ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

خطرات کلر – مسمومیت با کلر

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

خطرات کلر – مسمومیت با کلر

83 / 100

خطرات کلر – مسمومیت با کلر – کلر (Chlorine) علاوه بر این که یک ماده شیمیایی بسیار مناسب به منظور جلوگیری کردن از رشد باکتری ها بوده. دارای کاربردهای فراوانی در این زمینه می باشد. در عین حال هنگام استفاده از آن مواردی از مسمومیت با کلر نیز مشاهده شده است.

به همین دلیل در به کار بردن آن باید با دقت بسیار، تمام احتیاط های لازم در نظر گرفته شده. به دستورالعمل های موجود دقیقا عمل شود تا از مسمومیت با کلر جلوگیری گردد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

استفاده یا عدم استفاده از کلر؟

مسئله همین است، مسمومیت با کلر کاملا جدی است و در خیلی موارد ما ناچار به استفاده از این ماده شیمیایی به عنوان یک ماده ی ضدعفونی کننده ی بسیار قوی، هستیم.

زیرا دارای کاربردهای فراوانی برای سلامت جامعه نیز محسوب می شود. حداقل تا زمانی که جایگزینی بهتر برای کلر پیدا شود بایستی با رعایت نکات ایمنی آن را مورد استفاده قرار داد.

البته داشتن یک آشنایی نسبی با آن نیز می تواند تا حد بسیار زیادی به افراد کمک کند. تا در استفاده کردن از آن با احتیاط تر و به روش درست تر عمل کنند.

شرکت شیمی کهن وارد کننده مواد مرک در تهران و  همچنین فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی صنعتی  و آزمایشگاهی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، قیمت مناسب و در مقادیر دلخواه به مشتریان می باشد.

ماده ضدعفونی کننده کلر و مسمومیت با آن

کلر عنصری شیمیایی است که با داشتن قابلیت اکسید کنندگی بسیار قوی می تواند به دو صورت زیر در از بین بردن عوامل بیماری زا بسیار مؤثر باشد:

اضافه کردن اکسیژن به عوامل بیماری زا یا مولکول های پاتوژن (Pathogen)
جدا کردن هیدروژن از عوامل بیماری زا یا مولکول های پاتوژ

شرکت شیمی کهن  فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید مواد شیمیایی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .

 

خطرات کلر - مسمومیت با کلر

کاربردهای کلر خطرات کلر – مسمومیت با کلر

کلر دارای کاربردهای فراوانی است، دو نوع از مهم ترین آن ها که در زندگی روزمره قابل مشاهده می باشند. عبارت هستند از: استفاده به صورت خالص: برای نابود کردن میکروب ها و ویروس های مختلف به آب استخرها اضافه می شود.

استفاده در ساختار مواد ضدعفونی کننده و سفید کننده: هم برای گندزدایی آب و هم برای ضدعفونی کردن سبزیجات و میوه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اين محصول از برند مرک به دليل کيفيت خوب نسبت به ساير برندهاي معتبر دنيا مي تواند نياز بسياري از آزمايشگاه، مراکز تحقيقاتي و دانشجويان را برطرف کند. جهت قیمت فروش مواد شیمیایی می توانید با همکاران فروش ما در نمایندگی مواد شیمیایی تماس حاصل بفرمائید.

ذکر این نکته در این جا لازم است که: خطرات کلر – مسمومیت با کلر

دقیقا به دلیل استفاده ی فراوان از کلر در زندگی روزمره و به این علت که اغلب مصرف کنندگان از موضوع بسیار با اهمیت مسمومیت با کلر غافل هستند و یا آشنایی چندانی با آن ندارند. دچار این نوع مسمومیت شده، زندگی خود را در معرض خطر قرار می دهند. به همین دلیل کسب اطلاعات در این زمینه به سلامت مصرف کنندگان و اطرافیان آن ها کمک بسیار زیادی خواهد نمود.

خطرات مسمومیت با کلر

 عموما در زمانی که این ماده شیمیایی بی توجه به رعایت مسائل ایمنی و نکات مندرج در بسته های راهنما مورد استفاده قرار می گیرد. اتفاق می افتد و اغلب به دلیل واکنش هایی است. که با مواد دیگر حتی آب که شاید از نظر عموم مردم هیچ خطری نداشته باشد. صورت می پذیرد. خطرات کلر – مسمومیت با کلر

معمولا این واکنش ها به دلیل ناآگاهی مصرف کنندگان که بدون در نظر گرفتن فعل و انفعالات شیمیایی، مواد مختلف را با کلر ترکیب می کنند. ایجاد شده، سبب به وجود آمدن ناراحتی ها، عوارض و مشکلاتی می شود که گاهی جبران این مشکلات زمان بسیار زیادی را می طلبد و یا حتی متأسفانه در برخی از موارد جبران اثرات این واکنش ها به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود. و تنها خاطره ای بسیار ناخوشایند را از خود باقی خواهند گذاشت.خطرات کلر – مسمومیت با کلر

ذکر این نکته نیز لازم است که اگر در زمان به کار بردن آن نکات ایمنی رعایت نشود. استنشاق خود کلر نیز می تواند منجر به مسمومیت با کلر شود.

خطرات کلر - مسمومیت با کلر

نشانه های مسمومیت با کلر خطرات کلر – مسمومیت با کلر

نشانه هایی شایع که برای مسمومیت با کلر وجود دارد، عبارت هستند از:

سرفه
نفس تنگی
جمع شدن مایع داخل ریه ها
احساس درد در ناحیه ی سینه
احساس حالت سوختگی در گلو و قسمت های پایینی آن
داشتن حالت تهوع و استفراغ
داشتن احساس سوزش در بینی و چشم ها
گاهی وجود خون در مدفوع به صورت یک عارضه ی گوارشی بروز پیدا می کند.

راه های مسمومیت با کلر

ایجاد مسمومیت با کلر زمانی به وجود می آید که این ماده شیمیایی به دلایل مختلف خورده و یا استنشاق شود. دلایل آن می تواند موارد زیر باشد:خطرات کلر – مسمومیت با کلر

ترکیب مرگبار سفید کننده ها و کلر خطرات کلر – مسمومیت با کلر

از ترکیب سفید کننده ها که حاوی کلر هستند با آمونیاک و یا شوینده های مختلف، گاز کلر آزاد می شود. بسیار سمی بوده، استنشاق آن عوارض تنفسی ایجاد می کند. استفاده از محصولات سفید کننده مانند وایتکس و حتی پاک کننده های ضعیف در فضاهای بسته که منجر به استنشاق گاز کلر به میزان زیاد و در نتیجه مسمومیت با کلر می شود.

استانداردهای استفاده از کلر در استخر خطرات کلر – مسمومیت با کلر

در استخرهای شنای عمومی و خصوصی برای از بین بردن میکروب ها و ویروس های موجود در آب اغلب از قرص های کلر استفاده می شود. این روش از معمولی ترین و رایج ترین روشی است که سال ها مورد استفاده قرار گرفته است،

اما نکته ای که در استفاده از کلر برای ضدعفونی کردن آب استخرها باید مورد توجه قرار داده شود. سنجش سلامت آب در زمان های مختلف می باشد تا میزان کلر در آب از میزان استاندارد بیش تر نشود و شرایط برای شناگران خطرناک نباشد. به عنوان مثال برای اضافه کردن کلر باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • حجم استخر خطرات کلر – مسمومیت با کلر
 • شرایط آب و هوایی استخر
 • رعایت اندازه ی استاندارد PH آب استخر

برای درمان مسمومیت با کلر چه کار کنیم؟ خطرات کلر – مسمومیت با کلر

مهم ترین و اولین اقدامی که در مواجه شدن با این مسمومیت و مشاهده ی نشانه های آن بایستی انجام شود، حفظ خونسردی و خویشتنداری است. تا فرد پس از کنترل خود بتواند اقدامات صحیح را به بهترین شکل ممکن و در زمان طلایی آن انجام بدهد.

برخی از مهم ترین کارهایی که باید برای مسمومیت با کلر انجام داد، عبارت هستند از:

 • انتقال سریع بیمار به مراکز درمانی خطرات کلر – مسمومیت با کلر
 • در صورت استنشاق کلر، خارج کردن بیمار از محیط آلوده و انتقال او به محیطی با داشتن هوای آزاد
 • خارج کردن لباس های آلوده از تن بیمار و شستن بدن او با آب و یا آب و صابون
 • شستن چشم ها و یا پوست آلوده با آب به مدت حداقل 15 دقیقه
 • به هیچ وجه فرد دچار مسمومیت را نباید مجبور به استفراغ کرد.خطرات کلر – مسمومیت با کلر

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .خطرات کلر – مسمومیت با کلر

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت