ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth چیست؟

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth چیست؟

image_pdfimage_print

کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth چیست؟ محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth برای افتراق سالمونلا آریزونا از گروه Bethesda Ballerup انترو باکتریاسه می باشد. محیط های کشت دکربوکسیلاز در ابتدا توسط محققی بنام Moeller  برای تشخیص لایزین و اورنیتین دکر بوکسیلاز و آرژنین دهیدرولاز طراحی شد. محقق دیگری بنام Falkow محیط کشت لایزین دکربوکسیلاز را برای تشخیص وافتراق سالمونلا و شیگلا طراحی کرد. این محیط کشت بخصوص بیشتر مناسب مطالعه واکنش های دکربوکسیلاز اعضای انتر و باکتریاسه می باشد نسبت به کلبسیلا و انتروباکتر .محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth همچنین به وسیله APHA و سایر متدهای استاندارد توصیه شده است.

در مراحل اولیه انکوباسیون ، بعد از تلقیح، تخمیر دکستروز توسط ارگانیسم ها باعث تولید اسید می شود. واکنشی که باعث می شود رنگ بروموکروزول بنفش به رنگ زرد تغییر یابد. از طرفی این وضعیت اسیدی باعث تحریک فعالیت دکربوکسیلازی می شود که همین مسئله باعث دکربوکسیلاسیون لایزین به cadavarini می شود. وضعیت قلیایی ایجاد شده براثر تولید cadaverine باعث می شود. رنگ اندیکاتور بروموکروزول بنفش که به رنگ زرد تغییر یافته بود، دوباره به بنفش تغییر یابد. در میکروارگانیسم هایی که آنزیم دکربوکسیلاز تولید نمی کنند، رنگ محیط کشت به رنگ زرد باقی می ماند.

ترکیبات محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

  • بافت حیوانی هضم شده پپتیک 5,000 گرم برلیتر
  • عصاره مخمر 3,000 گرم برلیتر
  • دکستروز 1,000 گرم بر لیتر
  • L- لایزین هیدروکلراید 5,000 گرم بر لیتر
  • برومو کروزول بنفش 0,020 گرم برلیتر
  • PH نهایی در دمای 25درجه سانتیگراد باید حدود 6,8 باشد.

همانطور که می دانید محیط های کشت به سه دسته جامد، نیمه جامد و مایع تقسیم می شوند. محیط های مایع معمولا فاقد آگار هستند یا مقدار آگارشان بسیار کم است. مثلا حدود (2/%.) و محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگار حدود 3-2گرم  وبالاخره محیط های جامد که دارای 15-13 گرم آگار در لیتر محیط هستند.

Lysine Decarboxylase Broth culture medium

 طرز تهیه کلی محیط های کشت چیست؟

برای ساختن محیط های کشت باکتری، از پودر مخصوص که در شیشه های مربوطه قرار دارد،استفاده می کنیم. در روی این شیشه ها ترکیب محیط به طور کامل و همچنین طرز ساختن آن نوشته شده است. مثلا: برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و در مقدار معینی آب مقطر که قبلا در یک ارلن مایر یا بطری ریخته اید اضافی نموده و آن را کاملا حل نمائید.

سپس با پنبه درب ارلن مایر را مسدود کرده و آن را روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید. تا زمان جوشیدن آن را چند بارتکان دهید تاخوب حل شود وبه مدت یک دقیقه بجوشد. پس از آنکه مایع بجوش آمد،آن را برداشته و با تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید. ظرف را در اتوکلاو می گذارید تا در فشار 15 پاند براینچ مربع و درحرارت 121درجه سانتیگرادبه مدت 15دقیقه استریل شود. بعد از استریل کردن بگذارید تا حدود 40-c450 خنک شود. سپس در حالیکه ارلن را در دست راست گرفته و پنبه آنرا با دست چپ کنار شعله خارج کرده اید، دهانه ارلن را یکبار از درون شعله گاز عبور دهید.

محتویات را درون پلیت های استریل شده بین 15-cc20 از محل محلول بریزیدبعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید. پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده ودر c370 بمدت 24 ساعت قرار دهید. اگرمحیط ها آلوده نشده باشند آنها را از c370 بیرون بیاورید. و در یخچال 4درجه سانتیگرادقرار دهید.

نکته ای مهم که در ماده شیمیایی محیط کشت وجود دارد چیست ؟

حال با کاربرد کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth آشنا شدید لازم است بدانید که نکاتی مهم در مواد شیمیایی محیط کشت وجود دارد که نمونه ای را در این مقاله ذکر کردیم. طرز ساختن سایر محیط های کشت، همینطور می باشد. امابعضی از محیط های جامد در لوله مستقیم،پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند.این محیط ها را پس از استریل شدن،به طور ایستاده می گذاریم مثل محیط SIM و یا کج می گذاریم مثل محیط TSI تاسرد شوند.برای ساختن محیط مایع (براث) پس از جوشاندن،محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم و سپس با پنبه ای درب آنها را مسدود می کنیم.

قیمت – فروش محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

شرکت  شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص محصولات  نمایندگی مرک آلمان  محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. طریق کانال واتساپ شرکت نیز نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت