ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت ستریماید آگار

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت ستریماید آگار

87 / 100

محیط کشت ستریماید آگار، برای جداسازی انتخابی و شناسایی سودوموناس آنروژینوزا تعبیه شده است. محیط کشت ستریماید آگار دارای فرمولی با تکنیک آگار است که بااضافه کردن ستریماید (استیل تری متیل برمید)برای مهار انتخابی ارگانیسم های غیراز سودوموناس آنروژینوزا اصلاح شده است.

P.aeruginosa گونه سودوموناس یا گرم منفی میله ایی، شناخته شده برای دفع پیوسیانین است. بنابراین این محیط کشت یک محیط  شناسایی این ارگانیسم است.ازاین محیط کشت به طور گسترده دربررسی لوازم آرایشی بهداشتی، نمونه های بالینی و ارزیابی اثر بخشی ضدعفونی کننده های علیه این ارگانیسم(P.aeruginosa)استفاده می شود.

شما می توانید جهت خرید محیط کشت ستریماید آگار با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید.

محیط کشت ستریماید آگار

محیط کشت ستریماید آگار یک محیط کشت مخصوص است که برای رشد و تکثیر سلول‌های ستریماید استفاده می‌شود. این محیط کشت معمولاً شامل ترکیبات مخصوصی از نوع‌های مختلفی از مواد غذایی، نگهدارنده‌ها، و عوامل رشد است که شرایط مناسبی برای رشد و تکثیر سلول‌ها فراهم می‌کند. استفاده از این محیط کشت در زمینه‌های مختلفی از جمله بیوتکنولوژی، پزشکی، و پژوهش‌های علمی رایج است.

محیط کشت ستریماید آگار

مشخصات محیط کشت ستریماید آگار

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید. مشخصات محیط کشت مالت اکسترکت آگار شامل موارد زیر می‌باشد:

1.00918

Millipore

Sabouraud Dextrose Agar

GranuCult® plus, granular, suitable for microbiological culture

Select a Size

500 G
Synonym(s):SDA

محیط کشت ستریماید آگار شامل مواد زیر است:

 ستریماید: این ترکیب شیمیایی به عنوان منبع اسید آمینه برای تغذیه و رشد باکتری‌ها و سلول‌های مختلف در محیط کشت استفاده می‌شود.

 نمک‌های معدنی: نمک‌های مختلفی مانند کلرید ناتریوم، فسفات دی‌پتاسیم و سایر نمک‌های معدنی برای تعادل اسیدیته و ایجاد شرایط مناسب برای رشد میکروارگانیسم‌ها در محیط کشت حضور دارند.

 منابع کربوهیدرات: ممکن است موادی مانند گلوکز یا سوربیتول به عنوان منابع کربوهیدرات برای تغذیه میکروارگانیسم‌ها در محیط کشت اضافه شوند.

 سایر اجزا: به عنوان مثال، نیست کلسیم، فسفات، ویتامین‌ها و عوامل رشد مختلف ممکن است به محیط کشت اضافه

شوند تا شرایط بهینه‌تری برای رشد و تکثیر میکروارگانیسم‌ها فراهم شود.

فرمول محیط کشت محیط کشت ستریماید آگار:

Approximate Formula* Per Liter

Pancreatic Digest of Gelatin……………………………20.0 g

Magnesium Chloride……………………………..1.4 g

Potassium Sulfate……………………………10.0 g

0,3 …………………………….. (Cetrimide  (Tetradecyltrimethylammonium Bromide

Agar………………………………………13.6 g

نتیجه

کلنی هایی که توسط رنگ دانه های شفاف آبی -سبز احاطه شده اند.زیر طول موج (254نانومتر)نور ماوراء بنفش ممکن است به دلیل حضور سودوموناس آنروژینوزا شناخته شوند.توجه داشته باشیدکه بااین حال گونه های خاصی از(aeruginosa)ممکن است پیوسیانین تولیدنکنند.

طرز تهیه کلی محیط های کشت 

بخش اول

همانطوری که میدانید محیط های کشت به سه دسته جامد،نیمه جامد،مایع تقسیم می شوند.

  • محیط های مایع معمولا فاقدآگار هستند یامقدار آگارشان بسیار کم است.مثلا حدود(2/%0) .
  • محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگارحدود 3-2 گرم و بالاخره محیط های جامدکه دارای 15-13 گرم آگار درلیتر محیط هستند.برای ساختن محیط های کشت باکتری،ما از پودر مخصوص که در شیشه های مربوطه قرار دارد،استفاده می کنیم.در روی این شیشه ها ترکیب محیط یه طور کامل و همچنین طرز ساختن آن نوشته شده است .مثلا برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و در مقدار معینی آب مقطر که قبلا در یک ارلن مایع یا بطری ریخته اید اضافی نموده و آنرا کاملا حل نمائید و سپس با پنبه درب ارلن مایع را مصدود کرده و آنرا روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید.تا زمان جوشیدن آنرا چندبار تکان دهیدتا خوب حل شود وبه مدت 1 دقیقه بجوشد وپس از آنکه مایع به جوش آمد،آنرا برداشته و با تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید وظرف را در اتوکلاو می گذارید تا درفشار15 پاند دراینچ مربع و حرارت 121درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه استریل شود.

بخش دوم

بعد از استریل کردن بگذارید تاخنک شودتا حدود c450-40 سپس در حالی که ارلن رادر دست راست گرفته و پنبه آنرا بادست چپ کنار شعله خارج کرده اید،دهانه ارلن را یکبار از درون شعله گاز عبور دهید و بعد درون پلیت های استریل شده بین cc20-15 از محل محلول بریزید. بعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید و پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده و در c370 به مدت 24 ساعت قرار دهید.

اگر محیط ها آلوده نشده باشندآنها را از c370 بیرون آورده و در یخچال 4درجه سانتیگراد قرارمی دهید.طرز ساختن سایر محیط های کشت،همینطور می باشد منتهی بعضی از محیط های جامد درلوله مستقیم،پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند که این محیط ها را پس از استریل شدن، بطور ایستاده می گذاریم مثل محیط SlM و یا کج می گذاریم مثل محیط TSl تا سرد شوند.برای ساختن محیط مایع (براث)پس از جوشاندن،محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم وسپس با پنبه ای درب آنها رامسدود کرده و جهت استریل داخل اتوکلاو قرار می دهیم.

محیط کشت ستریماید آگار

ستریماید آگار Cetrimide Agar

یک محیط انتخابی برای جداسازی Pseudomonas aeruginose از نمونه های کلینیکی است.وجودماده ستریماید درمحیط از رشد سایر باکتری ها جلوگیری می نماید.با استفاده از این محیط قدرت باکتری ها را درتولید Pyocyanin , Fluorescein ارزیابی و آنها را شناسایی می کنیم .

لازم به ذکر است که برای جداسازی Pseu.aeruginosa باید نمونه های وجود را از محیط T.S.B یا برین هارت اینفیوژن براث به محیط ستریماید آگار انتقال دهیم کلنی های رشد کرده به رنگ آبی متمایل به سبز و یا بیرنگ می باشند.به منظور انکوبه کردن محیط کشت داده شده را به مدت 24 تا 48 ساعت در دمای 35-37 درجه نگهداری نمائید.

نام محیط کشت : سیترات آگارshimikohan.ir

نام لاتین : SIMMONS citrate agar

کد مرک : 102501

حلالیت : 22  (g/1  (1000c

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

خرید محیط کشت ستریماید آگار

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت ستریماید آگار 100918 با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

قیمت – فروش محیط کشت ستریماید آگار 100918

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت ستریماید آگار 100918 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت ستریماید آگار 100918 میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت