ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

86 / 100

 مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی – رازهایی در رابطه با نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی وجود دارد.  اغلب از شما پنهان می کنند چون به نفع شان نیست شما بدانید!. پیدا کردن یک ماده غذایی که فاقد مواد نگهدارنده و افزودنی باشد، امروزه یکی از سخت ترین کارهای ممکن است. شرکت های تولید کننده مواد غذایی در محصولات خود از مواد افزودنی و نگهدارنده مختلفی استفاده می ‌کنند. همین مسئله باعث شده تا مواد غذایی که از این نگهدارنده ها در آنها استفاده می شود، مضرات و عوارض بسیار زیادی داشته باشد.مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

در این مطلب قصد داریم تا به این مواد افزودنی و نگهدارنده شیمیایی مواد غذایی نگاهی انداخته و در رابطه با عوارض آن ها صحبت کنیم.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد.مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

سر فصل نوشته

علت استفاده از مواد نگهدارنده و افزودنی

به دلایل مختلفی شرکت ها از مواد افزودنی و نگهدارنده شیمیایی مواد غذایی در محصولات خود استفاده می‌ کنند.  یکی از مهمترین دلایل، کند کردن فرایند فاسد شدن محصولات غذایی توسط قارچ ها، باکتری ها و… می باشد. دلیل دیگر آن است که استفاده از مواد نگهدارنده به حفظ تازگی مواد غذایی کمک می کند.

از دیگر دلایل استفاده از مواد نگهدارنده می توان به ایجاد مزه های تازه، بهبود بافت و ظاهر خوراکی ها نیز اشاره کرد. به عنوان مثال : امولسیونر ها، تثبیت کننده ها و تغلیظ کننده ها باعث ایجاد بافت و قوام در مواد غذایی می‌ شوند. نمی ‌توان گفت که تمام مواد افزودنی باعث آسیب زدن به بدن انسان می شوند. اما به طور کلی پیشنهاد می ‌شود که کمتر از مواد غذایی استفاده کنید که دارای مواد افزودنی باشند.

و عموما سعی کنید که مواد غذایی را انتخاب کنید. که به همان شکل طبیعی شان بوده و ارگانیک هستند و در آن از کمترین مواد نگهدارنده و افزودنی استفاده می‌ شود.مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

شرکت شیمی کهن وارد کننده مواد مرک در تهران و  همچنین فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی  با کیفیت عالی، قیمت مناسب و در مقادیر دلخواه به مشتریان می باشد.

 

مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

انواع نگهدارنده شیمیایی مواد غذایی نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

رنگ های مصنوعی

استفاده از رنگ های مصنوعی در مواد خوراکی، باعث زیبایی ظاهری آنها می شود. اگر بخواهیم به عوارض هر یک از رنگ های مصنوعی نگاه کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

 زرد  یکی از رنگ های مصنوعی رنگ زرد شماره ۵ است که مصرف بیش از اندازه آن باعث بروز علائم آسم شدید می شود.

 قرمز :طبق مطالعات صورت ‌گرفته، رنگ مصنوعی قرمز شماره ۲ می‌ تواند باعث بروز سرطان در فرد شود.

 آبی : استفاده از این رنگ های مصنوعی در کشورهای نروژ، فنلاند و فرانسه ممنوع شده است زیرا مصرف بیش از اندازه آن می ‌تواند باعث آسیب رسیدن به کروموزوم ها شود.مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

قرمز :پس از انجام آزمایش های مختلف بر روی این رنگ مصنوعی در سال ۱۹۹۰، استفاده از این رنگ قرمز در بسیاری از خوراکی ها و مواد آرایشی ممنوع شد زیرا ثابت شد که استفاده از این نوع رنگ مصنوعی باعث آسیب رسیدن به کروموزوم ها و همین طور ایجاد سرطان تیروئید می شود.

مواد افزودنی و مواد نگهدارنده نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

امروزه در تولید مواد غذایی از مواد نگهدارنده استفاده می شود. که هر یک از این نگهدارنده شیمیایی مواد غذایی می ‌تواند آسیب ‌های بسیار زیادی را به بدن فرد مصرف کننده وارد کند.

در این بخش قصد داریم تا نگاهی به این مواد نگهدارنده شیمیایی انداخته و معایب هر یک از آنها را بررسی کنیم. شرکت شیمی کهن  فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید مواد شیمیایی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

افزودنی به نام بنزوات ها

بنزوات ها یکی از مواد نگهدارنده شیمیایی مواد غذایی هستند که از آن ها استفاده می شود. امروزه شاهد انواع مختلفی از بنزوات ها هستیم که هر یک از آن ها می‌تواند آسیب ‌های مختلفی را به بخش های مختلف بدن وارد کنند. از مهم ترین بنزوات ها می توان به بنزوات سدیم و اسید بنزوئیک اشاره کرد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

بنزوات سدیم مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

یکی از انواع بنزوات ها، بنزوات سدیم است. از آن به عنوان یک ماده سرطان زا نام می برند. این ماده به قدری سرطان زا است که حتی مقادیر بسیار کمی از آن نیز خطرناک است. طبق بررسی‌ های صورت گرفته بنزوات سدیم به تنهایی می‌تواند به اجزای حیاتی DNA آسیب رسانده و آن ها را غیر فعال کند.

آزمایش ‌های صورت گرفته بر رنگ های مصنوعی که در هنگام استفاده از بنزوات سدیم همراه با آن می باشد نشان می دهد. که این رنگ های مصنوعی با رفتارهای بیش فعالی ارتباط مستقیمی دارند.

اسید بنزوئیک مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

با وجود این که اسید بنزوئیک یک ماده ضد قارچ و ضد عفونت میکروبی است. اما استفاده از آن می تواند عوارض جانبی نظیر حساسیت و ضایعات جلدی داشته باشد. به همین دلیل لازم است تا در مصرف آن دقت بسیار زیادی شود، زیرا استفاده از بنزوئیک اسید در حجم بالا می تواند خطرناک باشد.

اين محصول از برند مرک به دليل کيفيت خوب نسبت به ساير برندهاي معتبر دنيا مي تواند نياز بسياري از آزمايشگاه، مراکز تحقيقاتي و دانشجويان را برطرف کند. جهت قیمت فروش مواد شیمیایی می توانید با همکاران فروش ما در نمایندگی مواد شیمیایی تماس حاصل بفرمائید.

مواد شیمیایی نگهدارنده با نیتریت ها نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

نیتریت ها یون های متقارنی هستند که در اثر پروتون دهی، اسید ضعیف و ناپایدار تولید می ‌شوند. امروزه از نیترات ها نیز به عنوان نگهدارنده شیمیایی مواد غذایی استفاده می شود که البته این مواد نیز عوارض مختلفی دارند. مهم ترین نیتریت مورد استفاده از صنایع مواد غذایی نیتریت سدیم است.

نیتریت سدیم مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

استفاده بیش از اندازه از نیتریت سدیم به عنوان مواد افزودنی و نگهدارنده شیمیایی مواد غذایی می‌تواند آسیب ‌های مختلفی را به بدن فرد وارد کند. از نیتریت سدیم به عنوان ماده افزودنی برای گوشت، ژامبون و کالباس استفاده می‌ شود. اما استفاده از این ماده در وهله اول می‌ تواند به عنوان مانعی برای انتقال اکسیژن تلقی شود.

یکی دیگر از عوارض استفاده از نیتریت سدیم، ایجاد سرطان در بدن فرد است. آزمایش ‌های صورت گرفته توسط انجمن پزشکی آمریکا نشان می دهد که استفاده از نیتریت سدیم می تواند باعث سرطان دستگاه گوارش و تومور مغزی شود.

کودکانی که از نیتریت سدیم در حجم های بالا استفاده می‌ کنند بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع یک هستند. خانم های باردار نیز اگر آب دارای نیترات سدیم را در حجم های بالا مصرف کرده، ممکن است به کودک آنها آسیب های جدی وارد شود. از دیگر عوارض نیتریت سدیم می توان به تحریک دستگاه گوارش، سوزش شکم و همین طور آسیب به خون و رگ های خونی اشاره کرد.مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

 

مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

مواد شیمیایی و افزودنی از نوع سولفیت ها نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

سولفیت ها ترکیباتی هستند که دارای یون سولفیت و اسید مزدوج بی سولفیت می باشند. سولفیت ها به شکل طبیعی در غذاها و بدن انسان یافت می ‌شوند و همچنین از آن ها به عنوان مواد افزودنی و نگهدارنده شیمیایی مواد غذایی در صنایع غذایی استفاده می شود.

از مهم ‌ترین سولفیت های مورد استفاده به عنوان ماده افزودنی در مواد غذایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دی اکسیژن گوگرد مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

یکی از افزودنی است که به عنوان نگهدارنده مواد غذایی در صنایع مختلف از آن استفاده می‌ شود، اما استفاده بیش از اندازه از این ماده می ‌تواند آسیب‌ های بسیار زیادی را به دستگاه تنفسی و ریه ها وارد کند. استفاده بیش از اندازه از این ماده می‌ تواند باعث ناراحتی لثه، پوسیدگی و از بین رفتن سریع دندان ها شود.

سوربات ها

 دسته دیگری از مواد افزودنی و نگهدارنده مواد غذایی می باشد که از مهم‌ ترین آن ها می‌ توان به سوربات سدیم و سوربات پتاسیم اشاره کرد که هر دو این مواد ها عوارض شدیدی داشته و آسیب‌ های مختلفی را بر بدن انسان وارد می کنند.

سوربات سدیم مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

استفاده از این ماده می تواند آسیب شدیدی را به دستگاه تنفسی و گوارشی انسان وارد کند، به طوری که بلع این ماده می ‌تواند باعث تحریک دستگاه گوارشی فرد شود.

سوربات پتاسیم

یکی دیگر از انواع سوربات ها، سوربات پتاسیم است که می‌تواند باعث ناهنجاری ساختاری پروتئین می شود. طبق بررسی های مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران، استفاده بیش از اندازه از سوربات پتاسیم می تواند باعث دیابت در فرد شود و به همین دلیل به شدت توصیه می شود تا از مصرف سوربات پتاسیم در صنایع غذایی و آرایشی بهداشتی اجتناب شود.

اسید سیتریک مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

اسید سیتریک ماده ‌ای است که به طور طبیعی در لیمو وجود دارد و از این ماده برای بهبود طعم و نگهداری مواد غذایی مختلف استفاده می شود. استفاده بیش از اندازه از اسید سیتریک می‌تواند باعث درد و سفتی مفصل، دردهای عضلانی، درد معده و تنگی نفس شود و به همین دلیل باید در مصرف آن دقت کرد تا با مصرف بیش از اندازه این ماده دچار مشکلات گفته شده، نشوید.

دی استات سدیم

دی استات سدیم نیز یکی از مواد افزودنی در صنایع غذایی است که استفاده از آن می تواند باعث سوزش دستگاه گوارش شود و به همین دلیل نباید بیش از اندازه از این ماده استفاده کرد. عموما در صنایع غذایی از این ماده برای دادن طعم سرکه و نمک به چیپس ها استفاده می شود.

سدیم استات مضرات نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی

سدیم استات نیز یکی از موادی است که برای دادن مزه سرکه نمکی به چیپس از آن استفاده می شود اما استفاده بیش از اندازه از این ماده نیز همانند دی استات سدیم می تواند باعث سوزش دستگاه گوارش شود.

اسکوربیک اسید

آسکوربیک اسید یا ویتامین C یکی از مواد نگهدارنده در صنایع غذایی است اما مثل هر ماده دیگری استفاده بیش از اندازه از این ویتامین می‌تواند باعث ایجاد تغییرات بیوشیمیایی در بدن شود. از مهمترین عوارض این ویتامین می توان به دیابت اشاره کرد.

خرید مواد شیمیایی 

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید مواد شیمیایی  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – فروش مواد شیمیایی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش مواد شیمیایی می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت مواد شیمیایی میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت