ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

83 / 100

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها – بهترین شرایط برای نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها یکی از موارد مهم مربوط به مواد شیمیایی، نگهداری صحیح مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه است. این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که کوچک ترین خطایی ممکن است زمینه ساز حادثه ای بزرگ و جبران ناپذیر شود.نگهداری مواد شیمیایی در انبار

انفجارها، سوختگی ها و … ممکن است در پی سهل انگاری و بی دقتی در نحوه نگهداری صحیح مواد شیمیایی رخ دهد. همان طور که می دانید علاوه بر هشدارهای مربوط به حین آزمایش با مواد شیمیایی، نگهداری هر ماده شیمیایی نیز یک سری دستورالعمل و قاعده خاص دارد که با رعایت آن می توان از خطرات و حوادث ناگوار جلوگیری کرد. شایان ذکر است که آلودگی در محیط انجام آزمایش می تواند تا مرز تعطیلی و توقف پروژه آزمایشگاهی نیز پیش رود.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد. نگهداری مواد شیمیایی در انبار

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

در شرایطی خاص هزینه حفاظت مواد شیمیایی یکی از گران ترین هزینه های برآورد بودجه آزمایشگاه می شود اما صرف این هزینه های نگهداری می تواند تضمین کننده صحت و دقت آزمایش باشد.

توصیه شیمی کهن به خریداران مواد شیمیایی این است که راهنما و دستورالعمل حمل و نگهداری هر ماده را با دقت مطالعه کنید و در زمان آزمایش نیز قواعد و شرایط استاندارد بین المللی را لحاظ کنید تا حوادث ناشی از کار با مواد شیمیایی از شما دور بمانند. در این مقااله قصد داریم تا نگاهی به مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها بپردازیم، با ما همراه باشید.نگهداری مواد شیمیایی در انبار

اگر بخواهید مواد شیمیایی را بدون کوچک ترین ریسک نگهداری کنید باید سه قاعده را رعایت کنید،
اما این سه قاعده کدامند؟

محل نگهداری مواد شیمیایی
ظرف نگهداری ماده شیمیایی
نحوه مرتب سازی و چیدمان مواد شیمیایی نگهداری مواد شیمیایی در انبار

 

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

محل نگهداری مواد شیمیایی باید چه شرایطی داشته باشد؟

برای به حداقل رساندن ریسک خطرات احتمالی کار با مواد شیمیایی لازم است در محل نگهداری مواد نکات ایمنی رعایت شود.

حتما توجه داشته باشید که با توجه به متراژ در اختیار شما و حجم مواد شیمیایی موجود یک یا تعدادی کپسول آتش نشانی در اختیار داشته باشید.نگهداری مواد شیمیایی در انبار

تهویه در آزمایشگاه و انبار:

وجود تهویه در قسمت نگهداری مواد بسیار مهم است تا هوا جریان داشته باشد و گازهای متصاعد شده هر چند خفیف، در هوای آزمایشگاه یا محل حفاظت مواد شیمیایی باقی نمانند.

سازگاری مواد شیمیایی:

برخی از مواد شیمیایی با توجه به خصوصیت های خاص و ماهیتی که دارند با یکدیگر سازگار نبوده و نگهداری آن ها از نظر فیزیکی در کنار هم می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. حتما گروه هایی که با یکدیگر سازگار نیستند را شناسایی کنید.

دما و رطوبت محیط:

سعی کنید محیط نگهداری مواد را نه خیلی مرطوب کنید و نه خیلی خشک، میزان رطوبت محیط و دمای هوای آن باید در شرایط استاندارد باشد. چنان چه نیاز است ماده شیمیایی مخصوصی در درمای فریز یا سرمای زیاد نگهداری شود، می توانید از یخچال آزمایشگاهی استفاده نمایید.نگهداری مواد شیمیایی در انبار

شیمی کهن پیشرو در ارائه و فروش مواد شیمیایی با کیفیت منحصر به فرد و مناسب­ ترین قیمت، همواره در کسب اعتماد مشتریان خود کوشا بوده است.همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .نگهداری مواد شیمیایی در انبار

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

ارتفاع محل نگهداری نیز اهمیت دارد:

سعی شود مواد شیمیایی داخل قفسه ها و کابینت های دارای درب باشند که از ارتفاع زیاد به پایین سقوط نکنند. به تابش نور خورشید دقت داشته باشید! چرا که تابش مستقیم نور خورشید بر روی مواد شیمیایی می تواند خطراتی در پی داشته باشد و لازم است مواد شیمیایی را از تابش نور خورشید و حرارت دور نگه دارید. جداکردن گروه های مختلف مواد شیمیایی از همدیگر الزامی است!نگهداری مواد شیمیایی در انبار

حتما مواد شیمیایی اسیدی را از مواد شیمیایی قلیایی جدا کرده و در محل جدا از هم نگهداری کنید. در همین راستا می توانید اسیدهای اکسید کننده را نیز از اسیدهای آلی تفکیک کنید. مواد شیمیایی سمی و مواد شیمیایی واکنش پذیر نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه و مخصوص دارند.

حتما حرارت را از مواد شیمیایی واکنش پذیر دور کنید و مراقب باشید تا این مواد ضربه نبینند. محل نگهداری مواد شیمیایی سمی نیاز به تهویه مناسب دارد. در بحث نگهداری مواد، برای این که بتوانید ریسک افتادن و سر خوردن ظروف حاوی مواد شیمیایی را کاهش دهید می توانید از کابینت های مخصوص و قفسه های لبه دار استفاده کنید. محل تجمع و نگهداری مواد خطرناک می تواند به قفل مجهز شود و علامت مربوط به خطر نیز روی ورودی یا درب آن ها درج شود.

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

ظروف مناسب نگهداری مواد شیمیایی

ظرف و ظروف نگهداری از مواد شیمیایی مخصوص هستند و با ظرف و آن ها را ظروف پلاستیکی مخصوص مواد غذایی اشتباه نگیرید. برای حفاظت مواد شیمیایی نیاز به ظروف و ابزار مخصوص است. مواد شیمیایی هر کدام داری خاصیت و ماهیت مخصوص به خود است که بر اساس همین موضوع نیاز به ظرف مخصوص جهت نگهداری دارند.نگهداری مواد شیمیایی در انبار

پس از اتمام آزمایش حتما از بسته بودن درب مواد شیمیایی مصرفی خود اطمینان به عمل آورید. حتما توجه داشته باشید که پس از انجام آزمایش، جداره بیرونی ظرف ماده شیمیایی مصرفی را به خوبی پاکسازی کنید.

برخی از مواد مانند هیدرازین باید در سیلندرهای استیل یا ظروف مخصوص نگهداری شوند چرا که قابل تجزیه بوده و در صورت وجود حرارت واکنش انفجاری به همراه خواهند داشت. موادی نظیر سدیم، فسفر سفید و لیتیم در طبقه بندی مواد شیمیایی ناپایدار قرار می گیرند و نیاز است که در محیطی خنک و تحت نیتروژن قرار گرفته و نگهداری شوند.

مواد شیمیایی و  قابلیت تجزیه شدن نگهداری مواد شیمیایی در انبار

این مواد شیمیایی، می توانند دچار تغییرات شیمیایی شوند اما خوشبختانه قابلیت انفجار ندارند. برخی از مواد شیمیایی قابلیت تجزیه شدن دارند و یا می توانند در حرارت و فشار معمولی واکنش انفجاری به همراه داشته باشند. به عنوان مثال:

اسید پیکریک بایستی از مواد اکسید کننده دور باشد و ریسک وارد آمدن ضربه های احتمالی به آن را کاهش داد. فسفر قرمز و روی در طبقه بندی مواد شیمیایی پایدار قرار دارند. این مواد شیمیایی در فشار بالا و وارد آمدن حرارت ممکن است از حالت پایدار خارج شده و به شکل ناپایدار تبدیل شوند. حتما توجه داشته باشید که این مواد شیمیایی را به صورت آب بندی نگهداری کنید و از نزدیکی با ماده های اسیدی دور کنید.

مواد شیمیایی خورنده مانند اسید و باز باید درون ظروف شیشه ای قرار گیرند و جهت کاهش احتمال بروز خطر، علاوه بر ظرف شیشه ای در ظرف دیگری نیز نگهداری شوند. تهویه مناسب برای انبارداری مواد شیمیایی خورنده را نیز فراموش نکنید. یکی از خطرناک ترین مواد شیمیایی این کره خاکی، مواد رادیواکتیو هستند که جهت محافظت آن ها حتما بایستی از محفظه های خاص سربی استفاده شود، شایان ذکر است که مواد رادیواکتیوی را بایستی در محیط های نفوذ ناپذیر حفاظت کنید.

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

مهم ترین نکات در نگهداری مواد شیمیایی در انبار و آزمایشگاه ها

قیمت – فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی نگهداری مواد شیمیایی در انبار

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت