ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

خنک کننده موتور

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

خنک کننده موتور

83 / 100

خنک کننده موتور : در موتورهای احتراق داخلی، احتراق هوا و سوخت درون سیلندر موتور رخ می دهد. در نتیجه این احتراق، گازهای بسیار داغ با دمایی در حدود 2300-2500 درجه سانتی گراد حاصل می شود. با توجه به بالا بودن دمای حاصل از احتراق، احتمال سوختن لایه روغن بین قطعات متحرک و درنتیجه از کار افتادن و یا جوش آوردن موتور وجود دارد.

شرکت شیمی کهن یکی از نمایندگی فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این شرکت نمایندگی فروش مواد شیمیایی سیگما و مرک در ایران دارد. جهت آگاهی از قیمت فروش مواد شیمیایی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیای مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

این مجموعه، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

خنک کننده موتور

دمایی که موتور می تواند در کارآمدترین حالت خود کار کند. چیزی حدود 150-200 درجه سانتی گراد است. اگر دمای موتور بیشتر از این مقدار کاهش یابد. مشکلاتی همچون سایش سریع تر در اجزای موتور و تولید بیشتر آلاینده ها بروز خواهد کرد.

با توجه به اینکه کنترل دمای مایع جاری در موتور اهمیت زیادی دارد. سعی شده است به کمک مایع خنک کننده کنترل بهتری بر دمای مایع درون موتور ایجاد شود. محلول های مختلفی به عنوان خنک کننده به موتور اضافه می شود که در این مقاله قصد داریم با آنها آشنا شویم.
تولیل تری آزول از جمله مواد شیمیایی است که به عنوان ضدیخ برای خودروها می تواند موثر واقع شود.

خنک کننده موتور

سیستم خنک کننده موتور

دو نوع سیستم خنک کننده برای موتور وسایل نقلیه تعریف شده است. سیستم خنک کننده به کمک هوا و سیستم خنک کننده به کمک مایع.
در گذشته سیستم خنک کننده به کمک هوا رایج بوده است و اغلب خودروهای قدیمی از این روش خنک کنندگی استفاده می کرده اند. اما امروزه سیستم خنک کننده به کمک مایع مورد توجه قرار گرفته است. می توان گفت در تمام ماشین های سواری و سنگین از این شیوه خنک کنندگی استفاده می کنند.

همان طور که به خوبی می دانید، مایع خنک کننده از طریق عبور از لوله های موتور و سرسیلندر و حرکت به سمت رادیاتور، گرمای موتور را جذب می کند. مایع گرم شده در اثر عبور از لوله های رادیاتور و توسط جریان هوای ورودی به موتور، گرمای خود را از دست می دهد و مجدد برای جذب گرمای موتور وارد آن می شود.
ترموستات نیز به منظور کنترل دمای مایع خنک کننده تعبیه شده است. درصورتی که دمای مایع خنک کننده کمتر از دمای مد نظر باشد. ترموستات مانع جریان مایع به رادیاتور شده و از یک مسیر فرعی مایع را به موتور هدایت می کند. زمانی که دمای مایع خنک کننده به حد نرمال برسد، ترموستات اجازه حرکت مایع به رادیاتور را می دهد.

پکیج ضدیخ – انواع خنک کننده خنک کننده موتور

با توجه به آنچه در بالا بیان شد. خنک کننده وظیفه بسیار مهمی در موتورهای احتراق دارد که می بایست در انتخاب آن دقت زیادی شود. زیرا عاملی موثر بر عمر مفید موتور است. خنک کننده های مایع انواع مختلفی دارند که در اینجا به توضیح آنها می پردازیم.

آب خنک کننده موتور

با توجه به سهولت دسترسی و قابلیت انتقال حرارت در آب، می توان آب را رایج ترین جزء در سیستم خنک کننده موتورها دانست. از طرف دیگر ، برخی از ناخالصی های آب طبیعی مانند کلرایدها، سولفات ها و بی کربنات ها احتمال خوردگی فلزات را افزایش می دهند. ناخالصی های دیگر آب همچون کلسیم و کربنات منیزیم به دلیل لایه لایه شدن انتقال حرارت را کاهش می دهند. درنتیجه می بایست از آب قابل شرب و به ویژه آب مقطر برای رقیق کردن مایع خنک کننده موتور استفاده شود.

همان طور که می دانید آب در اثر انجماد حدود 9% افزایش حجم خواهد داشت. اگر در سیستم خنک کننده موتور از آب استفاده شود. در دمای پایین احتمال آسیب رسیدن به موتور وجود دارد. به منظور جلوگیری از خسارت های ناشی از افزایش حجم آب در اثر انجماد، آب را در کنار ضدیخ استفاده می کنند.خنک کننده موتور

 

خنک کننده موتور

ضدیخ خنک کننده موتور

همان طور که گفته شد به منظور جلوگیری از انجماد آب در دمای پایین و حفظ جریان گردش آب در موتور در این دماها از محلول ضدیخ استفاده می شود. برای ضدیخ مناسب ویژگی هایی در نظر گرفته شده است که در زیر برخی از این ویژگی ها را لیست کرده ایم:

 • کمترین افت در قابلیت انتقال حرارت
 • پایداری دمایی
 •  بدون تاثیر جانبی بر اجزای غیرفلزی سیستم خنک کننده موتور
 • توانایی محافشت از فلزات سیستم خنک کننده در مقابل خوردگی و رسوب ها
 • امکان کاهش نقطه انجماد مایع خنک کننده تا کمترین دمای ممکن در زمستان
 •  کمترین تاثیر بر قسمت های انتهایی وسایل نقلیه
 •  تا حد ممکن بدون بو باشد
 •  داشتن گرانروی قابل قبول در دمای پایین

رایج ترین ضدیخ، اتیلن گلایکول است که اغلب در این نوع شامل حدود 95% اتیلن گلایکول به عنوان پایه ضدیخ و ضدخوردگی و تا 5% آب برای حل کردن افزودنی ها و یک عامل ضدکف است. البته گاهی این نوع ضدیخ تا حدود 10% دیگر گلایکول ها مانند دی اتیلن گلایکول و پروپیلن گلایکول را شامل می شود.خنک کننده موتور

خنک کننده های بر پایه پروپیلن گلایکول نیز وجود دارند که به ویژه در امریکا برخی سازنده های خودرو و اغلب سازندهای کامیون سنگین از آن استفاده می کنند. این نوع از ضدیخ ها میزان سمیت کمتری در مقایسه با ضدیخ بر پایه اتیلن گلایکول دارند.

اغلب ضدیخ ها شامل ترکیبات مختلفی چون آب، کاهش دهنده نقطه انجماد، عامل بازدارنده خوردگی، آنتی فوم، بافر PH و تثبیت کننده برای جلوگیری از تشکیل رسوب می شود.خنک کننده موتور

خنک کننده گلایکولی پیش رقیق شده

این نوع از خنک کننده ها برای سهولت مصرف توسط آب دی یونیزه شده، رقیق و به صورت تجاری به بازار عرضه می شوند.

خنک کننده برپایه الکل

این نوع از خنک کننده ها در گذشته کاربرد داشته اند و امروزه دیگر از آنها استفاده نمی شود.

خنک کننده موتور

قیمت و خرید پکیج ضدیخ خنک کننده موتور

با توجه به تعریف ضدیخ می توان گفت این مایع دارای اهمیت فراوان در افزایش طول عمر موتور خودروها است. بنابراین کیفیت ضدیخ تولیدشده عاملی موثر بر عملکرد موتورهای احتراقی در دمای بسیار پایین است. شرکت شیمی کهن  ازجمله تامین کنندگان معتبر این مایع مهم است که کیفیت بالا و قیمت مناسب را در دستور کار خود قرار داده است. جهت اطلاع از قیمت پکیج ضدیخ و نحوه ثبت خرید عمده خود می توانید با کارشناسان فروش در تماس باشید.خنک کننده موتور

شیمی کهن که نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران را دارد به صورت آنلاین و تلفنی درارتباط باشید و در کمترین زمان استعلام قیمت کرده و خرید خود را انجام دهید. همچنین امکان ارسال درخواست خرید به صورت آنلاین برای تامین کنندگان و فروشندگان این ماده در شیمی کهن  وجود دارد و تیم پشتیبانی در هر قدم خریدتان از شرکت شیمی کهن که یکی از تامین کنندگان مواد شیمیایی صنعتی است با شما همراه خواهد بود.
این شرکت  نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در تهران تلاش کرده است تا با ایجاد خدماتی در قالب سرویس های تجاری در تسهیل روند خرید مشتریان گامی مثبت بردارد و در قسمت هایی نظیر انبارداری، حمل و نقل، بیمه، بازرسی و ارزیابی کیفیت کالا و …. تجربه ی خرید آسان و مطمئن را برای کاربران خود امکان پذیر سازد.خنک کننده موتور

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی با کیفیت، شما را برای رسیدن به اهداف تان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید. مواد شیمیایی آزمایشگاهی

سوالات متداول:خنک کننده موتور

سیستم خنک کننده موتور چیست؟ دو نوع سیستم خنک کننده برای موتور وسایل نقلیه تعریف شده است. سیستم خنک کننده به کمک هوا و سیستم خنک کننده به کمک مایع.خنک کننده موتور

رایج ترین ضد یخ را نام ببرید ؟رایج ترین ضدیخ، اتیلن گلایکول است که اغلب در این نوع شامل حدود 95% اتیلن گلایکول به عنوان پایه ضدیخ و ضدخوردگی و تا 5% آب برای حل کردن افزودنی ها و یک عامل ضدکف است.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت