ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني فروش شيمي کهن (02166895887) تماس بگيريد .
tel

محیط کشت مواد شیمیایی

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت مواد شیمیایی

محیط کشت مواد شیمیایی (به انگلیسی : Growth medium) نگاره ای از یک ظرف آگار که نمونه ای از کشت خرد زیستی ، کمینه می باشد که به منظور رشد جرگه های میکروبی (به رنگ نارنجی) استفاده شده است. این ماده دارای مایع یا ژل می باشد که به منظور رشد دادن میکروب ها، ساخته یا حتی گیاهان کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

محیط های کشت، به طور معمول شامل دو دسته می باشند:

 1. کشت، یاخته (به انگلیسی : (cell culture) که در آن از یاخته های ویژه ای استفاده می نمایند.که از گیاهان و حیوان ها به دست آمده اند.
 2. کشت، خرد زیستی (به انگلیسی : microbiological culture) که به ویژه به منظور رشد دادن میکروب ها استفاده می گردد.

گونه های محیط کشت مواد شیمیایی

 • مغذی
 •   کمینه
 • انتخابی
 •   تمایزی
 • ترابری
 •   غنی شده
محیط کشت - مواد شیمیایی
محیط کشت، های مختلف برای کشت باکتری

محیط کشت، مغذی:محیط کشت مواد شیمیایی 

به منظور رشدباکتری ها مورد استفاده قرارمی گیردو دارای موادی چون آب،موادکربنی چون گلوکز،نمک ها و آمینو اسیدها می باشد.

محیط کشت کمینه:

تنها باهدف رشد جرگه میکروبی مورد استفاده قرار می گیرد.و دارای کمترین میزان مواد خوراکی و بیشترین میزان عناصرحیاتی می باشد.و نیز دارای هیچگونه آمینو اسیدی نمی باشد.

محیط کشت، انتخابی :

به منظور رشدانتخابی یک نوع ویژه از میکروب مورداستفاده قرار می گیرد ودراین محیط کشت از رشدسایرجانداران جلوگیری می شود.

محیط کشت، تمایزی:

به منظور تمایز و تشخیص میکروب ها به هنگام رشدآنها مورداستفاده قرار می گیرد و دارای شناساگری هایی همچون نوترال رد، ائوزین،متیلن بلو وغیره می باشد.

محیط کشت، ترابری:

تنها باهدف نگهداری از جاندار نمونه و به منظور جابجایی یا ذخیره آن مورد استفاده قرار می گیرد و در آن از هرگونه رشدجاندار نمونه و دیگرجانداران جلوگیری می شود.

محیط کشت، غنی شده:

به منظور رشدطیف گسترده ای از موجودات زنده مورداستفاده قرار می گیرد،آگار خون دار وآگار شکلات از رایج ترین نمونه های محیط کشت غنی شده می باشند که به آنها افزودنی هایی اضافه می کنندمثلا خون دفیبرینه گوسفند درآگار خون دار استفاده می شود.

قیمت – فروش محیط کشت مواد شیمیایی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان)و از جمله محیط کشت، می باشد که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت