ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

90 / 100

محیط کشت “Lysine Decarboxylase Broth” یکی از محیط‌های مورد استفاده در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی است که برای شناسایی و تشخیص باکتری‌های قادر به تولید آنزیم لیزین دی‌کربوکسیلاز به کار می‌رود. این آنزیم توانایی دارد لیزین را به کاداورین تبدیل کند. کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth چیست؟

آزمایش با استفاده از این محیط کشت به عنوان یک تست بیوشیمیایی صورت می‌پذیرد که امکان تمایز و شناسایی میکروارگانیسم‌های مختلف را فراهم می‌کند. این محیط کشت به عنوان یک ابزار مهم در زمینه‌های مختلفی از جمله پژوهش‌های پزشکی، کشاورزی، بهداشت عمومی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طریق این محیط کشت، می‌توان باکتری‌های مختلف با قابلیت تولید لیزین دی‌کربوکسیلاز را به سادگی شناسایی و تشخیص داد.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth یک محیط کشت آزمایشگاهی است که به طور عمده برای تشخیص و تشخیص باکتری‌هایی که قابلیت تولید لیزین دیکاربوکسیلاز را دارند، استفاده می‌شود. لیزین دیکاربوکسیلاز آنزیمی است که قادر به تبدیل لیزین به کاداورین است. این آزمایش به عنوان یک تست بیوشیمیایی برای تمایز بین باکتری‌ها و تشخیص میکروارگانیسم‌های مختلف استفاده می‌شود.

استفاده از این محیط کشت در زمینه‌های مختلفی از جمله آزمایش‌های کشاورزی، بهداشت عمومی، پزشکی، و صنایع غذایی انجام می‌شود. باکتری‌های مختلف با قابلیت تولید لیزین دیکاربوکسیلاز می‌توانند به کمک این محیط، به راحتی شناسایی و تشخیص داده شوند.

کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth چیست؟ محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth برای افتراق سالمونلا آریزونا از گروه Bethesda Ballerup انترو باکتریاسه می باشد. محیط های کشت دکربوکسیلاز در ابتدا توسط محققی بنام Moeller  برای تشخیص لایزین و اورنیتین دکر بوکسیلاز و آرژنین دهیدرولاز طراحی شد. محقق دیگری بنام Falkow محیط کشت لایزین دکربوکسیلاز را برای تشخیص وافتراق سالمونلا و شیگلا طراحی کرد. این محیط کشت بخصوص بیشتر مناسب مطالعه واکنش های دکربوکسیلاز اعضای انتر و باکتریاسه می باشد نسبت به کلبسیلا و انتروباکتر .محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth همچنین به وسیله APHA و سایر متدهای استاندارد توصیه شده است.

در مراحل اولیه انکوباسیون ، بعد از تلقیح، تخمیر دکستروز توسط ارگانیسم ها باعث تولید اسید می شود. واکنشی که باعث می شود رنگ بروموکروزول بنفش به رنگ زرد تغییر یابد. از طرفی این وضعیت اسیدی باعث تحریک فعالیت دکربوکسیلازی می شود که همین مسئله باعث دکربوکسیلاسیون لایزین به cadavarini می شود. وضعیت قلیایی ایجاد شده براثر تولید cadaverine باعث می شود. رنگ اندیکاتور بروموکروزول بنفش که به رنگ زرد تغییر یافته بود، دوباره به بنفش تغییر یابد. در میکروارگانیسم هایی که آنزیم دکربوکسیلاز تولید نمی کنند، رنگ محیط کشت به رنگ زرد باقی می ماند.

کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

ترکیبات محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

  • بافت حیوانی هضم شده پپتیک 5,000 گرم برلیتر
  • عصاره مخمر 3,000 گرم برلیتر
  • دکستروز 1,000 گرم بر لیتر
  • L- لایزین هیدروکلراید 5,000 گرم بر لیتر
  • برومو کروزول بنفش 0,020 گرم برلیتر
  • PH نهایی در دمای 25درجه سانتیگراد باید حدود 6,8 باشد.

همانطور که می دانید محیط های کشت به سه دسته جامد، نیمه جامد و مایع تقسیم می شوند. محیط های مایع معمولا فاقد آگار هستند یا مقدار آگارشان بسیار کم است. مثلا حدود (2/%.) و محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگار حدود 3-2گرم  وبالاخره محیط های جامد که دارای 15-13 گرم آگار در لیتر محیط هستند.

ترکیبات محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth-

ترکیبات محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth-

broth چیست؟

محیط کشت “Broth” یا “بروت” به معنای محیط مایع یا محلول است که برای رشد و کشت میکروارگانیسم‌ها، از جمله باکتری‌ها، استفاده می‌شود. این محیط‌ها شامل مواد مختلفی همچون محلول نمکی، نمک فیزیولوژیک، و مواد غذایی مختلف برای تغذیه میکروارگانیسم‌ها می‌باشد.

استفاده از محیط کشت Broth در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی به عنوان یک ابزار اصلی جهت کشت و شناسایی میکروارگانیسم‌ها و بررسی خصوصیات آن‌ها بسیار رایج است.

فرایند تولید محیط کشت 

برای ساختن محیط های کشت باکتری، از پودر مخصوص که در شیشه های مربوطه قرار دارد،استفاده می کنیم. در روی این شیشه ها ترکیب محیط به طور کامل و همچنین طرز ساختن آن نوشته شده است. مثلا: برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و در مقدار معینی آب مقطر که قبلا در یک ارلن مایر یا بطری ریخته اید اضافی نموده و آن را کاملا حل نمائید.

سپس با پنبه درب ارلن مایر را مسدود کرده و آن را روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید. تا زمان جوشیدن آن را چند بارتکان دهید تاخوب حل شود وبه مدت یک دقیقه بجوشد. پس از آنکه مایع بجوش آمد، آن را برداشته و با تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید. ظرف را در اتوکلاو می گذارید تا در فشار 15 پاند براینچ مربع و درحرارت 121درجه سانتیگراد به مدت 15دقیقه استریل شود.

بعد از استریل کردن بگذارید تا حدود 40-c450 خنک شود. سپس در حالیکه ارلن را در دست راست گرفته و پنبه آنرا با دست چپ کنار شعله خارج کرده اید، دهانه ارلن را یکبار از درون شعله گاز عبور دهید.

محتویات را درون پلیت های استریل شده بین 15-cc20 از محل محلول بریزید بعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید. پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده ودر c370 بمدت 24 ساعت قرار دهید. اگرمحیط ها آلوده نشده باشند آنها را از c370 بیرون بیاورید.و در یخچال 4درجه سانتیگرادقرار دهید.

نکات مهم در فرایند تولید محیط کشت

حال با کاربرد کاربرد محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth آشنا شدید لازم است بدانید که نکاتی مهم در مواد شیمیایی محیط کشت وجود دارد که نمونه ای را در این مقاله ذکر کردیم. طرز ساختن سایر محیط های کشت، همینطور می باشد. اما بعضی از محیط های جامد در لوله مستقیم، پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند.

این محیط ها را پس از استریل شدن،به طور ایستاده می گذاریم مثل محیط SIM و یا کج می گذاریم مثل محیط TSI تاسرد شوند.برای ساختن محیط مایع (براث) پس از جوشاندن،محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم و سپس با پنبه ای درب آنها را مسدود می کنیم.

خرید محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth-

خرید محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth-

قیمت – فروش محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت