ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

84 / 100

انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟ شرکت شیمی کهن یکی از مراکز  فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی در تهران، آماده ارائه خدمات در حوزه  نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک آلمان و…  با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان بوده و شرکت شیمی کهن به عنوان نمایندگی فروش مواد شیمیایی در ایران محصولات زیادی را  عرضه می کند.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد که البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

جرم چیست؟

جرم، میکروبهایی است که در چهار نوع یافت می شوند: باکتریها، ویروسها، قارچها و تک‌یاخته‌ها. همه میکروبها بد نیستند. میکروبها هم در داخل بدن و هم در خارج از بدن انسان زندگی میکنند. در حالی که برخی از این موجودات ذره بینی در جاهایی مانند روده انسان زندگی و به هضم غذا و برخی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکنند، برخی دیگر روی پوست یا سطوح دیگر نیز وجود دارند.

با این وجود، میکروبهای مضری نیز وجود دارند که علت بیماریهایی مانند آنفولانزا هستند. از اینرو، خلاص شدن از شر این موجودات امری مهم است و ما در این مقاله شما را با انواع جرمگیرها آشنا میکنیم.

محل زیست جرمها و میکروبها: به عنوان یک اصل، هر جایی که تردد در آنجا زیاد باشد و هر سطحی که زیاد لمس شود، مکانی است برای یافتن جرمها و میکروبها است. نتایج بدست آمده از یک مطالعه نشان داده است که باکتریها و جرمها در سینک آشپزخانه در مقایسه با توالت یا سطل زباله بسیار بیشتر هستند.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

جرم گیر چیست؟

در زمینه شیمی، اصطلاح جرم‌گیر به معنای جداسازی و تجمیع مواد جامد یا مایع از مخلوطهایی استفاده می‌شود. این فرایند به کمک تجهیزاتی مانند فیلترها، ستون‌های کروماتوگرافی، ممبران‌ها، و دیگر تجهیزات جداسازی صورت می‌گیرد. جرم‌گیرها به صورت گسترده در زمینه‌های مختلف شیمی، بیوشیمی، فناوری محیط‌زیست، صنایع داروسازی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فرایند به منظور جداسازی و تمیزکاری مواد، تحقیقات و تولید محصولات شیمیایی انجام می‌شود.

فرمول جرم‌گیر

فرمول جرم‌گیر به صورت عمومی به شرح زیر است:

مقدارجرم گیر(g)=مقدارجرم ابتدایی مواد خارج شده(g)−مقدارجرم مواد باقیمانده درجرم گیر(g)

در این فرمول، مقدار جرم گیر به ازای یک فرآیند خاص، برابر با تفاوت مقادیر جرم ابتدایی مواد خارج شده و مواد باقی‌مانده در جرم گیر است.

تفاوت تمیز کردن و گند زدایی چیست؟

غالباً افراد “تمیزکردن” را با “گندزدایی” اشتباه میگیرند؛ در صورتیکه تفاوت بسیار بزرگی بین این دو فرایند وجود دارد. فرایند تمیز کردن به معنای زدودن گرد و غبار از سطح اجسام است. تمیز کردن مستلزم استفاده از آب گرم و صابون برای از بین بردن لایه رویی جرمهای روی سطوح است. این کار ممکن است باعث زیبا به نظر رسیدن خانه شما شود، اما این اصل کار نیست!

تمیزکردن خطر ابتلا به عفونت را کاهش میدهد.، اما باعث از بین بردن برخی جرمها و میکروبها نمیشود. با گندزدایی میتوان جرمها و میکروبهای موجود بر روی سطح اجسام را از بین برد. با این کار شما ۹۹.۹٪ باکتریها و ویروسها را میکشید و خطر انتشار عفونت را به طرز چشمگیری کاهش میدهید. از اینرو، توصیه میشود علاوه بر تمیز کردن، گندزدایی هم انجام دهید. بهترین راه برای کاهش خطر انتشار میکروبها این است که ابتدا برای از بین بردن هرگونه کثیفی و لکه سطوح را تمیز و سپس گندزدایی کنید.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

تفاوت تمیز کردن و گند زدایی چیست؟-min

آنچه برای از بین بردن جرم لازم است

همانطور که در بالا اشاره شد، تمیزکردن با صابون و آب گرم تنها باعث از بین بردن کثیفی و گرد و غبار سطحی میشود که این امر معمولاً برای برخی از سطوح کافی است. اما ممکن است بخواهید مکانهایی را که وجود جرمها و میکروبهای بسیاری در آن است را گندزدایی کنید. اینجاست که یک ماده گندزدای تمیزکننده میتواند برای تمیزکردن سریع سطوح مفید باشد. سعی کنید همواره برای گندزدایی سطوح با استفاده از مواد شیمیایی آن را با کمی آب ترکیب کنید.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

هرگز مواد شیمیایی تمیز و سفیدکننده را با آمونیاک یا سرکه ترکیب نکنید! هنگام استفاده از این مواد شیمیایی حتما از دستکش استفاده و پنجره‌ها را باز کنید. سرکه سفید یا هیدروژن پراکسید از جمله تمیزکننده‌های خانگی موثر هستند؛ اما به یاد داشته باشید که هرگز پراکسید هیدروژن و سرکه را ترکیب نکنید! و قبل از استفاده از پراکسید هیدروژن، ابتدا آن را بر روی یک سطح آزمایش کنید تا از عدم ایجاد تغییر رنگ سطح اطمینان حاصل کنید.

انواع مواد شیمیایی برای از بین بردن جرم و میکروب انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

بیشتر مواد شیمیایی جرمگیر و سفیدکننده صنعتی و خانگی در سه گروه طبقه بندی میشوند: مواد شیمیایی جرمگیر و سفیدکننده حاوی کلر که عامل فعال آن کلر میباشد و معمولاً از تجزیه برخی ترکیبات کلر مانند هیپوکلریت یا کلرامین بدست می‌آید. مواد شیمیایی جرمگیر و سفیدکننده برپایه پراکسید که عامل فعال آنها اکسیژن است و تقریباً همیشه از تجزیه یک ترکیب پراکسید مانند هیدروژن پراکسید بدست می‌آید.

مواد شیمیایی جرمگیر و سفیدکننده برپایه دی‌اکسید گوگرد باعامل فعال دی‌اکسید گوگرد که احتمالاً از تجزیه آنیون اکسی‌اسید گوگرد بدست می‌آید. یکی از این مواد یا جرمگیرهای شیمیایی سدیم سولفیت است. سولفیت سدیم یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی Na۲SO۳، یک جامد زرد رنگ و محلول در آب است. از این ماده به عنوان عامل کاهنده در صنعت نساجی به عنوان ماده شیمیایی سفیدکننده، گوگردزدایی و کلرزدایی (به عنوان مثال در استخرها) مورد استفاده قرار میگیرد.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

بی‌کربنات سدیم یا بی‌کربنات سودا که با نام سدیم هیدروژن کربنات و معمولاً به عنوان جوش شیرین شناخته میشود، یک ترکیب شیمیایی با فرمول NaHCO۳ است. این ماده شیمیایی نمکی است که از کاتیون سدیم و آنیون بی‌کربنات تشکیل شده است. بی‌کربنات سدیم یک جامد سفید رنگ کریستالی است، اما اغلب به عنوان یک پودر با ذرات ریز در دسترس قرار میگیرد.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

طعم این ترکیب شیمیایی کمی شور و قلیایی شبیه به جوش شیرین است. فرم معدنی طبیعی این ماده شیمیایی به شکل ناکولیت (nahcolite) یافت میشود. بی‌کربنات سدیم همچنین به عنوان یک جرمگیر در برخی از دهانشویه‌ها استفاده میشود، دارای خواص ضدعفونی کننده، ساینده، گندزدا و تمیزکننده است و همچنین از این ماده برای از بین بردن بوی ناخوشایند استفاده میشود.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

انواع مواد شیمیایی برای از بین بردن جرم و میکروب-min

انواع جرم گیر

جرمگیرها و سفید کننده های حاوی کلر:انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

این مواد شیمیایی سفید کننده و جرمگیر حاوی کلر معمولا به صورت مایع و گاهی به شکل پودر موجود هستند. این جرمگیرهای شیمیایی حاوی هیپوکلریت سدیم به همراه آب، بسیار قوی و معمولا مناسب سطوح، اما نه مناسب پارچه مخصوصا لباس ها و پارچه های رنگی و دارای بافت، هستند، زیرا به رنگ پارچه آسیب میزند و منجر به سوراخ شدن لباس میشود.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیای مرک در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

انواع جرم گیر

انواع جرم گیر

هیدروژن پراکسید

یک ترکیب شیمیایی با فرمول H۲O۲ است. در شکل خالص، به صورت یک مایع آبی کم رنگ و چسبندگی ان کمی بیشتر از آب است. پراکسید هیدروژن ساده‌ترین پراکسید (ترکیبی با پیوند منفرد اکسیژن-اکسیژن) است. این یک ماده شیمیایی ناپایدار است و در معرض نور به آرامی تجزیه میشود. از اینرو، هیدروژن پراکسید به طور معمول با یک تثبیت کننده در یک محلول اسیدی ضعیف در مخازنی با رنگ تیره نگهداری میشود.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

این ماده شیمیایی در سیستمهای بیولوژیکی از جمله بدن انسان یافت میشود. از آن به عنوان یک ماده شیمیایی اکسنده، سفیدکننده و ضدعفونی کننده استفاده میشود. حدود ۶۰٪ از تولید هیدروژن پراکسید در جهان برای سفیدکردن خمیر کاغذ استفاده میشود. دومین کاربرد عمده صنعتی آن ساخت سدیم پرکربنات و سدیم پربورات است که به عنوان مواد شیمیایی سفیدکننده، تمیزکننده و جرمگیر ملایم در مواد شوینده استفاده میشود.

از دیگر موارد مصرف این ماده میتوان به تصفیه فاضلاب برای از بین بردن ناخالصیهای آلی، اکسید ترکیبات گوگرد موجود در زباله و استریل کردن سطوح مختلف از جمله وسایل و ابزارهای جراحی و حتی اتاق جراحی اشاره کرد زیرا در برابر طیف گسترده‌ای از ویروسها، باکتریها، مخمرها و هاگهای باکتریایی دارای اثربخشی زیاد است. هیدروژن پراکسید یک جایگزین بی‌خطر زیست محیطی برای سفید کننده‌های حاوی کلر است، چرا که برای تشکیل اکسیژن و آب شکسته و به طور کلی به عنوان یک عامل ضدجرم و میکروب شناخته میشود.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

اکسیژن سفیدکننده:

این ماده شیمیایی سفیدکننده برای استفاده در بسیاری از پارچه‌ها و لباسها مناسب است. بر خلاف مواد شیمیایی سفیدکننده و جرمگیر حاوی کلر، این سفیدکننده باعث آسیب به رنگ و یا بافت لباس و پارچه‌های رنگی نمیشود.ا

نواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟آب ژاول:

آب ژاول همان مایع سفیدکننده یا وایتکس است که در صنعت و مصارف خانگی برای تمیز، ضدعفونی و جرمگیری کردن سطوح استفاده میشود. این ماده شیمیایی اغلب به صورت محلول رقیق هیپوکلریت سدیم در دسترس است. بسیاری از مواد شیمیایی جرمگیر و سفیدکننده دارای خواص ضد باکتری وسیعی برای ضدعفونی و استریل کردن کردن استخرهای شنا به منظور کنترل باکتریها، ویروسها و جلبکها و همچنین در بسیاری از فرایندهای صنعتی بخصوص در سفیدکردن خمیر چوب، از بین بردن کپک، کشتن علفهای هرز و افزایش طول عمر گلهای بریده شده نیز مناسب هستند.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

ایمنی ایمنی

مواد شیمیایی جرمگیر و تمیز کننده ضد قارچ: این مواد شیمیایی ضد قارچ و کپک معمولا حاوی هیپوکلریت سدیم هستند و میتوانند باعث آسیب به ریه‌ها شوند. فرمالدهید موجود در این مواد شیمیایی بسیار سمی و سرطان‌زا است. مواد شیمیایی جرمگیر و تمیز کننده اجاق گاز: برخی مواد شیمیایی جرمگیر و تمیز کننده اجاق گاز متشکل از آب قلیایی (هیدروکسید سدیم) هستند که میتواند به پوست و چشم آسیب برساند.

  • مواد شیمیایی جرمگیر و تمیز کننده ضدباکتری: این مواد شیمیایی اغلب حاوی تری‌کلوسان هستند و میتوانند از طریق پوست جذب و باعث آسیب به کبد شوند.
  • صابونهای ضدباکتری: در افزایش باکتریهای مقاوم در برابر داروها در بدن نقش دارند.
  • مواد شیمیایی جرمگیر و تمیز کننده سرویس بهداشتی: این مواد شیمیایی بهداشتی ممکن است حاوی مواد خطرناکی از جمله هیدروکلریک اسید یا سفیدکننده هیپوکلریت باشند.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

فروش انواع مواد شیمیایی

سایت فروش مواد شیمیایی شیمی کهن  یک سایت در جهت فروش مواد شیمیایی در تهران از جمله فروش انواع اسیدهای شیمیایی قوی و ضعیف ، تحت برندهای مطرحی همچون مرک، سیگما آلدریچ و … موجب تسهیل در امر خرید مواد شیمیایی مختلف میشود.انواع مواد شیمیایی جرم گیر چیست؟

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص محصولات نمایندگی مرک  از جمله فروش مواد مرک آلمان است. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. برای دریافت محصولات بیشتر و استعلام سریع قیمت فروش محصولات مرک آلمان میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت از نمایندگی فروش مواد شیمیایی در تهران مطلع شوید  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت