ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

84 / 100

با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید – مو در زیبایی تاثیر زیادی دارد و همین باعث شده است که انواع شامپو به بازار پرطرفدار محصولات آرایشی و بهداشتی عرضه شود. اگر سری به هایپرمارکت‌ها بزنید، قفسه‌های بزرگی می‌بینید که با انواع شامپو در برندهای مختلف پر شده‌اند. هر شامپویی ادعا می‌کند می‌تواند موهای شما را تمیز و درخشان کند و یک ویژگی منحصر به فرد را در موهایتان تقویت کند.

معمولاً برای انتخاب بهترین شامپو برای موی رنگ‌شده، موی آسیب دیده، موی چرب یا خشک، موی فر یا هر نوع موی دیگری به خاصیت شامپو توجه می‌کنیم که این خاصیت براساس ترکیبات شامپو و موادی که برای تولید شامپو از آن استفاده شده است، تعیین می‌شود.با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

اگر قرار باشد یک محصول خوراکی را از بین برندهای مختلف انتخاب کنید چه فاکتورهایی را در نظر می‌گیرید؟ حتما یکی از این فاکتورها ترکیبات و مواد سازنده‌ی آن محصول خوراکی است. حال این سوال را مطرح می‌کنیم که چرا برای انتخاب شامپو به عنوان مهم‌ترین محصولی که سلامت موهای شما را تعیین می‌کند، به ترکیبات و مواد سازنده‌ی آن توجه نمی‌کنید؟

در این مطلب قصد داریم بیشتر با مواد شیمیایی صنعتی که برای تولید انواع شامپو استفاده می‌شود و کاربرد آن در شامپو آشنا شویم تا هنگام خرید انواع شامپو به ترکیبات آن هم دقت کنید و با حذف کردن محصولاتی که مواد شیمیایی مضر بیشتری دارند، سلامت خود و موهایتان را تضمین کنید.با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

مواد سازنده شامپو چیست؟

در ترکیبات شامپو باید موادی استفاده شود که بتواند آلودگی و چربی سطح موها را برطرف کند و کمک کند ناخالصی‌های روی پوست سر در اثر شست‌وشو به طور کامل برداشته شوند. با این توضیحات می‌توانیم به راحتی مواد سازنده شامپو را بر حسب نوع کارایی به چند دسته تقسیم کنیم.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

 

با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

ماده شوینده در شامپو:

از آنجا که هدف اصلی در استفاده از انواع شامپو، شست‌وشو و تمیز کردن سر و موهاست باید از مواد شیمیایی شوینده استفاده کرد که سورفکتانت‌ها و کوسورفکتانت‌ها از رایج‌ترین مواد شوینده در ترکیبات شیمیایی شامپو است. در واقع به کمک این مواد شوینده آلودگی‌هایی که روی سطح مو هستند و در آب حل نمی‌شوند را می‌توان در کف شامپو حل کرده و شست‌وشو داد.
در کنار سورفکتانت‌ها از مواد شیمیایی دیگری به عنوان نرم کننده، عامل ایجاد کف در شامپو، غلیظ کننده‌ی بافت شامپو، مواد نگهدارنده و معطر و افزودنی‌های خاص برای هر نوع شامپو استفاده می‌شود.

ماده شیمیایی برای افزایش غلظت شامپو:با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

ترکیباتی مانند ستیل الکل، استریل الکل، زانتان گام، ژلاتین و اسید سیتریک رایج‌ترین غلظت کننده‌ها در شامپو هستند.

تنظیم کننده PH در شامپو:با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

شامپو باید در کنار تمیز کردن پوست سر از هر نوع چربی و آلودگی باعث خشکی ساقه‌ی مو نشود و به همین دلیل PH در شامپو اهمیت دارد. پوست سر اسیدی و PH آن حدود 5 الی 5.5 است و معمولا شامپوها در بازه‌ی PH بالاتر از 7 تولید می‌شوند. رایج‌ترین مواد شیمیایی که در ترکیبات شامپو برای تنظیم اسیدیته‌ی آن استفاده می‌شوند، اسید سیتریک و اسید گلیکولیک هستند.

مواد نگهدارنده در انواع شامپو:

در شامپوها هم مانند مواد خوراکی برای حفظ سلامت محصول و جلوگیری از رشد انواع باکتری از مواد شیمیایی مختلفی با عنوان نگهدارنده استفاده می‌کنند. مهم‌ترین مواد شیمیایی نگهدارند در شامپو سدیم بنزوات، اسید سوربیک، پتاسیم سوربات، بنزیل الکل، تترا سدیم ادتا، اسید دی هیدرواستیک هستند.

مواد مرطوب کننده در شامپو:با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

برای حفظ رطوبت شامپو و ایجاد رایحه‌ی مطبوع می‌توان از نوعی ویتامین B به نام پنتنول کمک گرفت که گلیکول هم می‌تواند یک ماده کمکی برای تامین این هدف باشد.
مراقب میزان این ترکیبات شامپو برای سلامتی موهایتان باشید.

ترکیبات مضر در شامپو

برخی مواد شیمیایی هستند که اگر در ترکیبات مواد سازنده شامپو وجود داشته باشند، می‌توانند عامل بروز حساسیت پوست یا آسیب به سلامت موها شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر در ترکیبات شامپویی مواد شیمیایی زیر را مشاهده کردید برای خریدن آن شامپو بیشتر تحقیق کنید.

شیمی کهن پیشرو در ارائه و فروش انواع مواد شیمیایی با کیفیت منحصر به فرد و مناسب­ ترین قیمت، همواره در کسب اعتماد مشتریان خود کوشا بوده است.

سولفات‌ها:با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

از این ترکیب به عنوان پاک‌کننده در شامپو استفاده می‌شود که سدیم لوریل سولفات و سدیم لورت سولفات از معمول‌ترین مواد شیمیایی این دسته هستند. این گروه از مواد شیمیایی عامل کف کردن شامپو و تمیزکننده‌ی موی سر هستند؛ به طوری که اگر شامپویی هنگام شست‌وشو کف نمی‌کند می‌توان با اطمینان گفت که در ترکیبات آن از سولفات استفاده نشده است. تاثیر منفی سولفات‌ها بر پوست و مو، تحریک پوست و بروز حساسیت یا خشکی مو در اثر از بین بردن روغن‌های طبیعی موی سر است.

فرمالدهید:

این ماده‌‎ی شیمیایی صنعتی کاربردهای متنوعی دارد به گونه‌ای که می‌توان رد پای آن را در مصالح ساختمانی، محصولات خانگی و نگهدارنده در شامپو پیدا کرد. تحقیقات زیادی درباره‌ی خطرات این ماده انجام شده است که این تحقیقات نشان داده‌اند کارگرانی که به میزان زیادی در معرض این ماده شیمیایی قرار دارند بیشتر از دیگران به بیماری‌هایی مانند سرطان درگیر می‌شوند. علاوه‌بر این، می‌تواند باعث تحریک پوست و عامل آلرژی‌های تماسی باشد. به همین دلیل بهتر است در شامپوهای مصرفی وجود نداشته باشد یا درصد مصرف آن بسیار کم باشد.با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

 

با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

 

پارابن :

این ترکیب یکی از قدیمی‌ترین مواد نگهدارنده در محصولات آرایشی و بهداشتی است که به افزایش طول عمر محصولات کمک می‌کند. اما لازم است بدانید این ماده می‌تواند به سرعت از طریق پوست جذب بدن شود و مشکلات پوستی مثل خارش، قرمزی پوست و سوزش را باعث شود.با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

فتالات‌ها:

این گروه از مواد شیمیایی را معمولا برای ایجاد انعطاف بیشتر در مواد پلاستیکی استفاده می‌کنند. اما گاهی از آنها در محصولات آرایشی مانند شامپو به عنوان عامل اتصال استفاده می‌شود که یکی از آثار منفی آن بر سلامت انسان ایجاد ناباروری است. به همین دلیل بهتر است در ترکیبات شامپو از فتالات‌ها استفاده نشود.

پلی اتیلن گلیکول:با ترکیبات شامپو بیشتر آشنا شوید

این ترکیب یکی از پرکاربردترین مواد شیمیایی صنعتی  است که از صنایع پزشکی و دارویی گرفته تا صنعت چسب و سرامیک را شامل می‌شود. پلی اتیلن گیکول را در محصولات آرایشی به عنوان نرم‌کننده و در ترکیبات شامپو به عنوان عامل پاک‌کننده مصرف می‌کنند. این ترکیب در شامپوها می‌تواند از طریق واکنش با ترکیبات اتیلنی موجود در شامپو به پوست مصرف‌کننده آسیب برساند. به همین دلیل بهتر است در لیست ترکیبات سازنده شامپو قرار نگیرد.

شیمی کهن ازجمله شرکت‌های فعال در زمینه تهیه و توزیع مواد شیمیایی است. همواره کیفیت و اصل بودن محصولات را در دستور کار خود قرار داده است. شما می‌توانید برای آگاهی از قیمت انواع فروش مواد شیمیایی و دریافت آنالیز مصرف با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل نمایید.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید. مواد شیمیایی آزمایشگاهی

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت) 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت