ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید بنزوئیک

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید بنزوئیک

87 / 100

در قلمرو وسیع ترکیبات شیمیایی، اسید بنزوئیک که معمولاً به عنوان اسید بنزوئیک شناخته می شود، به عنوان یک ماده همه کاره و پرمصرف برجسته است. هدف این مقاله بررسی جنبه های مختلف اسید بنزوئیک، از خواص شیمیایی آن تا کاربردهای آن در صنایع مختلف است.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

اسید بنزوئیک

اسید بنزوئیک، با فرمول شیمیایی C6H5COOH یا C7H6O2  یک جامد کریستالی بی رنگ و نیز یک کربوکسیلیک اسیدمعطر است. این نام از صمغ بنزوئیک استخراج شده است،که برای مدت طولانی تنها منبع شناخته شده آن بود.

اسید بنزوئیک در بسیاری از گیاهان به طور طبیعی بوجود می آید و به عنوان یک واسطه در بیوسنتز بسیاری از سوخت و سازهای ثانویه موجودات زنده عمل میکند.نمک اسیدبنزوئیک به عنوان نگهدارنده های مواد غذایی استفاده می شود و اسید بنزوئیک خوراک مهم برای سنتز صنعتی بسیار از مواد آلی دیگر است.نمک ها و استرها اسیدبنزوئیک به عنوان بنزوات شناخته می شود.

اسید بنزوئیک

مشخصات اسید بنزوئیک

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

1.02401

Supelco

Benzoic acid

volumetric standard, secondary reference material for alkalimetry, traceable to NIST Standard Reference Material (SRM) Certipur® Reag. Ph Eur,Reag. USP

Synonym(s):Benzoic acid, Phenylformic acid, Benzene carboxylic acid
Empirical Formula (Hill Notation):C7H6O2
CAS Number:65-85-0
Molecular Weight:122.12
EC Index Number:200-618-2

مشخصات شیمیایی اسید بنزوئیک 

مشخصات شیمیایی

اسید بنزوئیک، با نام علمی C7H6O2، یک ترکیب شیمیایی منحصر به فرد است. این ترکیب دارای ساختار مولکولی خاصی است که با فرمول مشخص شده است. این ترکیب در برخی از حلال‌ها قابل حل شده و در شرایط خاصی واکنش‌پذیری نشان می‌دهد.

منابع اسید بنزوئیک

اسید بنزوئیک در منابع طبیعی و به صورت صنعتی تولید می‌شود. منابع طبیعی شامل برخی از میوه‌ها، به ویژه توت‌ها هستند که به عنوان یک ماده نگهدارنده عمل می‌کند. روش‌های صنعتی شامل اکسایش تولوئن یا دیگر پیش‌ماده‌های مناسب می‌شود.

فرایند تولید اسید بنزوئیک

این ماده به طور تجاری با واکنش اکسیداسیون جزئی تولوئن با اکسیژن تولید می شود.این فرایند توسط نفتنات های کبالت یا منگنز کاتالیز می شود. اولین فرایند صنعتی تولید آن شامل واکنش بنزو تری کلرید(تری کلرو متیل بنزن) با هیدروکسید کلسیم در آب بود. این فرایند با استفاده از نمک های آهن یا آهن کاتالیز می شود.

سپس بنزوات کلسیم به اسید بنزوئیک و اسید هیدروکلریک تبدیل می شود. این محصول حاوی مقادیر قابل توجه ای از مشتقات کلرینه ی اسید بنزوئیک است. به همین دلیل، مصرف آن برای انسان با تقطیر خشک صمغ بنزوین به دست می آمد. این ماده غذایی در حال حاضر به صورت مصنوعی تولید می شود.

فرایند تولید اسید بنزوئیک

سنتز در مقیاس آزمایشگاهی

اسید بنزوئیک ماده ای ارزان قیمت بوده و به راحتی در دسترس است، بنابراین سنتز آزمایشگاهی این ماده عمدتا برای اهداف آموزشی آن کاربرد دارد.

سنتز به وسیله هیدرولیز

مانند دیگر نیتریل ها و آمیدها ، بنزونیتریل و بنزامید می توانند به اسید بنزوئیک یا نمک آن در شرایط اسیدی یا بازی هیدرولیز شوند.

سنتزبااستفاده از معرف گرینیارد

برو مو بنزن می تواند به وسیله ی (واکنش کربوکسیل شدن) به اسیدبنزوئیک تبدیل شود. این سنتز یک تمرین مناسب برای دانشجویان برای انجام یک واکنش گرینیارد است.

اکسیداسیون ترکیبات بنزیل 

الکل بنزیل و بنزیل کلرید و تقریبا تمام مشتقات بنزیل به راحتی به اسیدبنزوئیک اکسید می شود.

خالص سازی

اسید بنزوئیک را می توان با استفاده از تفاوت خاصیت انحلال پذیری آن در آب سرد و گرم خالص سازی کرد. عدم وجود حلال های آلی برای کریستالیزاسیون باعث می شود این آزمایش از لحاظ ایمنی بی خطر باشد. از ده این فرایند معمولا به میزان 65% است .

خواص شیمیایی

در هسته خود، اسید بنزوئیک دارای ساختار مولکولی متمایز است که با فرمول C7H6O2 نشان داده شده است. این ترکیب حلالیت قابل‌ توجهی در حلال‌های خاص نشان می‌دهد و واکنش پذیری را در شرایط خاص نشان می‌دهد، که آن را به یک بازیگر کلیدی در فرآیندهای شیمیایی مختلف تبدیل می‌کند.

منابع بنزوئیک اسید

اسید بنزوئیک هم در منابع طبیعی یافت می شود و هم به صورت صنعتی تولید می شود. منابع طبیعی شامل برخی از میوه ها، به ویژه انواع توت ها است که به عنوان نگهدارنده عمل می کند. روش های صنعتی شامل اکسیداسیون تولوئن یا سایر پیش سازهای مناسب است.

کاربردها در صنایع غذایی

یکی از مهمترین کاربردهای اسید بنزوئیک در صنایع غذایی نهفته است، جایی که به عنوان یک نگهدارنده قوی عمل می کند. توانایی آن در جلوگیری از رشد باکتری ها و قارچ ها، آن را به یک جزء حیاتی در حفظ تازگی محصولات غذایی مختلف تبدیل می کند. با این حال، بررسی قوانین و ملاحظات ایمنی در مورد استفاده از آن در غذایی که مصرف می کنیم ضروری است.

کاربردهای پزشکی

قلمرو داروسازی از خواص اسید بنزوئیک برای اهداف دارویی مختلف استفاده می کند. از درمان های موضعی گرفته تا داروهای سیستمیک، اسید بنزوئیک نقش اساسی در افزایش اثرات درمانی برخی داروها دارد. با این حال، درک مزایای سلامتی و خطرات مرتبط با آن برای استفاده آگاهانه بسیار مهم است.

کاربردهای صنعتی

فراتر از بخش های غذایی و پزشکی، اسید بنزوئیک جایگاه خود را در چشم انداز صنعتی گسترده تر پیدا می کند. مشارکت آن در تولید مواد شیمیایی، منسوجات و پلاستیک بر اهمیت آن در شکل دادن به فرآیندهای مختلف تولید تاکید می کند.

بنزوئیک اسید در لوازم آرایشی

در حوزه لوازم آرایشی، بنزوئیک اسید یک عنصر رایج در فرمولاسیون است. خواص نگهدارنده آن به ماندگاری و پایداری محصولات آرایشی کمک می کند. با این حال، مانند هر ماده آرایشی دیگری، درک اثرات آن بر پوست و نگرانی های بالقوه برای مصرف کنندگان ضروری است.

اثرات زیست محیطی

با توجه به تاکید روزافزون بر شیوه‌های دوستدار محیط زیست، نمی‌توان تاثیر زیست‌محیطی اسید بنزوئیک را نادیده گرفت. بررسی زیست تخریب پذیری و ملاحظات اکولوژیکی آن بینش هایی را در مورد پایداری و پیامدهای بالقوه زیست محیطی آن ارائه می دهد.

دارویی

اسیدبنزوئیک یکی از مواد تشکیل دهنده پماد وایت فیلد است که برای درمان بیماری های قارچی پوست از قبیل تینی، کرم حلقوی و نیز درمان پای ورزشکاران استفاده می شود.

اسیدبنزوئیک به عنوان جزء اصلی صمغ بنزوئین ، تنتور و حنا است که در طول تاریخ برای درمان بیماری های پوستی و استنشاقی کاربرد داشته است.اسید بنزوئیک از اواخر قرن بیستم به عنوان یک ماده ی خلط آور، ضد درد و ضد عفونی کننده استفاده می شود.

تولید

از بنزوئیک اسید به عنوان خوراک واحدهای صنعتی تولید بنزوئیل کلراید استفاده می شود.بنزوئیل کلرید یک ماده مهم برای تولید مشتقات مختلف بنزوئیک اسید مانند بنزیل بنزوات است.نزیل بنزوات درطعم دهنده های مصنوعی و مواد دافع حشرات استفاده می شود.

خطرات 

این ماده پس از تبدیل شدن به اسید هیپوریک از بدن انسان ها دفع می شود. این ماده توسط لیگاز بوتیرات COA به محصول واسطه ی بنزوئیل منفی COA  متابولیزه می شود. سپس توسط گلیسیون N- اسیل ترانسفر از به اسید هیپوریک متابولیزه می شود. بدن انسان ها تولوئن اسید بنزوئیک را متابولیزه می کنند که به عنوان اسید هیپوریک دفع می شوند.

خرید اسید بنزوئیک

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید اسید بنزوئیک با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید اسید بنزوئیک

قیمت  فروش اسید بنزوئیک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید بنزوئیک می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت