکلریک اسید با کیفیت فنی برای خنثی سازی جریان های اتلافی و مراقبت از استخر شنا به کار گرفته می شود.

 • بازسازی مبدل های یونی

هیدروکلریک اسید بر کیفیت در بازسازی یک رزین مبدل یون به کار گرفته می شود.تبادل کاتیون به طور گسترده ای برای حذف یون هایی مثل  +Na و +2Ca از محلول های آبی در تولید آب آشامیدنی و اکثر صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

 • دیگر کاربردهای اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

این ماده در تعداد زیادی از کاربردهای مقیاس کوچک مثل فرآیند چرم سازی، خالص سازی نمک طعام، نظافت و خانه داری و بنای ساختمان ها به کار می رود.تولید نفت را می توان با تزریق هیدروکسید اسید در بستر صخره ای یک چاه نفت، حل کردن یک بخش از صخره و ساختن یک منفذ بزرگ تحریک کرد.اسید زنی چاه نفت  یک فرآیند معمول در صنعت تولید نفت دریای شمال است.اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

اسید GCl برای حل نمودن کلسیم کربنات هم بکار می رود. به عنوان مثال برای پوسته پوسته کردن کتری ها و برای پاک کردن ملات از آجر کاری ها . البته یک مایع خطرناک است. که باید با دقت کافی از آن استفاده نمود. ضمن استفاده روی یک آجر کاری، واکنش آن با ملات تا جایی که کل اسید تبدیل شود

O2H + 2CO + 2CaCl + 3HCL + CaCO2

اکثر واکنش های شیمیایی هیدروکلریک اسید در تولید کاغذ، مواد تشکیل دهنده غذا و افزودنی های غذایی به کار گرفته می شوند. محصولات رایج عبارتند از آسپارتام، فروکتوز، سیتریک اسید، لیزین، پروتئین گیاهی هیدرولیز شده با اسید به عنوان مقوی غذایی و در تولید ژلاتین . هیدروکلریک اسید مورد استفاده در صنایع غذایی را می توان موقع نیاز برای محصول نهایی بکار برد.در سیاره زهره ابرهایی از هیدروکلریک اسید با غلظت کم وجود دارد.

اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric acid

قیمت –فروش اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید هیدروکلریک 37% Hydrochloric asid می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت