ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

نیترات پتاسیم

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

نیترات پتاسیم

91 / 100

درگذشته جهت تولید اسیدنیتریک، سولفوریک اسید را با انواع نیترات ها مانند نیترات پتاسیم ترکیب می کردند که اکنون از طریق فرآیند استوالد تولید می شود. مصرف عمده نیترات پتاسیم به عنوان اکسنده درپودر سیاه در موتورهای موشک و همچنین بمب های دودزا می باشد. مصارف دیگرنیترات پتاسیم در داروسازی، خمیر دندان ها، کودها، مقابله با فشارخون بالا و پایین، نگهداری غذا، درمان آسم و باغبانی می باشد.

این ماده یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن  می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله مواد مرک آلمان با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید نیترات پتاسیم صنعتی  می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

نیترات پتاسیم

نیترات پتاسیم، یک ترکیب شیمیایی مهم و گسترده‌ای در علم شیمی و صنایع مختلف است که به عنوان یک نماینده از نمک‌های پتاسیمی معرفی می‌شود. این ترکیب با فرمول شیمیایی KNO3 شناخته می‌شود و دارای خصوصیات و کاربردهای متعددی در صنایع مختلف است. در این مقاله، به معرفی نیترات پتاسیم، خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن، کاربردها در صنایع مختلف و اهمیت آن خواهیم پرداخت.

نیترات پتاسیم یک نمک ترکیبی است که از دو ماده اصلی، پتاسیم (K) و نیترات (NO3) تشکیل شده است. این ترکیب به صورت پودر سفید یا دانه‌های بلوری به دست می‌آید و در شرایط دمایی معمولی به شکل جامد و در رطوبت کم قابل نگهداری است. نیترات پتاسیم به عنوان یک منبع مهم از عناصر پتاسیم و نیتروژن در کشاورزی شناخته می‌شود.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

مشخصات نیترات پتاسیم

نیترات پتاسیم و مشخصات آن:

 • دمای ذوب :334درجه سانتی گراد
 • دمای جوش:400درجه سانتی گراد(تجزیه می شود)
 • چگالی:2,109 گرم برسانتی مترمکعب
 • حلال ها:آب ،اتانول، گلیسرول و آمونیاک

نیترات پتاسیم این ماده شیمیایی با انحلال پذیری متوسط درآب،.غیرقابل انحلال در الکل بوده و غیرسمی می باشد.

Potassium nitrate

کاربردهای نیترات پتاسیم

درداروسازی(درقرص های کلیوی برای کاهش علائم) برخی ازبیماری ها مانند عفونت ادراری، برای جلوگیری ازسوختگی مجدد تنباکو درسیگار، برای اطمینان ازاحتراق کامل کارتریج های کاغذی، ذخیره سازی حرارتی درسیستم های تولیدبرق، درکودها به عنوان منبع نیتروژن و پتاسیم به عنوان الکترولیت درپل نمکی، درگذشته برای درمان آسم، پرداخت آلومینیوم، اکسنده.

یکی از انواع مواد شیمیایی پرمصرف این ماده صنعتی و آزمایشگاهی بوده که ازترکیب آمونیوم نیترات و پتاسیم هیدروکسید تولید می شود. تولید نیترات پتاسیم همچنین ازترکیب نیترات آمونیوم و پتاسیم کلراید بوجود می آیدکه جایگزین بوده که در طبیعت به صورت KNO3 مناسبی برای نمک فاقدسدیم خواهد بود.این ماده یک نمک یونی بافرمول شیمیایی نیتریافت می شود.

نیتروژن ماده اصلی ماده نیترات پتاسیم است. فروش آن به دلیل استفاده این ماده درتولید کود شیمیایی و وسایل آتش بازی بسیارمورد توجه می باشد.همچنین ازگذشته به عنوان ماده نگهدارنده ی مواد غذایی موردتوجه بوده است.که می توان آن را  ماده اصلی تشکیل دهنده باروت در نظر گرفت.

روش تولید نیترات پتاسیم چیست ؟

نیترات پتاسیم از سه عنصر شیمیایی اساسی تشکیل شده است: پتاسیم یک فلز نرم ، سبک و نقره ای رنگ ، گاز بی رنگ و بی بوی نیتروژن و گاز معروف اکسیژن. هنگامی که این سه عنصر به نسبت مناسب واکنش نشان می دهند ، ترکیبی سفید رنگ با فرمول شیمیایی KNO3 بوجود می آید.

این ترکیب به صورت طبیعی به شکل پوسته های نازک شیشه ای سفید رنگ بر روی صخره ها ایجاد می شود و در غارها و خصوصاً خاک‌های سرشار از مواد آلی یافت شود.

بسته به اهداف و در دسترس بودن منابع نیترات ، مواد اولیه این واکنش ممکن است از طریق نیترات سدیم ، اسید نیتریک یا نیترات آمونیوم تامین شود. ماده حاصل، صرف نظر از فرآیند تولید خواص یکسانی خواهد داشت.

نیترات پتاسیم

فروش نیترات پتاسیم

نیترات پتاسیم صنعتی و آزمایشگاهی بفروش می رسد. با وجود گستردگی محصولات و وجود برندهای اصلی و غیراصلی و از طرفی وجود حساسیت مواردمصرف شیمیایی خرید این موادحائز اهمیت فراوانی است. شرکت شیمی کهن  با راه اندازی سایت فروش موادشیمیایی این موضوع را هموار کرده و توانسته با عرضه محصولات صنعتی باکیفیت و مواد شیمیایی با برندهای مرک آلمان و سیگماآلدریچ (اصلی) جایگاه خودرا در بین مصرف کنندگان حفظ نماید.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد.

شیمی کهن نمایندگی مواد شیمیایی صنعتی و نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. که  شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی پتاسیم نیترات

 • جرم مولی:101.1032 گرم بر مول
 • چگالی 2.109 گرم بر سانتی­متر مکعب
 • نقطه ذوب 334 درجه سانتی­گراد
 • نقطه جوش 400 درجه سانتی­گراد
 • فرمول شیمیایی KNO3
 • بسته بندی 25 کیلوگرمی
 • کشور تولید کننده ایران
 • درصد خلوص 99
 • جرم مولی 101 گرم بر مول
 • چگالی 2.11 گرم بر سانتیمتر مکعب
 • دمای ذوب 334 درجه سانتیگراد
 • دمای جوش 400 درجه سانتیگراد

زمان و مقدار مصرف نیترات پتاسیم

نیترات پتاسیم یک کود کاملا محلول در آب می باشد که می تواند به عنوان کود آبیاری، مصرف خاکی و محلول پاشی مورد استفاده قرار بگیرد. هر کدام را به اختصار در ادامه توضیح خواهیم داد.
مصرف خاکی

در مصرف خاکی به میزان ۵۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم در هکتار در زمان کاشت از آن استفاده می شود.
آبیاری و سرک

به میزان ۲۵ تا ۵۰ کیلوگرم از این کود در هکتار در ۲ تا ۳ نوبت در طول فصل رشد محصولات استفاده می شود.
محلول پاشی

در محلول پاشی، به میزان ۲ تا ۵ کیلوگرم در هزار لیتر آب حل می شود و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نیترات پتاسیم
راهنمای ایمنی

راهنمای کاربا نیترات سمی، معمولا مواد را از نظر میزان سمی بودن به سه دستگاه شامل سمیت بالا، متوسط و پایین تقسیم می کنند. نوع برخورد با ماده از دیدایمنی به سمیت و شکل فیزیکی ماده بستگی دارد. خطرناک ترین راه ورود ماده ی سمی به بدن،سیستم تنفسی است و لذا باید سیستم های تهویه مناسب راه اندازی شود.

درشرایط سمیت متوسط، استفاده از ماسک های معمولی جواب می دهد و وجود سیستم های تهویه درکنار وسایل حفاظت فردی می تواند موثرترباشد. درشرایط سمیت پایین،خطرمنتفی است درمورد موادشیمیایی خیلی خطرناک،درصورت عدم استفاده صحیح مضرات فوق العاده شدیدی از قبیل سرطان،صدمه به جنین،عیوب ژنتیکی،عقیمی،کاهش امکان بارداری،مرگ جنین،جهش کروموزومی یانقایص اساسی بعداز تولد جنین درفرد ایجاد می کنند.

خطرات
 • خوردن این ماده موجب مسمومیت زیادی شده که درنهایت موجب مرگ می گردد.
 • سرعت جذب این ماده  توسط دستگاه گوارش بسیاربالاست.
 • افزایش آن دربدن موجب کاهش حجم خون و به دنبال آن فعال شدن سیستم سمپاتیک بدن شده که موجب ترشح آدرنالین می گردد.
 • نیترات پتاسیم بامواد قابل اشتعال واکنش داشته و درمعرض حرارت موجب افزایش خطرآتش سوزی می شود.
 • متهموگلوبینمی نتیجه مسمومیت حادناشی از خوردن نیترات پتاسیم است که این بیماری ممکن است درنهایت به مرگ منجرشود.
 • یون پتاسیم به تنهایی دارای سمیت بسیارکمی است.
 • سمیت این نوع نمک ها را نیزشامل می شود با آنیون آنها درارتباط است که به سرعت توسط دستگاه گوارش فوقانی جذب می شود.
 • افزایش غلظت پتاسیم دربدن باعث تغییراتی درچربی خون،تری گلیسیرید،کاهش کلسترول لیپوپروتئین پرچگالی،عملکرد کلیه و افزایش میزان کاتکول آمین است.
 • کاهش حجم خون ناشی از افزایش پتاسیم،سیستم عصبی سمپاتیک رافعال می کند.
 • این ماده منجر به ترشح آدرنالین می شود.
 • به طورکلی،این ماده باعث مسمومیت حاد تا متوسط می شود.
 • در معرض حرارت خطرآتش سوزی را افزایش می دهد و به موادقابل احتراق و اشتعال واکنش می دهد.

 استعلام و خرید نیترات پتاسیم

شرکت شیمی کهن یکی از وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی ازجمله نیترات پتاسیم مرک  می باشد. شما می توانید جهت خرید این محصول به دو روش ابتدا با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ نام محصول و مقدار آن را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش نیترات پتاسیم صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات صنعتی کلیک کنید:

سوالات متداول:

نیترات پتاسیم چیست؟ این ماده از سه عنصر شیمیایی اساسی تشکیل شده است.

نیترات پتاسیم صنعتی را از کجا بخریم؟شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش نیترات پتاسیم صنعتی می باشد.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت