ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

آب HPLC

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

آب HPLC

84 / 100

آب HPLC یکی از مواد اساسی و اساسی در روش‌های جداسازی و تحلیل در زمینه‌های شیمی تجزیه‌ای و آزمایشگاهی است. این نوع آب با کیفیت بالا و خلوص بسیار بالا، در تحلیل‌های پیچیده و دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله، به بررسی مختصری از مشخصات، کاربردها و اهمیت آب HPLC می‌پردازیم.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

آب HPLC

به آب های خالص تر از آب مقطرکه هدایت الکتریکی آنها کمتر از 2میکروزیمنس بر سانتی متر باشد آب HPLC اطلاق می شود.حداکثر خلوص آب از نظر هدایت الکتریکی تا 0.056 میکرو زیمنس می تواند برسد.در تجزیه و تحلیل HPLC ،برای استفاده در تهیه مراحل موبایل و نمونه ها ضروری است .

اگر ناخالصی ها در یک فاز متحرک وجود داشته باشند،می توانند سیگنال های پس زمینه را افزایش دهند .که می توانند باعث افزایش سر و صدای پایه،رانش یا ایجاد پدیده های دیگر مانند قله های منفی یاناشناخته در هنگام شستشو شوند.اگر ناخالصی ها شامل یک جزءهدف باشند که مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.و می توانند روی مقادیر کمی نیز تاثیر بگذارند.برای جلوگیری از مقابله با چنین مشکلاتی،در مورد برخی اصول اولیه آب بحث می کند.

107724w800q70

 

.

در صورت استفاده از ردیاب جذب ماوراءبنفش،معمولا از آب HPLC تجاری استفاده می شود .ناخالصی هایی با جذب در منطقه UV از آب مقطر  تجاری HPLC خارج شده و میزان جذب در مناطق با طول موج کوتاه تر تضمین می شود.و معمولا آب درجه HPLC بدون نگرانی قابل استفاده است.اگر خودتان آب را تصفیه کنید،تقطیر و تصفیه تبادل یونی به تنهایی کافی نیست .که در اینجا نیاز به یک سیستم تولید آب فوق العاده خالص توصیه می شود.در سالهای اخیر،روند استفاده از سیستم های تولید آب فوق العاده خالص است که می تواند با استفاده از تابش ماوراءبنفش برای تجزیه مواد آلی کل کربن آلییا TOC را کاهش دهد.

مشخصات آب HPLC

 • خلوص بالا: آب HPLC دارای خلوص بسیار بالا و کمترین مقدار آلاینده است که برای انجام تحلیل‌های دقیق و پیچیده ضروری است.
 • تحمل فشار بالا: این نوع آب توانایی تحمل فشارهای بسیار بالا را داراست که از آن در سیستم‌های HPLC استفاده می‌شود.
 • خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب: آب HPLC باید دارای خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوبی باشد که بتواند در فرآیندهای جداسازی و تحلیل از جمله پایداری pH و خلوص یونی را حفظ کند.

کاربردهای آب HPLC

 1. تحلیل‌های شیمیایی: آب HPLC در تحلیل‌های شیمیایی پیچیده از جمله تعیین مواد مخدر، آلاینده‌های محیط زیستی و ترکیبات آلی و غیره استفاده می‌شود.
 2. تحلیل دارویی: در صنایع داروسازی، این نوع آب برای تحلیل و کنترل کیفی داروها و محصولات دارویی به کار می‌رود.
 3. پژوهش و توسعه: آب HPLC در پژوهش‌های دانشگاهی و صنعتی برای توسعه و بهبود روش‌های تجزیه و تحلیل شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اهمیت آب HPLC

 • دقت بالا: استفاده از آب HPLC باعث دقت بالا در تحلیل‌های شیمیایی می‌شود و نتایج دقیق‌تری ارائه می‌دهد.
 • قابلیت تکرار پذیری: خلوص بالا و خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب آب HPLC باعث می‌شود که تجربه‌ها و نتایج قابل تکرار باشند.
 • استفاده در صنایع حساس: در صنایعی مانند داروسازی و غذایی که نیاز به دقت بالا در تجزیه و تحلیل دارند، آب HPLC اهمیت بسیاری دارد.

قوانین کلی برای کروماتوگرافی مایع

استاندارد JISK 0124:2013 قوانین کلی برای کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا موارد زیر (گزیده ای)را مشخص می کند .

آب مورد استفاده برای این استاندارد باید با ترکیبی از:

 • اسمز معکوس
 • تقطیر
 • تبادل یونی
 • تابش ماوراءبنفش
 • فیلتر یا روشهای دیگر تصفیه شود
 • دارای سطح کیفیت آب می باشد که در تجزیه و تحلیل هیچگونه دخالت ندارد.کیفیت آب باید بر اساس مقادیر شاخص مانند مقاومت ویژه ماده آلی کل (TOC) یا مقادیرجذب ارزیابی شود .در هنگام خرید آب HPLC  به این موارد دقت کرد :

 در کروماتوگرافی فاز معکوساز چه آبی بایداستفاده شود؟

از انجا که کروماتوگرافی فاز معکوس، به طور معمول به عنوان یک روش برای تجزیه و تحلیل یا جداسازی مواد آلی استفاده می شود.آب مورد استفاده برای تهیه فازهای متحرک یا نمونه ها باید به اندازه کافی عاری از هرگونه ماده آلی باشد.میزان خلوص مورد نیاز بستگی به ردیاب خاص مورد استفاده دارد .

نتیجه‌گیری

آب HPLC با خصوصیات و مشخصات خاص خود، به عنوان یکی از مواد اساسی و حیاتی در تحلیل‌های شیمیایی پیچیده و دقیق شناخته شده است. اهمیت این نوع آب در افزایش دقت و قابلیت تکرار پذیری تجزیه و تحلیل‌های شیمیایی بسیار بالا می‌باشد.

خرید آب HPLC

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید آب HPLC با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – فروش آب HPLC

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش آب HPLC می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت مواد شیمیایی مرک میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت