ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

86 / 100

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347 برای اولین بار توسط شخصی به نام هولت-هیس و تیگ در سال 1916 تولید و ساخته و مورد استفاده قرار گرفت. آنها از محیط کشت EMB برای تمیز دادن بین کلنی های میکروب های تخمیر لاکتوز و غیر تخمیر استفاده کردند. در همان محط کشت آگار ائوزین متیلن بلو ساکارز نیز وجود داشت که هدف از آن ایجاد تمایز بین فرم ها وجود داشته بین کلنی های تخمیر کننده لاکتوز یا سیاه بود به عبارت دیگر می تواند گفت مراکز سیاه دارای حاشیه بیرونی شفاف و بی رنگ بودند در حالی که غیر تخمیر کننده های لاکتوز یا ساکارز بی رنگ بودند.

در سال 1918 لوین یک محیط کشت آگار EMB را توصیف کرد که بین انواع مدفوع و غیر مدفوع گروه آئروژنهای کلی تفاوت ایجاد می کرد. همچنین بین سالمونلا و سایر تخمیر کننده های لاکتوز نیز در حالت کلی فرم ها تفاوت قائل شد. امروزه آگارBacto EMB  ترکیبی از آگار EMB است که توسط هولت-هریس و تیگ و لوین توصیف شده است. محیط کشت EMB AGAR حاوی لاکتوز و ساکارز است، همچنین حاوی باکتو پپتون و فسفات است.

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو

لازم است بدانید که محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347حاوی پپتون، لاکتوز، ساکارز، و رنگهای ائوزین Y و متیلن بلو باشد پس این محیط می تواند جزء محیط کشت های انتخابی- افتراقی مورد استفاده قرار بگیرد. محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو برای باکتری های گرم منفی انتخاب می شود.

رنگ متیلن بلو در محیط از رشد باکتری های گرم مثبت جلوگیری می کند. مقدار کمی از این رنگ به طور موثری از رشد اکثر باکتری های گرم مثبت جلوگیری می کند. ائوزین رنگی است که به تغییرات Ph واکنش نشان می دهد و از حالت بی رنگ به سیاه در شرایط اسیدی تبدیل می شود. محیط کشت EMB آگار به عنوان منابع انرژی حاوی لاکتوز و ساکارز است اما گلوکز نیست. قندهای موجود در محیط بسترهای قابل تخمیر هستند و رشد برخی را ترغیب می کنند.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

2020 10 29 162306

فرایند محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو برای باکتری های گرم منفی در برابر باکتری های گرم مثبت انتخاب می شود. علاوه بر این EMB آگار در جداسازی و تمایز باسیل های روده ای که به ترتیب کلی فرم و کلی فرم مدفوع شناخته می شوند مفید می باشد. همچنین لازم به ذکر می باشد که بدانید باکتری هایی که لاکتوز را در کلنی های رنگی به صورت متوسط تخمیر می کنند در حالی که آنهایی که لاکتوز را تخمیر نمی کنند به عنوان کلنی های بی رنگ نمایش داده می شود.

از محیط کشت آگار EMB در آزمایش های کیفیت آب برای تشخیص کلی فرو های مدفوع استفاده می شود که احتمال آلودگی میکرو ارگانیسم های بیماری زا را نشان می دهد. از محیط کشت EMB AGAR همچنین برای تمایز ارگانیسم ها در گروه اسهال خونی – روده بزرگ استفاده می شود.

طرز تهیه محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو

 • 10 گرم باکتو پپتون
 • 5 گرم لاکتوز باکتو
 • 5 گرم باکتو ساکارز
 • 2 گرم فسفات دی پتاسیم
 • 13.5 گرفور باکو آگار
 • gof 0.4 باکو ائوزین Y
 • 0.065 گرم باکتو متیلن بلو
 • آب مقطر تا حجم نهایی آن به 1 لیتر برسد
 • pH را روی 7,2 تنظیم کنید. بجوشانید تا آگار کاملا حل شود. در اتوکلاو به مدت 15 دقیقه در (121oC psi 15) استریل کنید. در دمای 60 درجه سانتیگراد خنک شود. اگر رسوبی در محیط مشاهده شد، قبل از ریختن در ظروف استریل پتری، با چرخش آرام پراکنده شوید.

گزارش کار محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو

 • غلظت آگار ممکن است به 5% افزایش یابد تا از گسترش پروتئوس جلوگیری کند
 • اگر از محیط EMB حاوی ساکارز استفاده شود، پروتئو سکلونی ها همچنین در صورت جلوگیری از انتشار باغلظت بالاتر آگار، جلای فلزی مشخص را نشان می دهند
 • علاوه بر اینکه بعنوان یک محیط نشانگر تخمیر برای تمیز کردن باکتری های گرم منفی استفاده می شود، EMB همچنین می تواند برای آزمایش سویه های باکتری برای حساسیت به فاژ استفاده شود.

کاربرد محیط کشت ایزون متیلن بلو آگار محیط کشت EMB AGAR

محیط کشت ایزون متیلن بلو آگار محیط کشت EMB AGAR این محیط یک محیط انتخابی برای جداساز باکتری های گرم منفی روده ای می باشد. این محیط تبدیل به یک محیط غالب شده است که از رنگها به عنوان عوامل انتخابی استفاده می کند و برای بررسی میکروبی محصولات لبنی و سایر غذاها توسط انجمن بهداشت عمومی آمریکا توصیه می شود.EMB آگار بدون لاکتوز هم با افزودن یک مکمل مثلا یک کربو هیدرات به عنوان منبع کربن ، می تواند برای مطالعه باسیل های روده ای به کار رود.

رنگ های ائوزین و متیلن بلو در EMB آگار باعث انتخابی عمل کردن محیط می شوند و همچنین باعث تمایز میکرو ارگانیسم هایی که لاکتوز را تخمیر می کنند و آنهایی که تخمیر نمی کنند، می شود. به این صورت آنهایی که لاکتوز را تخمیر می کنند به صورت کلنی های آبی – سیاه و آنهایی که لاکتوز را تخمیر نمی کنند به صورت بی رنگ یا شفاف در می آیند.

فرمولاسیون (گرم/لیتر):

Approximate Formula* Per Liter

[table id=53 /]

دستورالعمل

 • 37,4 گرم از پودر را در یک لیتر آب مقطر به طور کامل حل کنید.
 • آن را حرارت داده و اجازه دهید به مدت یک دقیقه بجوشد تا کاملا پودر حل شود.
 • به مدت 15 دقیقه در 121 درجه سانتیگراد اتو کلاو شود.
 • از کشت های مشخص و استاندارد جهت کنترل استفاده کنید.

این محیط صرفا برای آزمایشگاه است و باید درب قوطی کاملا بسته باشد. از تابش شدید آفتاب جلوگیری شود، در محیط خشک و خنک و رطوبت کمتر از 60% قرار گیرد.

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

خرید محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347 با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت گزیلوزلیزین دزوکسی کولات آگارXLD کد 105287

قیمت – فروش محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347 

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347 میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت