ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275

88 / 100
محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگار کد 110275، یک محیط کشت معتبر و مورد تأیید برای رشد سلول‌ها و باکتری‌ها است. این محیط کشت شامل ترکیبات مختلفی است که از جمله آگار، گلوکز، نمک‌های معدنی و فاکتورهای رشد مهم برای سلول‌ها می‌باشد. با ترکیب دقیق این مواد، شرایط مناسب برای رشد و تکثیر سلول‌ها فراهم می‌آید.

محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگار با کد 110275، به عنوان یک محیط استاندارد در آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی استفاده می‌شود. این محیط کشت به دلیل ویژگی‌هایش مانند تنظیم pH مناسب، اسیدیته مناسب و حاوی منابع غذایی کافی، به عنوان یکی از انتخاب‌های اصلی برای کشت سلول‌ها و باکتری‌ها به شمار می‌رود.

محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275

محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD، یکی از محیط‌های کشت با اهمیت در زمینه بیوتکنولوژی و آزمایشگاهی است که برای کشت باکتری‌ها و سلول‌های مختلف به کار می‌رود. این محیط کشت شامل مواد مختلفی است که از جمله آگار آگار، یک پلی‌ساکارید قابل حل در آب است که به عنوان منبع انرژی برای رشد سلول‌ها و باکتری‌ها عمل می‌کند. گلوکز به عنوان یک ماده مهم در این محیط‌ها حضور دارد که به عنوان منبع کربوهیدراتی برای تغذیه سلول‌ها عمل می‌کند.

این محیط کشت به دلیل ویژگی‌هایش مناسب برای رشد و نگهداری سلول‌ها شناخته شده است. ویولت ردبایل گلوکزآگار از آگار و گلوکز تشکیل شده است که باعث فراهم آمدن شرایط محیطی مناسب برای رشد باکتری‌ها و سلول‌ها می‌شود. این محیط کشت از نظر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی به گونه‌ای طراحی شده است که pH و اسیدیته، مناسب برای رشد و زنده‌مانی سلول‌ها باشد.

با استفاده از محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD، می‌توان باکتری‌ها را به خوبی از نظر کمی و کیفی شناسایی و توسعه داد. همچنین، این محیط کشت در انجام آزمایش‌های مختلف در زمینه بیوشیمی، بیولوژی سلولی، و ژنتیک بسیار مؤثر است. از این رو، به دلیل ویژگی‌های مناسب و کارآمدی که دارد، محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگار به عنوان یکی از انتخاب‌های اصلی در زمینه تحقیقات آزمایشگاهی و بیوتکنولوژی شناخته می‌شود.

محیط کشت ویولت رد بایل گلوکز آگار VRB کد 110275

مشخصات محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.10275

Millipore

GranuCult® VRBD (Violet Red Bile Dextrose) agar

acc. EP, USP, JP and ISO 21528, For the detection and enumeration of Enterobacteriaceae

Synonym(s):VRBG Agar. Violet Red Bile Glucose Agar. Crystal-violet neutral-red bile dextrose agar, VRBD-agar (Crystal-violet neutral-red bile dextrose agar) acc. to MOSSEL

کاربرد محیط کشت VRBD

 • جداسازی و شمارش انتروباکتریاسه در مواد غذایی

استاندارد: ISO , ISIRI 2461 – 1

دستورالعمل تهیه محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD

 • 39,5 گرم از محیط کشت را در یک لیتر آب مقطر حل نمائید.
 • حرارت دهید تا بجوشد و کاملا حل شود. پس از آن بیشتر از 2 دقیقه حرارت ندهید.
 • محیط را اتوکلاو نکنید . از حرارت دادن بیش از حد محیط اجتناب کنید.
 • پس از خنک شدن محیط ، به خوبی آن را مخلوط کنید و داخل پلیت بریزید.
 • سپس پلیت های آماده تا 2 هفته در دمای 4 درجه و به دور از نور قابل نگهداری می باشند.

توجه : برای هم زدن و حرارت دادن محلول ها در کاربردهای عمومی و نه چندان سنگین توصیه می کنیم هیتر استیرر آلفا مدل HS860  را ببینید.

خواص محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگار

 • سطح کیفیت: 200
 • فرم: گرانول های متوسط (دهیدراته (DCM))
 • سازنده/نام تجاری: GranuCult®
 • تکنیک)
  : شت میکروبیولوژیکی: مناسب
 • pH: 7.3 (37 درجه سانتیگراد، 40 گرم در لیتر در H2O، پس از اتوکلاو)
 • انحلال پذیری: 39.5 گرم در لیتر
 • چگالی ظاهری: 720 کیلوگرم بر متر مکعب
 • برنامه های کاربردی)
  غذا و نوشیدنی
  میکروبیولوژی
  دارویی
 • دمای ذخیره سازی: 15-25 درجه سانتی گراد

دستورالعمل تهیه محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD-min

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

ترکیبات محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD

 • peptone from meta………………………….7.0
 • yeast extract…………………..3.0
 • sodium chloride………………………………5.0
 • D-glucose……………………………………10.0
 • bile salt mixture……………………………..1.5
 • neutral red………………………………….0.03
 • crystal violet……………………………..0.002
 • agar…………………………………………13.0
 • پی اچ نهایی محیط در 25 درجه = 6,8 ± .,2

از این محیط هم در روش پور پلیت (همراه یا بدون لایه ی پوششی) و هم اسپردینگ استفاده می شود. نمونه را مابق با روش استاندارد مورد نظر خود در محیط کشت تلقیح کنید.در دمای 2±35 درجه و به مدت 18 الی 24 ساعت گرما گذاری کنید.

ظاهر محیط دی هیدراته : صورتی رنگ ، پودری و یکنواخت (ممکن است حاوی ذرات تیره باشد)

ظاهر محیط آماده : قرمز – ارغوانی رنگ و کمی کدر

نتیجه کشت باکتری ، پس از گرما گذاری در دمای 2±35 درجه به مدت 18 الی 24 ساعت :

رنگ کلنی                                       رشد                                      ATCC                                   سوش استاندارد

کلنی قرمز-ارغوانی با رسوب               خوب                                     25922                                    escherchia coli

کلنی قرمز-ارغوانی با رسوب               خوب                                     salmonella typhimurium                        14028

کلنی بیرنگ تا قرمز بدون رسوب      عدم رشد یا رشد خیلی کم            staphylococcu aureus                           25923

عدم رشد                                enterococcus faecalis                            29212

کلنی های قرمز رنگی که هاله ای تیره ای (در اثر رسوب نمک های صفراوی) در اطراف آن دارند به احتمال زیاد انتروباکتریاسه هستند. برای تایید، کلنی های مشکوک را برای آزمایش تخمیری و ازمایش اکسیداز انتخاب کنید.سایر باکتری ها نیز معمولا در این محیط رشد نمی کنند و در صورت رشد کلنی هایی به رنگ سفید یا قهوه ای تشکیل می دهند که فاقد هاله شفاف هستند.

محیط کشت ویولت در محیط آزمایشگاهی، محیط کشت با قلمه آگار

 • محیط کشت ویولت در محیط آزمایشگاهی، به ویژه در محیط کشت با قلمه آگار، یک روش معمول و مؤثر برای کشت و نگهداری سلول‌ها و باکتری‌ها است. قلمه آگار یکی از مهمترین مواد مورد استفاده در این محیط کشت است که به عنوان یک پلی‌ساکارید قابل حل در آب عمل می‌کند و شرایطی مناسب برای رشد و زنده‌مانی سلول‌ها ایجاد می‌کند.
 • محیط کشت با قلمه آگار، اغلب شامل ترکیباتی مانند نمک‌های معدنی، مواد غذایی، و فاکتورهای رشد است که به سلول‌ها انرژی و مواد غذایی مورد نیاز را فراهم می‌کنند. همچنین، محیط کشت با قلمه آگار اغلب با pH و اسیدیته متناسب، مناسب برای رشد و زنده‌مانی سلول‌ها تنظیم می‌شود.
 • با استفاده از محیط کشت با قلمه آگار، می‌توان به طور موثر و پایدار سلول‌ها را کشت و نگهداری کرد. این روش به طور گسترده در آزمایشگاه‌های بیولوژی، بیوتکنولوژی، و دیگر زمینه‌های تحقیقاتی استفاده می‌شود و به عنوان یک روش استاندارد برای کشت ویولت و سایر ارگانیسم‌ها مورد تأیید قرار می‌گیرد.

خرید محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275

قیمت – فروش محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت ویولت ردبایل گلوکزآگارVRBD کد 110275 میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت