ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

پروپیونات کلسیم

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

پروپیونات کلسیم

79 / 100

پروپیونات کلسیم از واکنش کلسیم هیدروکسید و پروپیونیک اسید (پروپانوئیک اسید) به وجود می آید. با فرمول شیمیایی Ca(OOCCH2CH3) 2 به صورت پودری در آب محلول است و در الکل به مقدار اندکی حل می شود. محلول پذیری مناسب آن در آب سبب شده است تا در صنایع غذایی مورد توجه قرار بگیرد.

به دلیل توانایی بالا در جلوگیری از رشد کپک ها و سایر میکروارگانیسم ها به عنوان نگهدارنده مواد غذایی در نان ها و سایر محصولات پخته شده استفاده می شود. این ماده برای این میکروارگانیسم ها سمی نیست، اما از تولید مثل آنها جلوگیری می کند و هیچ خطر سلامتی برای انسان به وجود نمی آورد. به صورت طبیعی نیز در برخی از محصولات غذایی یافت می شود به عنوان مثال در برخی از پنیرها 1 درصد از آن وجود دارد و به عنوان نگهدارنده استفاده می شود.E282 که گرید خوراکی آن در صنایع غذایی است، نمک کلسیم اسیدپروپیونیک به حساب می آید.کلسیم

محصولات غذایی مورد استفاده از پروپیونات کلسیم

  • گوشت فرآوری شده، آب پنیر و سایر محصولات لبنی

کاربرد پروپیونات کلسیم در صنایع غذایی

پروپیونات کلسیم با ممانعت از کپک زدن و رشد باکتری ها ، ماندگاری طبیعی نان و کالاهای پخته شده را افزایش می دهند. برای کالاهای پخته شده در مقیاس بزرگ،از جمله نان هایی که درفروشگاه های مواد غذایی به صورت قطعه قطعه ،بسته بندی یا فویل شده یافت می شود. استفاده از آن موجب می شود تا فساد و خرابی محصول کاهش یابد. به طور معمول ،رطوبت زیاد دربسته بندی های نان ،یک محیط ایده آل برای رشد کپک است.

با این حال ،پروپیونات کلسیم این مشکل را مهار می کند.بهتر است در مورد محصولات تولیدی نانوایی از آن همراه با مخمر استفاده شود.یون های کلسیم با عوامل شیمیایی موجود در محصولات نانوایی بدون مخمر تداخل ایجاد می کنند.به غیر از خاصیت نگهداری آن از این ماده به دلیل اینکه منبع کلسیم است نیز استفاده می شود.این افزودنی می تواند کلسیم موجود را فراهم نماید و یک افزودنی غذایی مقوی به حساب می آید.

کلسیم که یک ماده با ارزش غذایی به حساب می آید برای دندان ها، استخوان ها و حتی تنظیم ضربان قلب نیز مفید واقع می شود. استفاده این ماده برای افراد گیاه خوار بلامانع است و با اینکه در محصولات شیر و پنیر و… استفاده می شود. اما افزودنی ای مجاز برای استفاده توسط گیاه خواران به شمار می رود.علاوه بر کاربردهای غذایی می توان از این ماده در صنعت تولید لاستیک نیز استفاده نمود. استفاده کردن آن در تولید و ساخت لاستیک می تواند فرآیند تولید لاستیک را بهبود ببخشد و از داغ شدن لاستیک جلوگیری می کند.

مقدار مصرف

خرید این محصول و استفاده از آن به منظور استفاده در محصولات غذایی مختلف، متفاوت است.

  • کالاهای پخته شده با PH پایین (اسیدیته بالاتر) مانندنان
  • (PH 5.3-5.8)،پنیر (پنیر سویس گرویرPH 5.1 – 6.6) و
  • کیک (PH 5.2 – 5.6) به مقادیر کمتری از این افزودنی نیاز دارند.
  • محصولات باPH بالاتر مانند کیک شکلاتی (PH 7.2 – 7.6) به دلیل کاهش اسید پروپیونی ،به مقدار بیشتری از این افزودنی نیاز دارند.

قیمت – فروش پروپیونات کلسیم

شرکت شیمی کهن  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول پروپیونات کلسیم (اصلی) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه محصولات با بخش فروش شرکت تماس بگیرید و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال  کنید. تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواد شیمیایی صنعتی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت