ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني فروش شيمي کهن (02166895887) تماس بگيريد .
tel

گلوتار آلدهید (صنعتی)

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

گلوتار آلدهید (صنعتی)

گلوتار آلدهید (صنعتی) مایعی روغنی ، بی رنگ ، با بوی تند و تیز است. که برای مصارف صنعتی ، آزمایشگاهی ، کشاورزی، پزشکی و برخی مصارف خانگی ، در درجه اول برای ضد عفونی و استریل کردن سطوح و تجهیزات استفاده می گردد. این محصول با ترکیب شیمیایی C5H8O2 or OCH(CH2)3CHO همچنین در عملیات بازیابی نفت و گاز و خطوط لوله ، تصفیه فاضلاب ، پردازش اشعه ایکس ، دباغی چرم مایع مومیایی کردن،مه زدایی کردن و تمیز نمودن مرغداری ها ،صنعت کاغذ سازی و همچنین به عنوان واسطه شیمیایی در تولید مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

روش تولید

این محصول به صورت صنعتی توسط اکسیداسیون سیکلو پنتن تولید می گردد. می توان با واکنش Diels-Alder اکرولئین و وینیل اترها و به دنبال آن هیدرولیز این ترکیب را سنتز کرد. مانند بسیاری از دی آلدیدهای دیگر،(به عنوان مثال، گلیوکسال) و آلدئیدهای ساده(به عنوان مثال،فرمالدئید)، گلوتار آلدهید در محلول آبی به هیدرات های مختلف تبدیل می شود .که به نوبه خود به سایر گونه های متعادل تبدیل خواهد شد. همانند بسیاری از آلدئیدهای دیگر این ماده با آمین ها و گروه های تیول که گروه های معمول عملکردی در پروتئین ها هستند. واکنش می دهد و از این طریق سلولها را از بین می برد.

صنعتی

گلوتار آلدهید چیست و از کاربردهای آن چه می دانید؟

ماده گلوتار آلدهید در بخش بیوشیمی به عنوان یک اتصال دهنده متقاطع دو عملکردی و تثبیت کننده .قبل از SDS-PAGE، رنگ آمیزی یا میکروسکوپ الکترونی استفاده می شود. این ترکیب با ایجاد پیوند متقاطع در پروتئین ها به سرعت سلول ها را نابود می کند. این ماده شیمیایی معمولا به تنهایی یا اینکه با فرمالدهید به عنوان اولین فرآیند تثبیت کننده دو مرحله ای برای تثبیت نمونه هایی مانند باکتری ها ، مواد گیاهی و سلول های انسانی کاربرد دارد.

دیگر کاربرد آن گلوتار آلدهید (صنعتی)در تیمار پروتئین ها برای غیر فعال نمودن. سموم باکتریایی جهت تولید واکسن های توکسوئید به عنوان مثال: ماده توکسوئید سیاه سرفه است. گلوتار آلدهید در گاهی اوقات در برنزه سازی چرم و مومیایی کردن استفاده می شود. این ترکیب به عنوان دارو و برای درمان زگیل کف پا کاربرد دارد. برای انجام این کار از محلول 10% w/v استفاده می شود. این عمل باعث خشک شدن پوست شده و زگیل را از بین می برد.

کاربردها

این ماده در سال 1960 در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار گرفت. پس از آن در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی و ایمن ترین و یکی از موثرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی قرار گرفت. محلول گلوتار آلدهید با غلظت 1,. % تا .,1% ممکن است به عنوان بیوسید برای ضد عفونی سیستم و به عنوان نگهدارنده برای حفظ طولانی مدت نمونه استفاده شود. گلوتار آلدهید جزو مواد ضد عفونی کننده می باشد و علاوه بر بسیاری از میکروارگانیسم ها و ویروس ها، اندوسپورها را نیز ار بین می برد.

در این حال خواص ضد عفونی کننده و تثبیت کننده گلوتارآلدئید به طور گسترده بررسی شده است. گلوتارآلدهید در برابر ارگانیسم ها و هاگ آنها نیز موثر است. در این سالها مطالعات نشان داده که گلوتارآلدهید می تواند بر ویروس HIV تاثیر گذارد.در حال حاضر استفاده از گلوتارآلدهید 2% برای ضد عفونی ابزارهای جراحی ، مناطق عملیاتی ، کشیدن دندان و مشکلات مربوط به کانال های ریشه در طول زمان درمان ریشه توصیه شده است. همچنین مطالعات دانشمندان نشان می دهد گلوتار آلدهید یک ماده تثبیت کننده موثر با کمترین عوارض جانبی، نفوذ کم و اثر بخشی سریع است.

عوارض و خطرات

گلوتار آلدهید یک ماده ضد عفونی کننده قوی، تحریک کننده قوی و همچنین یک ماده سمی قوی است.تاکنون هیچ مدرکی از سرطان زا بودن این ماده وجود ندارد.اما در برخی از مشاغلی که در مجاورت این ماده قرار دارند ممکن است علائم زیر را ایجاد نماید:

 • تحریک گلو و ریه
 • آسم و دشواری در تنفس
 • درماتیت
 • تحریک بینی
 • عطسه
 • خس خس سینه
 • سوزش چشم و ورم ملتحمه.
 • کارگران از طریق تنفس یا تماس پوستی در معرض گلوتار آلدهید قرار می گیرند.
 • میزان قرار گرفتن در معرض این محصول ، بستگی به مدت و کار انجام شده دارد.
قیمت – فروش مواد شیمیایی صنعتی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش گلوتار آلدهید (صنعتی) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت مواد شیمیایی صنعتی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت