توجه : با توجه به متغیر بودن قیمت ها تماس بگیرید
09122885447 09122885447

اتانول چیست؟ – شیمی کهن

 • در این مقاله شرکت شیمی کهن قصد دارد در مورد اتانول چیست؟ مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهد. الکل طبی درواقع همان الکل اتیلیک یا اتانول 96% است که 4% آن آب می باشد.این محصول آلمانی(مرک) درمقایسه با محصولات مشابه خارجی ازکیفیت بالایی برخوردار است.

  نامهای دیگر اتانول:

  • الکل اتیلیک ،اتیل الکل، الکل میوه،الکل 96%
  • فرمول شیمیایی:C2H5OH
  • جرم مولکولی: 46.07
  • نقطه جوش: 78.4 درجه سانتیگراد
  • گرید های محصول: صنعتی و دارویی

  تاریخچه اتانول

  اتانول (الکل) ازقدیم برای انسان ماده ای شناخته شده بود و ازاین ماده به اشکال مختلف استفاده می شد.جذاسازی این ماده به عنوان اتانول نسبتا خالص به احتمال زیاد اولین بارتوسط جابر بن حیان که صنعت تقطیر را گسترش داد،صورت گرفت.البته بیشترگمان می رود که اتانول خالص توسط محمدزکریای رازی دانشمندایرانی تولید شده باشد.

  روش های تولید اتانول

  • روش های تولید اتانول متفاوت می باشد:
  • زتخمیر حبوبات و میوه ها مانند آبجو
  • از تقطیرحبوبات و میوه ها مانند:ودکا، ویسکی، جین
  • ازتغییرشیمیایی درسوخت های فسیلی همچون گاز، زغال سنگ و نفت الکل صنعتی بدست می آید
  • ازترکیب شیمیایی منوکسید کربن و هیدروژن مانند: متانول و الکل چوب
  کاربرد و ساختار اتانول

  اتانول

  اتانول استفاده های بسیار متنوعی دارد.علاوه برکاربردهای پزشکی درصنایعی مانند صنایع دارویی،بهداشتی،عطرسازی ،رنگسازی و نظامی کاربرد داشته و همچنین درصورت استفاده از یک واحدآبگیری مانند(Molecular sieve) می تواند به عنوان اتانول سوختی مورد استفاده قرارگیرد.

   روش تولید الکل

  ملاس خام پس از دریافت درمخازن ذخیره وموادکمکی در انبار مواد شیمیایی ذخیره می شوند.موادکمکی درمخازن محلول سازی با آب مخلوط شده ومحلول حاصل باتوجه به برنامه تولید به بخش تخمیرپمپ می شود.ملاس خام نیز درمخزن محلول سازی رقیق شده و به بخش تخمیرپمپ می شود.

  البته ازفرمانتور دوم به بعدملاس خام بدون رقیق سازی وبه طورمستقیم به داخل فرمانتورها پمپ می شود.شروع تخمیر باانحلال وزن معینی ازخمیرمایه خشک دریک مخزن خاص سپس انتقال آن به پری فرمانتورمی باشد.فرایندتخمیربه گونه ای است که محتویات پری فرمانتور به فرمانتور اول ومحتویات این فرمانتور به فرمانتوردوم و به همین ترتیب تا فرمانتور پنجم پمپ می شودبه نحوی که فرمانتورهایی که به صورت fed Batch عمل می کنند به صورت یک سیستم پیوسته درمی آیند.درپایان مرحله تخمیر محتویات فرمانتورپنجم به مخزن ذخیره مش الکلی پمپ می شود.

  مخزن مش الکلی درست قبل از فرایند تقطیربوده وجهت تضمین خوراک دهی بخش تقطیرمی باشدتافرایندتقطیربطور پیوسته انجام شود.

  غلظت الکل درسطح مراحل متوالی تخمیربه تدریج افزایش یافته ودرنهایت به حدود 10-9% می رسد.همچنین هوای موردنیاز جهت تخمیر نیز ازطرق 2بلور تامین می شوند در بخش تقطیر شش ستون سینی دار وجود دارد که فرایندجدا سازی اتانول از سایرترکیبات تولیدشده درحین تخمیر راانجام می دهند.

  دراین بخش سه نوع محصول شامل الکل طبی،الکل صنعتی و روغن الکل تولید می شودکه در مخازن جداگانه ذخیره می شوند.همچنین مقادیر بسیارزیادی گازCO2 نیزتولیدمی شودکه به صورت کپسول گازCO2 یا یخ خشک به بازارعرضه می گردد.به علاوه بخشی ازاین گازنیز احتمالا در فرایندتصفیه شکرکارخانه ای که درمجاورت کارخانه الکل می باشد مصرف خواهد شدوبه طورکلی به ازای هر 5/3کیلوگرم ملاس الکل تولید می شود.

   

  قیمت فروش- اتانول

  شرکت شیمی کهن ،ازجمله وارد کنندگان و فروشندگان اتانول بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی بخصوص اتانول  تجربه بالایی دارد.شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و مناسب این محصول با کارشناسان شیمی کهن  ارتباط بر قرار کنید.

  جهت استعلام و تهیه اتانول 96% مرک و صنعتی می توانید به دو روش ابتدا با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش ما در در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه مقدار نیاز را ارسال نمایید تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را در یافت نمائید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  آدرس:

  آدرس:

  تهران -میدان جمهوری -بزرگراه نواب نبش مترو نواب -برج گردون
  ساعات کار

  ساعات کار

  شنبه تا چهارشنبه از 8.30 تا 18 عصر
  پشتیبانی

  پشتیبانی

  شما می توانید با اسفاده تماس با ما یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید
  X