ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

مواد شیمیایی مرک در صنعت چرمسازی

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

مواد شیمیایی مرک در صنعت چرمسازی

image_pdfimage_print

شرکت شیمی کهن شما را در این مقاله با مواد شیمیایی مرک در صنعت چرمسازی، که موادی هستند. در فرآیند تولید چرم و دباغی استفاده می شوند. آشنا مینماید .دباغی یا صنعت چرمسازی، فرآیندی است که طی آن پوست فساد پذیر به ماده طبیعی دایمی و انعطاف پذیر تبدیل می شود.این ماده ای که از پوست فساد پذیر بدست می آید چرم نامیده می شود.

استفاده از مواد شیمیایی مرک در صنعت چرمسازی دارای مراحلی جهت تولید چرم به شرح زیر می باشد:در مرحله شستشوی پوست، پوست ها نمک سود شده و آب سردی از روی پوست های نمک سود شده می گذرد.نمکی که روی پوست قرار دارد در آب حل شده و پوست آبدار می شود.برخی از پروتئین هایی که در پوست بوده به همراه خون به همراه آب از پوست خارج می شود.هرچقدر پروتئین های موجود در پوست خارج شود، کیفیت چرم افزایش می یابد.مواد شیمیایی این مرحله شامل سولفید سدیم یا تترا سولفید سدیم است که موجب سست شدن ریشه مو می شود.

مواد شیمیایی مرک در چرمسازی

مراحل چرمسازی

در مرحله اول پوست خیسانده می شود و پروتئین ها از پوست خارج شده و پوست به حالت طبیعی باز می گردد.مواد شیمیایی مرک در صنعت چرمسازی در مرحله دوم آهک است که باعث شکسته شدن مولکولهای کراتینی مو می شود.در مرحله سوم که لش زدایی است، تمام بافت های غیر ضروری پوست حذف می شوند.در مرحله آهک زنی چرم، با استفاده از ماده شیمیایی سولفید سدیم، متیل آمین و کربنات سدیم موگیری انجام می شود.

در مرحله حذف آهک، از موادی مانند نمک های آمونیوم، بی سولفیت سدیم، اسید سولفوریک و … استفاده می شود.همچنین مواد شیمیایی مرک در چرمسازی در قلیایی کردن شامل نمک های آمونیوم می باشد.در مرحله حذف چربی نیز از هیدروکسید سدیم برای تبدیل چربی به صابون و شستن آن با آب استفاده می شود.در انتها جهت رنگ آمیزی چرم از اکسید روی و کرومات سرب بهره گرفته می شود.

  بیشتر بخوانید:مواد شیمیایی مرک چرم

خرید-فروش

شرکت شیمی کهن  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد و در این زمینه از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.شما می توانید جهت خرید با شماره های مستقیم بخش فروش تماس گرفته و یا از طریق کانال واتساپ نام محصول به همراه مقدار آن را ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت