ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر
tel

نگهداری استخر باغ، خانگی ،سرپوشیده|علت کرم زدن آب استخر

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

نگهداری استخر باغ، خانگی ،سرپوشیده|علت کرم زدن آب استخر

نگهداری استخر باغ، خانگی ،سرپوشیده – سولفات آلومینیوم چیست؟ یکی از مواد شیمیایی پر کاربرد در صنایع گوناگون، سولفات آلومینیوم یا آلومینیوم سولفات (Aluminium sulfate) است. آلومینیوم سولفات از عنصر آلومینیوم به دست می آید و شکل و شمایل آن مانند بلورهای سفید جامد است که در ابعاد گوناگون تشکیل می شوند.

جالب است بدانید که سولفات آلومینیوم بعد از اکسید آلومینیوم از نظر میزان مصرف در صنایع، در جایگاه دوم قرار داد. شایان ذکر است که این ماده شیمیایی جرم مولی 342.15 گرم بر مول است. گفتنی است که به این ترکیب منحصر به فرد، “زاج سفید” و “کیک آلوم” نیز گفته می شود و با این نام ها نیز شهرت زیادی دارد. زاج سفید یا سولفات آلومینیوم را علاوه بر حالت کریستالی و جامد، در حالت گرانول و پودری نیز می توان تهیه کرد و به کار برد. این ترکیب شیمیایی در آب حل شده و pH محلول را به حالت اسیدی در خواهد آورد.

کاربرد سولفات آلومینیوم در صنایع نگهداری استخر باغ، خانگی ،سرپوشیده

امروزه این ماده شیمیایی با توجه به خواص و ماهیتی که دارد در صنایع گوناگونی ایفای نقش می کند و کاربردهای متفاوتی دارد. اگر خیلی خلاصه وار بخواهیم به نقش سولفات آلومینیوم در صنعت نگاه کنیم، باید به حضور پر رنگ آن به عنوان عامل لخته کننده در پروسه سالم سازی و تصفیه آب و فاضلاب اشاره کنیم. از سولفات آلومینیوم به عنوان تثبیت کننده در فرآیندهای رنگ رزی پارچه و کاغد نیز استفاده می شود.

آیا آب راکد کرم می زند؟ شاید در ابتدا تعجب کنید ولی متن را درست خواندید. بله! آب هم کرم می زند. شاید آب آخرین جایی باشد که انتظار داشته باشید دچار کرم زدگی شود!!! اما متاسفانه باید به اطلاع شما برسانیم که نه تنها این پدیده جای تعجب ندارد، بلکه بسیار هم شایع است.

نوع خاصی از کرم ها کوچک وجود دارند که به کرم های قرمز یا کرم های خونی کوچک مشهورند و از نظر ظاهری به شدت شبیه به پشه ها هستند. اگر همچنان در تعجب به سر می برید باید اذعان کنیم که فرآیند کرم زدن آب بسیار ساده انجام می شود.

 

نگهداری استخر باغ، خانگی ،سرپوشیده|علت کرم زدن آب استخر

نمایندگی فروش مواد شیمیایی  نگهداری استخر باغ، خانگی ،سرپوشیده

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیای مرک در تهران  می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را می توان در  نمایندگی سیگماآلدریچ و نمایندگی مرک در شیمی کهن که به مشتریان ایرانی ارائه می دهد بدست بیاورید.

پشه ریزه ها یا حشرات کوچک زمانی که آب راکد مانند برکه یا استخر و حتی منبع آب را شناسایی کنند، آن جا را بهترین مکان جهت تخم ریزی تشخیص می دهند. این پشه ها و حشرات کوچک، تخم های خود را در لایه سطحی آب رها می کنند.

پس از فرآیند رهاسازی تخم ها، در مدت زمانی کم تر از یک هفته موجودات موذی و مزاحم متولد می شوند. آن ها از میکرو اورگانیسم های موجود در آب و مواد آلی بسیار ریز موجود در آب تغذیه می کنند و رشد پیدا می کنند. این کرم ها با رشد خود به رنگ قرمز تیره تغییر شکل می دهند و رفته رفته بزرگ می شوند. چنان چه استخر شما دچار مشکل کرم زدگی شد بدانید که غلظت کلر آزاد آن پایین آمده است. چاره کار چیست؟

زاج سفید و خواص آن در آب استخر

زاج سفید با توجه به خواصی که دارد زمانی که وارد آب می شود در آن حل شده و بار الکتریکی مثبت ایجاد می کند. همین موضوع سبب می شود تا ذراتی که بار منفی (بار مخالف) دارند را سریعا جذب خود نماید. در ادامه پس از جذب این ذرات سبب انعقاد و ته نشینی ذرات می شود و فرآیند سالم سازی و پاکسازی آب استخر را تسهیل می کند. همین قدرت انعقاد سازی زاج سفید است که باعث پاکسازی آب استخر می شود.

حتما توجه داشته باشید که پیش از اضافه کردن هر مقداری از زاج سفید به آب، بایستی حتما از میزان دقیق pH آب استخر مطمئن شد. اگر بخواهید اثربخشی خوب و قابل قبولی از اضافه کردن زاج به آب ببینید: زمانی آن را به آب اضافه کنید که قلیائیت آب استخر شما بیش تر از 75 میلیگرم در لیتر یا پی پی ام باشد. بهتر است میزان pH آب نیز در بازه 7 تا 7.5 باشد.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت) 

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت