ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

81 / 100

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال شرکت شیمی کهن فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش تیترازول پرمنگنات پتاسیم مرک با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان بوده و به صورت مایعی و آمپول عرضه می گردد. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید تیترازول پرمنگنات پتاسیم مرک می توانید از این صفحه اقدام فرمایید.

 تیترازول پرمنگنات پتاسیم مرک یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود.

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

این ماده دارای محلول پتاسیم پرمنگنات با غلظت دقیق 0.02 مولار است که برای تیتراسیون از آن استفاده می شود. این آمپول ها برای تیتراسیون اکسایش-احیای برخی ترکیبات استفاده میشود. (این ماده اکسنده قوی ای هست). برای خرید پتاسیم پرمنگنات به  خرید پتاسیم پرمنگنات آزمایشگاهی (جامد) مراجعه فرمایید.تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

 

خصوصیات تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

در آمپول های با حجم مشخص به فروش می رسد. غلظت آن 0.02 مولار است. در واقع این ماده محلولی استاندارد است که برای عمل تیتراسیون استفاده می شود.تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

اطلاعات تکمیلی محصول تیترازول پرمنگنات پتاسیم

 • فرمول شیمیایی      c(KMnO₄) = 0.02 mol/l (0.1 N)
 • فرمول مولکولی     c(KMnO₄) = 0.02 mol/l (0.1 N)
 • چگالی    1.03 g/cm3 (20 °C)
 • شرایط نگهداری     بین 15 تا 25 درجه سانتی‌گراد نگهداری شود
 • حلالیت   انحلال پذیر در آب
 • گرید       Titrisol®
 • شکل ظاهری        مجلول آبی
 • شرکت یا کشور تولید کننده    مرک آلمان

 

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

کاربردهای تیترازول پرمنگنات پتاسیم مرک

از آن در تیتراسیون و حجم سنجی ها استفاده می شود. در کامپلکسومتری استفاده می شود. عمدتا از نیترات نقره برای تیتراسیون های اکسایش-کاهش استفاده می شود. به این عمل منگنومتری نیز گفته می شود.

ساختار و تهیه تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

از بلورهایی به شکل اورتورومبیک تشکیل شده که در آن a=۹۱۰٫۵pm و b=۵۷۲٫۰pm و c=۷۴۲٫۵pm است. (a و b و c به ترتیب طول، عرض و ارتفاع دستگاه بلوری اورتورومبیک است) همچنین طول پیوند Mn-O در این پیوند برابر ۱۶۲٫۹pm است.

تهیهٔ صنعتی پتاسیم پرمنگنات از منگنز دی‌اکسید است، که خود از سنگ معدن پیرولوسیت به دست می‌آید. در این روش MnO۲ به دست آمده از پیرولوسیت با پتاسیم هیدروکسید مخلوط شده و در هوا یا در مجاورت پتاسیم نیترات (یک منبع اکسیژن) حرارت داده می‌شود. در این فرایند تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال(K۲MnO۴) به دست می‌آید که در اکسایش الکترولیتی (الکترولیز) در محلول بازی به پتاسیم پر منگنات تبدیل می‌شود.

2 MnO2 + 4 KOH + O2 → 2 K2MnO4 + 2 H2O

2 MnO42– + Cl2 → 2 MnO4– + 2 Cl–

همچنین پرمنگنات را می‌توان از اثر دادن سرب دی‌اکسید (PbO۲) یا سدیم بیسموتات (NaBiO۳) بر محلول +Mn۲ نیز به دست آورد. از رنگ بنفش روشن حاصل از این واکنش برای تست حضور یا عدم حضور منگنز نیز استفاده می‌شود. تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

صنایع سینمایی و تلویزیونی

در صنایع سینمایی و تلویزیونی، پتاسیم پرمنگنات یکی از مواد شیمیایی اصلی برای کهنه کردن مجموعهٔ لباس‌ها و غیره می‌باشد. خاصیت اکسیدکنندگی پرمنگنات باعث می‌شود که پارچه‌ها، طناب‌ها، چوب‌ها و شیشه‌ها بیش از ۱۰۰ سال قدیمی تر از آنچه هستند به نظر بیایند. از این روش در تهیهٔ فیلم‌هایی همچون «تروی» و «ایندیانا جونز» استفاده شده‌است.

تصفیهٔ آب و ضدعفونی تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

به عنوان یک اکسیدکننده، تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال می‌تواند به عنوان یک ضدعفونی‌کننده به کار رود. برای مثال محلول رقیق پرمنگنات برای درمان برخی زخم‌ها مانند عفونت قارچی پا استفاده می‌شود.

کاربرد دیگر آن حذف آهن و هیدروژن سولفید (مادهٔ حاصل بوی بد تخم مرغ فاسد شده) و حذف فسفر آب آشامیدنی‌است. و هم چنین برای به رنگ در اوردن پارچه و رنگ کردن تخم مرغ و کارهای تزئینی به کار میرود.

سنتزهای شیمی آلی

مهمترین و بزرگترین کاربردهای پتاسیم پرمنگنات، استفاده از آن به عنوان واکنشگر در سنتز برخی مواد آلی بروش اکسایش است. مثلاً ترکیباتی بنزوآلکیل به اسیدها اکسید می‌شوند. همچنین به‌وسیله پرمنگنات آلکنها را به گلیکول‌ها تبدیل می‌کنند.

تصفیه پساب‌های صنعتی

به‌دلیل خاصیت اکسیدکنندگی قوی ، در تصفیه پساب‌های صنعتی کاربرد دارد.تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

عیارسنجی در شیمی تجزیه

یکی از روش‌های مرسوم در تعیین غلظت مواد در صنعت عیارسنجی یا تیتراسیون است. عیارسنجی‌ها خود بر چند قسم چون پیچیده سنجی و اکسایش – کاهش هست. در عیارسنجی‌های اکسایش – کاهش یکی از معرف‌های پرکاربرد پرمنگنات است که به‌دلیل رنگ بنفش خود، نیاز به شناساگر هم ندارد. از این ترکیب برای عیارسنجی ترکیب‌هایی چون آب اکسیژنه و آهن (II) استفاده می‌شود

خرید تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

شما می توانید برای خرید تیترازول پرمنگنات پتاسیم مرک با کیفیت تضمین شده و قیمت مناسب به صورت آنلاین از طریق همین صفحه اقدام به ثبت سفارش فرمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت