ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد .
tel

مونو اتانول آمین

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

مونو اتانول آمین

مونو اتانول آمین ماده ای ویسکوز،بی رنگ،شفاف و جاذب آب در دمای اطاق است.مونو اتانول آمین آب و دی اکسید کربن را از هوا جذب می کند. و با آب و الکل ها به هر نسبتی امتزاج پذیر هستند.نقطه ی انجماد از مونو اتانول آمین می تواند به طور قابل ملاحظه ای با اضافه شدن آب به آن کاهش یابد.آنچه در این مطلب می خوانیدمی توانید با این محصول آشنایی بیشتری پیدا کنید:

مشخصات ماده

[table id=40 /]

images 3

مونو اتانول آمین چیست؟

آمینو الکل به طورصنعتی ازسال1930 تولیدشده است.با این حال،تولیدآنها درمقیاس بزرگ تنها پس ازسال 1945شروع شد، زمانی که فرایند آلکوکسی شدن به واسطه دی اکسید اتیلن و پروپیلن اکسید جایگزین فرایند قدیمی تر کلرهیدرین شد.در صنعت،آمینو الکل ها معمولا به عنوان معادن آلکانول آمین ها تعریف می شوند.اتانول آمین ها (آمینواتانول ها)و پروپانول آمین ها (آمینوپروپانول ها)از ترکیبات مهم این گروه هستند.هردوماده اشاره شده به طور گسترده ای در تولید پودرهای سورفکتانت در تصفیه ی گاز استفاده می شود.

خواص شیمیایی

به علت وجود گروه آمین و گروه هیدروکسیل ،مونو اتانول آمین دارای خواص شیمیایی آمین و الکل به طور همزمان است.این ماده در واکنش با اسیدها نمک تشکیل می دهد و گروه هیدروکسیل تشکیل دهنده استر است. وقتی مونو اتانول آمین با اسیدهای ارگانیک واکنش می دهد،تشکیل نمک بر تشکیل استر در واکنش انجام شده ارجحیت دارد در واکنش با اسیدهای معدنی ضعیف، مانند H2S و اسید کربونیک ، در محلول آبی نمک هایی تشکیل می شوند که از لحاظ گرمایی ناپایدار هستند .این واکنش اتانول آمین ویژگی پایه ای است که باعث کاربرد آن در تصفیه ی گازهای اسیدی، گاز پالایشگاهی و گاز سنتز است.

خواص فیزیکی

در واکنش کاتالیستی سولفوریک اسید با مونو اتانول آمین مقدار قابل توجه ای از این ماده به اتیلن ایمین(آزیدرین) تبدیل می شود. در واکنش این ماده با اسیدها یا اسید کلریدها آمید تشکیل می شود.در واکنش ذکر شده ابتدا مونو اتانول آمین با اسید واکنش داده و پس از آن با حرارت دادن آمید به وجود می آید.گروه هیدروکسیل موجود در اتانول آمین می تواند با کلر طی واکنش با تیونیل کلرید یا فسفر پنتاکلرید جابجا شود. کلرو اتیل آمین یک ترکیب خطرناک تلقی می شود زیرا در تماس با پوست اثرات سمی ایجاد می کند.

فرایند تولید

تولید مونو اتانول آمین به طور صنعتی از واکنش اتیلن اکساید با آمونیاک اضافی بدست می آید. این واکنش ذاتا دارای سرعت پایین است و برای افزایش سرعت این واکنش از آب استفاده می شود. در واکنش بدون آب آن از یک راکتور کاتالیستی بستر ثابت استفاده می شود. کاتالیست آن می تواند رزین تعویض یون یا ماده ای از این دسته و پایداری حرارتی بیشتر (مانند زئولیت) باشد.

درهمه ی فرایندهای قدیمی واکنش در فاز مایع اتفاق می افتد وفشار بالایی دارد تا بتواند ازبخار شدن آمونیاک و اتیل اکساید در دمای واکنش جلوگیری کند.در فرایندهای امروزی غلظت آمونیاک بین 50تا100درصد بوده و فشار درحدود 16مگاپاسکال است . دمای واکنش مدرن تشکیل مونو اتانول آمین دارای دمای بیشتر از 150 درجه سانتی گراد بوده و نسبت مولی آمونیاک آن به اتیل اکسایدحدود 40 بابر است.این واکنش شدیدا گرما ده و آنتالپی آن 125 کیلو ژول بر مول اتیلن اکسایداست.

کاربردهای 

به دلیل مسائل ایمنی،اکسید اتیلن باید به جریان آمونیاک تزریق شود؛ولی اگر آمونیاک به جریان اتیلن اکسید اضافه شود، آمونیاک یا آمین ها ممکن است .اکسید اتیلن را به سمت واکنش پلیمریزاسیون غیر قابل کنترل و انفجاری سوق دهد.در تمام فرایندهای صنعتی تولید اتانول آمین،تبدیل کامل مواد اولیه به اتانول آمین،بدون تولیدمقدارقابل توجه ای ازمحصولات جانبی،به دست می آید.بنابراین،هزینه های مواد اولیه مستقل از نوع فراین تولید است.از سوی دیگر،هزینه های تولید و به ویژه هزینه های انرژی به حدزیادی به ترکیب محصول مورد نظر،طراحی کارخانه و مقدار بهینه بودن مصرف انرژی فرایند بستگی دارد.

مشخصات کیفیت

امروزه تمام فرایندهای صنعتی مونو اتانول آمین برای خلوص بیش از 99 درصد طراحی شده و محصولات با این خلوص تهیه می شوند.آب،دی اتانول آمین،تری اتانول آمین و نیزمقدار کمی تری اتانولامین گلیکول اتر،از ناخالصی های اصلی این فرایندهستند؛ تمام ناخالصی ها درموارد دیگر درمحدوده ppm هستند.خلوص محصول به وسیله ی کروماتوگرافی و مقدار آب باقی مانده به روش کارل فیشر تعیین می شود.

سورفکتانت

 • این ماده به طور گسترده ای به عنوان ماده ی واسطه درتولید سورفکتانت ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سورفکتانت ها به عنوان موادشیمیایی پاک کننده،موادشیمیایی مورد استفاده درنساجی و چرمی و امولسیفایر کاربرد فراوان دارند.
 • از آنها همچنین در حفاری و روغن های استفاده در عملیات برشکاری و نیز صابون های دارویی و لوازم آرایشی
 • با کیفیت بالا استفاده می شود.سورفکتانت های تولید شده برپایه ی اتانول آمین می توانندبه عنوان محصولات
 • بازی ضعیف خنثی به دست آیند وبه همین دلیل بر پوست اثرات سمی نمیگذارد و می تواند درتولید صابون به کار برده شود.
 • علاوه بر این، غیر خورنده هستند و می تواند درتولید تمام پارچه ها بدون آسیب به آنها استفاده شود.
 • صابون های مونو اتانول آمین که از اسیدهای چرب تولید می شود،ازمهمترین امولسیفایر های مورد استفاده درصنعت هستند.
 • این مواد درلوازم آرایشی،مواد پولیش،کرم کفش،محصولات مراقبت از ماشین،حفاری و برشکاری و پماد دارویی استفاده می شود
 • صابون اتانول آمین همراه با موم و رزین ها به عنوان پوشش های محافظ و محصولات برای مراقبت
 • از کالاهای تولید شده در صنعت نساجی و نیز کالاهای چرمی استفاده می شود.

محیط زیست

 • به دلیل حلالیت در آب و واکنش با ترکیبات دیگر، این ماده بسیار زیست تخریب پذیر بوده و احتمالا در زنجیره
 • غذایی آبزیان زیستی ذخیره نمی شود مطالعات روی طیف گسترده ای از ماهی های آب شیرین نشان میدهدکه
 • منو اتانول آمین دارای سمیت بسیار کمی برای ماهی ها است.

قیمت – فروش اتانول آمین

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) مونو اتانول آمین می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت مونو اتانول آمین میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت