ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

نیترات کلسیم کد 102121

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

نیترات کلسیم کد 102121

78 / 100

نیترات کلسیم کد 102121 یکی از محصولات مرک آلمان است.،که توسط شرکت دانش پژوهان شیمی وارد و به دست مصرف کنندگان می رسد. این ماده Calcium nitrate با فرمول شیمیایی 2(Ca(NO3 می باشد. این نمک بی رنگ تمایل بسیاری به جذب رطوبت از هوا را دارد و بطور معمول دارای شکلی کریستالی چهار وجهی است. کلسیم نیترات یک کود کشاورزی  بوده و دارای کاربردهای صنعتی هم می باشد. شکل طبیعی این ماده نیتروکلسیت نام داشته و به صورت یکی از آبپوش های آن است. در ساخت و تولید این ماده شیمیایی از مواد مختلفی مانند آهک هیدراته (هیدروکسید کلسیم) استفاده می گردد. از جمله نمک های مشابه نیترات کلسیم می توان به نیترات کلسیم آمونیوم و نیترات کلسیم پتاسیم اشاره نمود.

تولید نیترات کلسیم

این محصول برای اولین بار در سال 1905 میلادی توسط نورگس آلپتر در کشور نروژ و به روش فرایند بیرکلند تولید شد. امروزه نیز بیشترین میزان این محصول درشهر پورشگرن که یکی ازشهرهای نروژ می باشد تولید می گردد.برای تولید این محصول شیمیایی ، سنگ آهک را با اسید نیتریک واکنش می دهند. و سپس آنرا توسط آمونیاک خنثی می نمایند.

CaCO3 + 2HNO3 > Ca(NO3)2 + CO2 + H2O       

همچنین این ماده یک حد واسط در فرایند Odda است.

Ca3(PO4)2 + 6HNO3 + 12H2O > 2H3PO4 + 3Ca(NO3)2 + 12H2O

تولید کلسیم نیترات همچنین توسط محلول آبی نیترات آمونیوم و آهک هیدراته هم امکان پذیر می باشد.

2NH4NO3 + Ca(OH)2 > Ca(NO3)2 + 2NH4OH

این ماده هم مانند دیگر نیترات های فلزی قلیایی ،در اثر حرارت بالای پانصد درجه سانتی گراد تجزیه می شود و دی اکسید نیتروژن آزاد می کند.

2CaNO32 + > 2CaO + 4NO2 + O2H = 369Kj /mol

مشخصات فنی و شیمیایی نیترات کلسیم

 • فرمول شیمیایی : Ca(NO3)2
 • وزن مخصوص : 164.088 گرم بر مول
 • چگالی : 2.504 بر سانتیمتر مکعب
 • دمای ذوب : 561 درجه سانتیگراد
 • انحلال پذیری : آب ، الکل ، آمونیاک و اسید نیتریک
 • اسیدیته : 6
 • ساختار کریستالی : Cubic

کاربرد و موارد مصرف نیترات کلسیم کد 102121

 • بخش کشاورزی

کود نیترات کلسیم کد 102121 یک کود شیمیایی رایج برای کشاورزی سنتی و گلخانه ها می باشد. این کود در ترکیب آب و دیگر کودهای کشاورزی، معمولا به صورت نیترات کلسیم آمونیوم بکار گرفته می شود. کود نیترات کلسیم برای گوجه فرنگی ، همچنین برای باغ پسته و برای بوته خیار کاربردهای بسیاری دارد. این کود کشاورزی همچنین برای کنترل برخی بیماری های گیاهان نظیر لکه تلخ روی سیب و یا زنگار بسیار پر کاربرد است.

 • تصفیه آب و فاظلاب

نیترات کلسیم کد 102121 در بخش تصفیه آب آشامیدنی به عنوان پیش شرط برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع استفاده می گردد. یون نیترات قادر به حذف یون سولفات است. که در نتیجه از ایجاد سولفید هیدروژن جلوگیری می نماید. همچنین مانع از فعالیت و رشد باکتری های بی هوازی می گردد. این باکتری ها موجب بوی نامطبوع در آب هستند .اما برای رفع لجن هم کاربرد دارد و عملکرد های قابل توجهی دارد.

 • تولید بتن

نیترات کلسیم یکی از مواد تولید بتن زودگیر است. ترکیب این ماده شیمیایی با سیمان و ملات دو تاثیر عمده دارد. یون نیترات ، تشکیل هیدروکسید کلسیم یا همان آهک هیدراته را تسریع می نماید. که این مورد، برای ایجاد حالت پلاستی سایزر در هوای سرد کاربرد دارد. همچنین یون نیترات باعث تشکیل هیدروکسید آهن می شود. که با محافظت از بتن در برابر سایش ، این محصول را تقویت می نماید.

 • تولید لاتکس

نیترات کلسیم کد 102121 یک منعقد کننده بسیار رایج در تولید محصولات لاتکس ، بخصوص در فرایند دیپ می باشد. کلسیم نیترات مایع ، قسمتی از حمام دیپ است .به این صورت که شکل دهنده ی داغ وارد مایع منعقد کننده می شود. و یک لایه نازک (فیلم) از لاتکس مایع برای روی آن باقی می ماند. زمانی که فرم دهنده (قالب) وارد محلول شد. کلسیم نیترات پایداری محلول لاتکس را شکسته و بر روی فرم دهنده منعقد می کند.

 • تولید کلد پک

کلد پک یا پک سرد در حقیقت یک بسته خنک کننده می باشد. که معمولا برای تسکین کوفتگی ها کاربرد دارد. انحلال نیترات کلسیم مایع یک فرایند سرمازا است. و در تولید پک سرد کننده استفاده می شود.

چرا ازاین کود استفاده می کنیم

نیترات کلسیم دارای کلسیم و نیتروژن می باشد. که مواد مغذی مورد نیاز گیاهان برای زنده ماندن هستند. کلسیم برای برخی گیاهان قادر به تولید بذر ، بسیار حیاتی می باشد. این ماده به گیاه کمک می کند. تا میوه بهتر با ماندگاری بیشتر داشته باشد. کلسیم همچنین یک عنصر مهم در شکل گیری دیواره های سلول های گیاهی است. و در دسترس بودن مقدار مناسب کلسیم در یک گیاه به قوی بودن دیواره های سلولی کمک می کند.و گیاه را از بیماری و استرس محافظت می نماید.

در مقایسه می توان گفت آمونیوم باعث کاهش pH بستر گیاهان می شود .و در غلظت های بالا می تواند برای گیاه سمی و خطرناک باشد. اوره برای گیاه به راحتی در دسترس نمی باشد. و ابتدا لازم است. قبل از جذب به آمونیوم تبدیل شود. همچنین آمونیوم و اوره وقتی در مواد خشک استفاده می شوند بسیار فرار هستند.

کودهای مبتنی بر نیترات کلسیم مانند آمونیاک با کودهای حاوی اوره وارد اتمسفر نمی شوند. بعلاوه کودهای نیترات کلسیم خاک را اسیدی نمی کنند. دارای فلزات سنگین با کلریدها نیستند و تحت تاثیر دما قرار نمی گیرند. و مواد مغذی مورد نیاز گیاه را در شرایط نامساعد فراهم می کنند. ار نظر باغداران ازت ماده مغذی اساسی مورد نیاز گیاهان است.

قیمت – فروش نیترات کلسیم کد 102121

شرکت شیمی کهن  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) نیترات کلسیم کد 102121 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت نیترات کلسیم کد 102121 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت