ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

83 / 100

شرکت شیمی کهن در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403 آشنا می کنیم. محیط کشت یکی از عوامل اساسی در تحقیقات علمی و پزشکی است که برای رشد و نگهداری سلول‌ها و میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. براث موسل بویلون (Merck 105403) یکی از مواد شیمیایی مورد استفاده در تهیه محیط کشت است که ویژگی‌ها و کاربردهای گوناگونی دارد.

محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

معرفی براث موسل بویلون (Merck 105403)

براث موسل بویلون، یک پودر با رنگ سفید، کریستالی و بدون بو است که از جمله مواد شیمیایی اساسی در تهیه محیط کشت می‌باشد. این ماده توسط شرکت معتبر مرک تولید می‌شود و با کد 105403 شناخته می‌شود.

105403

Millipore

according to EP, according to USP, according to JP, suitable for microbiology

Synonym(s):Enterobacteria Enrichment (EE) Broth Mossel, Enterobacteriaceae Enrichment Broth – Mossel, Buffered Glucose-Brilliant Green Bile Broth, E.E. Broth, Enterobacteriaceae Enrichment Broth acc. to Mossel, Mossel Broth

محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

خواص براث موسل بویلون

براث موسل بویلون خواص شیمیایی و فیزیکی خاصی دارد که آن را مناسب برای استفاده در محیط کشت می‌سازد. برخی از این خواص عبارتند از:

 1. قابلیت حل شدن: براث موسل بویلون به راحتی در آب و دیگر محلول‌ها حل می‌شود، که این امر را برای تهیه محیط کشت مناسب می‌سازد.
 2. تأثیر کشندگی کم: این ماده برای سلول‌ها و میکروارگانیسم‌ها تأثیر کشنده‌ای ندارد و مناسب برای رشد آن‌ها است.
 3. پایداری در شرایط مختلف: براث موسل بویلون پایداری خوبی در مقابل شرایط محیطی مختلف از جمله دما و pH دارد.

کاربردهای براث موسل بویلون در محیط کشت

براث موسل بویلون به عنوان یکی از مواد اساسی در تهیه محیط کشت، در بسیاری از زمینه‌های پژوهشی و پزشکی کاربرد دارد. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از:

 1. کشت باکتری و سلول‌های حیوانی: این ماده به عنوان یک پایه محیط کشت برای کشت و نگهداری باکتری‌ها و سلول‌های حیوانی استفاده می‌شود.
 2. کشت سلول‌های گیاهی: براث موسل بویلون نیز برای کشت و نگهداری سلول‌های گیاهی در زمینه تحقیقات گیاه‌شناسی و بیوتکنولوژی به کار می‌رود.
 3. آزمایش‌های تشخیصی: این ماده در آزمایشگاه‌های پزشکی برای تشخیص بیماری‌ها و تحقیقات تشخیصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد:

 • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود.متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند.

محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند.بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند.

به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند.به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

محیط کشت یکی از عوامل اساسی در تحقیقات علمی و پزشکی است که برای رشد و نگهداری سلول‌ها و میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. براث موسل بویلون (Merck 105403) یکی از مواد شیمیایی مورد استفاده در تهیه محیط کشت است که ویژگی‌ها و کاربردهای گوناگونی دارد.

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

موارد استفاده از محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

محیط کشت براث موسل بویلون (Merck 105403) از شرکت مرک در بسیاری از زمینه‌های تحقیقاتی و پزشکی استفاده می‌شود. برخی از موارد استفاده این محیط کشت عبارتند از:

 1. کشت و نگهداری باکتری‌ها: براث موسل بویلون به عنوان یک محیط کشت مناسب برای کشت و نگهداری باکتری‌ها، از جمله باکتری‌های گرم مثبت و سرمازدگی، استفاده می‌شود.
 2. کشت سلول‌های حیوانی: این محیط کشت برای کشت و نگهداری سلول‌های حیوانی، از جمله سلول‌های سرطانی و سلول‌های طبیعی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. کشت سلول‌های گیاهی: براث موسل بویلون نیز برای کشت و نگهداری سلول‌های گیاهی، از جمله سلول‌های ریشه و برگ، استفاده می‌شود.
 4. آزمایشات تشخیصی: این محیط کشت برای انجام آزمایش‌های تشخیصی مختلف، از جمله آزمایش‌های مربوط به تشخیص بیماری‌ها و ارزیابی مواد دارویی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. تحقیقات علمی: در زمینه تحقیقات علمی، محیط کشت براث موسل بویلون برای انجام تجربیات و مطالعات مختلف در حوزه‌های مختلف علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موارد استفاده از محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

اثرات زیست‌محیطی محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد و کاربردهای گسترده‌ای که این محیط کشت دارد، از آن به عنوان یک ابزار حیاتی در زمینه تحقیقات و پزشکی استفاده می‌شود.

استفاده از محیط کشت براث موسل بویلون (Merck 105403) در زمینه تحقیقات و پزشکی ممکن است به برخی اثرات زیست‌محیطی منفی منجر شود. برخی از این اثرات عبارتند از:

 1. مصرف منابع آب: تهیه و استفاده از محیط کشت برای رشد و نگهداری سلول‌ها و میکروارگانیسم‌ها، نیاز به مصرف زیادی از منابع آب دارد که می‌تواند به کاهش منابع آب و تأثیرات منفی بر محیط زیست منجر شود.
 2. مصرف انرژی: تهیه و پرورش محیط کشت برای حفظ شرایط مناسب برای رشد سلول‌ها و میکروارگانیسم‌ها، نیاز به مصرف انرژی بالا از منابع انرژی غیرقابل تجدیدپذیر مانند سوخت‌های فسیلی دارد که باعث افزایش گازهای گلخانه‌ای و گرمایش جهانی می‌شود.
 3. تولید پسماندها: استفاده از محیط کشت ممکن است منجر به تولید پسماندهای آلی و شیمیایی شود که نیاز به دفن یا پردازش مناسب دارد تا اثرات زیست‌محیطی آنها کاهش یابد.
 4. آلودگی هوا و آب: فرآیندهای مرتبط با تهیه و استفاده از محیط کشت ممکن است منجر به آلودگی هوا و آب شود، به خصوص در صورت عدم استفاده از تجهیزات صحیح برای کنترل آلودگی.
 5. تأثیر بر تنوع زیستی: استفاده گسترده از محیط کشت ممکن است به کاهش تنوع زیستی منطقه مورد استفاده منجر شود، زیرا برخی از میکروارگانیسم‌ها و سلول‌ها به صورت غیرطبیعی در محیط‌های مختوتف زندگی می‌کنند.

به منظور کاهش اثرات زیست‌محیطی منفی، لازم است که در استفاده از محیط کشت براث موسل بویلون از روش‌ها و تکنیک‌های بهینه سازی شیمیایی و بیولوژیکی استفاده شود و اقداماتی برای کاهش مصرف منابع و مدیریت پسماندها انجام شود.

خرید محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

نتیجه‌گیری

براث موسل بویلون یکی از مواد اساسی و حیاتی در تهیه محیط کشت برای رشد و نگهداری سلول‌ها و میکروارگانیسم‌ها است. با ویژگی‌ها و کاربردهای منحصربه‌فرد خود، این ماده ابزاری مهم در زمینه تحقیقات علمی و پزشکی محسوب می‌شود.

خرید محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

قیمت – فروش محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک آلمان و استعلام سریع قیمت محیط کشت براث موسل بویلون مرک 105403 میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت