توجه : با توجه به متغیر بودن قیمت ها تماس بگیرید
09122885447 09122885447
کاربردهای متیل استات

کاربردهای متیل استات

 • کاربردهای متیل استات مایع بی رنگ و شفاف است و ازخانواده استرها به شمارمی آید.این ماده قابل اشتعال است وخاصیت سمی بودن کمی داشته و بویی شبیه چسب و پاک کننده های ناخن (استون)دارد.متیل استات بافرمول شیمیایی 3COOCH3CH که به صورتMeOAC است شناخته می شود.این ماده درمحلول های اسیدی قوی با بازی قوی ناپایدار بوده و همچنین فاقدموادفرار می باشد.سرعت بالای تبخیرمتیل استات شبیه استون است اما نسبت به آن ،اشتعال پذیر،آب گریز و نیز مقرون به صرفه تر است،به همین دلیل جایگزین مناسبی برای استون به شمارمی آید.

  متیل استات درحلال های آلی معمول ازجمله الکل ها،کتون ها،استرها و گلیکول ها به راحتی حل می گردد.اما در آب و به مقدار اندک حل می شود.بنا براین بهتراست برای حل کردن این ماده درآب ،ازگرما کمک گرفته شود.کاربردهای متیل استات در حلال ها استفاده می شود.این ماده یک حلال باقطبیت ضعیف است که استات سلولز،پلی وینیل استات،آکریلیک ها،پلی استرها و طیف وسیعی از رزین ها را در خود حل می کند.

  متیل استات موادآلی فرارندارد و از مواد آلوده کننده هوا نیست،به همین دلیل متیل استات حلال سازگار با محیط زیست است.

  واکنش تولید متیل استات

  معمولی ترین روش تولید این ماده طی فرایند استری کردن متانول و اسیداستیک درحضور اسیدی قوی مانند سولفوریک اسید می باشد.

  O2+H3COOCH3CH<-OH3COOH+CH3CH

  این ماده درحضور بازهای قوی مانند سدیم هیدروکسید و یا اسیدهای قوی مانند هیدروکلریک اسیدو یا سولفوریک اسیددر دمای بالا مجدد به متانول و استیک اسید هیدرولیز می گردد.

  روش تولید متیل استات

  تولید این ماده شامل مراحل زیر است:

  واکنش متانول و اسیداستیک – تقطیر- بسته بندی و انبار کردن

  مقادیرکیفی الکل و اسیداستیک را به داخل راکتوری که قسمت زیرین آن مخروطی است میریزند سپس آنرا بهم میزنند و درجه حرارت را درحدود 50الی 60 درجه سانتی گراد تنظیم می نمایند واکنش درمدت 10ساعت به طور کامل انجام می شود و محصولات واکنش به مخزن ذخیره سازی محصول منتقل می شوند و بعد از تقطیر سازی بسته بندی می گردد.

  کاربردهای متیل استات

  متیل-استاتبه طور معمول کاربردهای متیل استات درمراکز آزمایشگاهی برای تمیز کردن درآزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.آشناترین نوع مصرف متیل اتانوآت (متیل استات)دراستفاده خانگی به عنوان ماده ی  پاک کننده ی لاک ناخن و به عنوان رقیق کننده ی رنگ می باشد.

  متیل استات یک حلال عمومی برای سلولز،لاک ،رنگ و رزین،پوشش ها و عطرها می باشد.ازآن در فرمولاسیون پاک کننده ها استفاده می شود.به عنوان یک واسطه برای تولید داروها،چرم های مصنوعی،طعم دهنده های سنتزی استفاده می شود.این ماده همچنین درلوازم آرایشی، مراقبت شخصی مثل عطر،لاک ناخن و لاک پاک کن و غیره استفاده می شود.

  در رنگ ها و پوشش ها

  یکی از موارد کاربرد متیل استات درصنایع رنگ و پوشش است،دلیل آن فقدان موادآلی فرار در متیل استات و همچنین سرعت تبخیر بالای آن است که باعث شده که کاربرد آن درتولید رنگ ها و پوشش ها بیشتر شود.درتولید رنگ های زود خشک شونده و پوشش های چوب (لاک ها)،کاربرد های صنعتی، صنایع اتومبیل،وسایل نقلیه و تجهیزات دریایی،قوطی ها و غیره استفاده می شود.همچنین به عنوان حلال درلاک ناخن نیز بسیار مناسب است.

  درپاک کننده سطوح

  خاصیت آب گریزی متیل استات باعث می شود که برای تمیز کردن سطوح فلزی قبل از رنگ کردن و آماده سازی آن ها درکاربردهای دریایی و تجهیزات حساس به رطوبت مناسب باشد.متیل استات به علت خاصیت آب گریزی و خشک شدن سریع،به عنوان حلال درپاک کننده سطوح به کارمی رود.چون متیل استات خیلی سریع تبدیل به بخار می شود.آلاینده های هوا را به سطح موردنظر جذب نمی کند.

  نکات ایمنی و خطرات استفاده از متیل استات 

  • استفاده ازمتیل استات به دلیل اشتعال پذیری ،خطرناک می باشد.
  • این ماده بسیار قابل اشتعال است و دردمای 10درجه سانتی گراد به صورت ناگهانی شعله ور می شود.
  • برای خاموش کردن این محصول درهنگام آتش سوزی استفاده از آب ممکن است کافی نباشد.
  •  از دی اکسیدکربن نیزمی توان برای خاموش کردن آتش استفاده کرد.
  • هرگز از مواد شیمیایی خشک مانند نیترومتان و نیترو اتان برای خاموش کردن آتش استفاده نشود.
  • درصورت امکان ظرف های محتوای محصول را از محل آتش سوزی خارج نمایید.
  • درهنگام استفاده و یا قرار گرفتن درمعرض متیل استات ممکن است فرد دچارخواب آلودگی و یا گیجی شود.
  • می تواند آسیب های شدید چشمی را به دنبال داشته باشد.

  فروش متیل استات

  شرکت شیمی کهن یکی از فروشندگان و وارد کنندگان مواد شیمیایی و صنعتی و آزمایشگاهی است.بدلیل کاربردهای متیل استات این ماده از توجه بسیاری برخوردار می باشد.شما می توانید جهت خرید صنعتی متیل استات با برند مرک آلمان با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با بخش فروش در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول و مقدار نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  آدرس:

  آدرس:

  تهران -میدان جمهوری -بزرگراه نواب نبش مترو نواب -برج گردون
  ساعات کار

  ساعات کار

  شنبه تا چهارشنبه از 8.30 تا 18 عصر
  پشتیبانی

  پشتیبانی

  شما می توانید با اسفاده تماس با ما یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید
  X