ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت شکلات آگار

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت شکلات آگار

90 / 100

در دنیای امروزی، محیط کشت شکلات آگار یکی از مواردی است که توسط علاقمندان به کشت و پرورش گیاهان، به خصوص گیاهان داخلی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه زیبا و مورد علاقه به عنوان یک گیاه تزیینی در منازل و محیط‌های داخلی کاربرد فراوانی دارد. اما برای داشتن یک محیط کشت شکلات آگار با عملکرد بهینه و بهبود بخشیدن به رشد آن، نیاز به دانش و تکنیک‌های خاصی داریم.

فروش محیط کشت شکلات آگار ازجمله محصولات پرفروش شیمی کهن می باشد این مجموعه نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک از جمله فروش محیط کشت در ایران است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت شکلات آگار با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید.

محیط کشت شکلات آگار

محیط کشت شکلات آگار یک نوع محیط کشت مورد استفاده در آزمایشگاه‌های زیست شناسی و بافت‌کشتی است. این محیط کشت شامل موادی همچون آگار آگار، قهوه، نمک، قند و نوشابه‌های کربناته است. این محیط کشت برای کشت بافت‌های گیاهی و حفظ آنها در شرایط مناسب استفاده می‌شود. به عنوان یک محیط غذایی غنی برای باکتری‌ها و قارچ‌ها، این محیط کشت مناسبی برای رشد انواع میکروارگانیسم‌ها و سلول‌های گیاهی فراهم می‌کند.

محیط کشت شکلات آگار

مشخصات محیط کشت شکلات آگار

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.05438

Millipore

GranuCult® prime, with 4% Dextrose, EP 5.6, USP 29, JP 4.05, granular, for yeasts, for molds

Select a Size

500 G
5 KG
Synonym(s):Fungus culture medium acc. to SABOURAUD, SABOURAUD 4% dextrose agar
Please write in Persian language.

مشخصات محیط کشت شکلات آگار

مشخصات شیمیایی محیط کشت شکلات آگار عبارتند از:

 • ۱. pH: قابلیت تنظیم pH در محدوده مناسب برای رشد سلول‌ها و بافت‌ها.
 • ۲. محتوای مواد غذایی: حاوی مواد غذایی از جمله آگار آگار، قهوه، نمک، قند و نوشابه‌های کربناته که برای تغذیه و رشد سلول‌ها و بافت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • ۳. غلظت: مقدار مناسبی از ترکیبات موجود در محیط کشت به گونه‌ای است که رشد و تکثیر سلول‌ها و بافت‌ها را تسهیل می‌کند.
 • ۴. اجزای معدنی: حاوی اجزای معدنی ضروری برای رشد و تکثیر سلول‌ها و بافت‌ها مانند فسفر، پتاسیم، نیتروژن و…
 • ۵. محیط کربنی: دارای مواد کربناته که به عنوان منبع کربن برای فعالیت متابولیکی سلول‌ها و بافت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به مشخصات فوق، محیط کشت شکلات آگار دارای ترکیبات شیمیایی متنوع و مناسبی است که برای تغذیه و رشد سلول‌ها و بافت‌ها مناسب می‌باشد.

طرز تهیه محیط کشت شکلات آگار

طرز تهیه محیط کشت شکلات آگار حرارت دیده و پس از استریل شدن خون به آن اضافه می شود. دمای بالای محیط کشت باعث خراب شدن گلبول های قرمز شده و محتویات داخل گلبول ها باعث تیره شدن محیط کشت شده که به رنگ شکلاتی دیده می شود. در این نوع محیط کشت، باکتری هایی که با مشکل روبرو هستند، به خاطر حضور مواد مغذی و هموگلوبین که از گلبول های قرمز خراب شده سرچشمه می گیرند، راحت تر صورت می گیرد.

برای تهیه محیط کشت شکلات آگار در آزمایشگاه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. مواد لازم را آماده کنید:
  • آگار آگار: 20 گرم
  • قهوه: 20 گرم
  • نمک: 5 گرم
  • قند: 5 گرم
  • نوشابه‌های کربناته: 500 میلی‌لیتر
  • آب منقطع شده: به مقدار لازم
  • تجهیزات استریل شده مورد نیاز مانند بوتل‌ها و آزمودنی‌ها
 2. در یک بوتل آزمایشگاهی، آگار آگار را به آب منقطع شده اضافه کنید و آن را به آرامی گرم کنید تا حل شود.
 3. سپس قهوه، نمک، و قند را به مخلوط اضافه کرده و با تزریق نوار نوریت (لامپ ال‌ای‌دی) مخلوط را به خوبی تخلیه و آنها را حل کنید.
 4. نوشابه‌های کربناته را به مخلوط اضافه کرده و باز هم با تزریق نوار نوریت مخلوط را تخلیه کنید.
 5. حجم محیط کشت را به دقت اندازه گیری کرده و به بوتل‌های آزمایشگاهی مناسب تقسیم کنید.
 6. بوتل‌های آزمایشگاهی را به اتوکلاو ببرید و آن‌ها را به مدت مناسبی (معمولاً ۱۵-۲۰ دقیقه در دمای ۱۲۱ درجه سانتی‌گراد) استریل کنید.
 7. پس از استریل شدن، محیط کشت را در شرایط مناسب نگهداری کنید و در صورت نیاز می‌توانید برای کشت بافت‌های گیاهی یا میکروارگانیسم‌ها از آن استفاده نمایید.

حتماً قبل از هر گونه استفاده، مطمئن شوید که تمامی تجهیزات و مواد به کمک اتوکلاو یا روش استریل‌سازی مناسبی استریل شده باشند تا آلودگی محیط کشت به حداقل برسد.

طرز تهیه محیط کشت شکلات آگار

ویژگی ها و کاربرد شکلات آگار

 •  گلبول های قرمز که خراب شده
 • حاوی مواد مغذی بالا
 • نگهداری در دمای 4 الی 12 درجه سانتیگراد

کاربرد

 • کشت باکتری هموفیلوس آنفلونزا
 • کشت بسیاری از باکتری های هوازی
 • رشد بسیاری از میکروارگانیسم هایی که به سختی رشد می کنند
شکلات آگار

انتخاب محیط مناسب

اولین گام موفقیت در کشت و پرورش شکلات آگار، انتخاب محیط مناسب است. این گیاه علاوه بر نور مناسب، نیاز به رطوبت و دمای مناسبی دارد. بنابراین، بهتر است محیط کشت شکلات آگار را در مکانی با نور مناسب اما بدور از نور مستقیم آفتاب قرار داد.

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

انتخاب ظرف کاشت

برای کشت شکلات آگار، انتخاب ظرف کاشت مناسب نیز بسیار اهمیت دارد. ظرف کاشت باید دارای درنده‌های زیری مجهز به لوله‌های زهکشی باشد تا از آب ماندگاری گیاه جلوگیری کند و رطوبت بهتری را به گیاه ارائه دهد.

ارائه منابع تغذیه

برای رشد سالم و قوی شکلات آگار، تامین منابع تغذیه مناسب بسیار اساسی است. از جمله این منابع می‌توان به کودهای آلی و شیمیایی با اجزای مختلف اشاره کرد که گیاه را در هر مرحله از رشد تقویت می‌کنند.

مدیریت رطوبت و آبیاری

یکی دیگر از نکات اساسی در کشت و پرورش شکلات آگار، مدیریت رطوبت و آبیاری منظم است. این گیاه به دلیل حساسیت به آبیاری زیاد و یا کم، نیاز به رژیم آبیاری مناسب دارد تا جلوی مشکلاتی از جمله پوسیدگی ریشه و خشکی برگ را بگیرد.

پرورش و نگهداری

پرورش و نگهداری شکلات آگار نیازمند دقت و حوصله است. این گیاه در مقابل آفات و بیماری‌های مختلفی حساس است، بنابراین نیاز به مراقبت‌های منظم و استفاده از افزودنی‌های ضد‌عفونی‌کننده دارد.

نتیجه‌گیری

در نهایت، محیط کشت شکلات آگار نیازمند توجه و مراقبت دقیق است. با انجام مراحل مناسب از انتخاب محیط و ظرف کاشت تا ارائه منابع تغذیه و مدیریت رطوبت، می‌توان به کشت موفق و رشد بهتری دست یافت.

خرید محیط کشت شکلات آگار

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت شکلات آگار با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت شکلات آگار

محیط کشت شکلات آگار

قیمت – فروش محیط کشت شکلات آگار

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت شکلات آگار می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت شکلات آگار میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت