ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

لیگنو سولفونات کلسیم

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

لیگنو سولفونات کلسیم

image_pdfimage_print

شرکت شیمی کهن در این مقاله قصد دارد. شما را با محصول لیگنو سولفونات کلسیم که یکی از محصولات پر فروش در نمایندگی مرک آلمان آشنا کند.

  • نام لاتین : lignosulphonate calcium
  • حالت فیزیکی : پودر قهوه ای رنگ می باشد.
  • فرمول شیمیایی : C20H24CaO10S2وCas Number : 8061-52-7

سولفونات کلسیم

لیگنوسولفونات کلسیم چیست؟

لیگنو سولفونات ها جزو قدیمی ترین افزودنی های شیمیایی مورد استفاده در صنعت بتن می باشند. لینگوسولفونات ها به عنوان روان کننده بتن یا کاهنده آب بتن مورد استفاده قرار می گیرند . مکانیسم عمل آنها بر پایه خاصیت پخش کنندگی ذرات سیمان در آب می باشند. به تدریج مواد دیگری ازجمله ملامین فرمالدئید.سولفونه SMF،نفتالن فرمالدئید سولفونه و اخیراً رزین های آکریلیک استری واتری موسوم به پلی کربوکسیلات ها به این صنعت معرفی شده اند.

صنعت لیگنو سولفونات توانسته است . تدریجاً ایرادات ساختاری این ترکیبات را برطرف کرده. و توانسته همچنان جایگاه خوبی برای لیگنو سولفونات . در بین مواد کاهنده آب بتن داشته باشد. امروزه لیگنو سولفونات ها به تنهایی و یا ترکیب با دیگر مواد شیمیایی به وفور دراین صنعت مصرف می شوند.

عملکرد لیگنو سولفونات به عنوان روان کننده در بتن:

سولفونات کلسیم2

ذرات سیمان به دلیل ریز بودن ،دارای جاذبه سطحی بالایی بوده و وقتی درآب حل می شوند تمایل دارند. که به یکدیگر چسبیده و ایجاد توده های قفسی شکل کنند. این ساختار قفسی بخشی از آب موجود را در خود حبس می کند. و نهایتاً میزان آب موثر را کاهش داده و خمیر ایجاد شده نسبتاً روانی کمی دارد. با افزودنی ماده روان کننده، این ماده بر روی سطح ذرات سیمان جذب سطحی شده و باعث کاهش.جاذبه سطحی ذرات سیمان نسبت به یکدیگر شده.و ساختار قفسی می شکند. و در این موقع آب به دام افتاده آزاد می شود و همین فرایند می باشد. که عامل روان کنندگی این دسته ترکیبات می باشد. ساختار شیمیایی لیگنو سولفونات به مراتب پیچیده تر از دیگر روان کننده های سنتزی مانند: نفتالن سولفونات، ملامین سولفونات و پلی کربوکسیلاتها می باشد.

ترکیب شیمی لیگنوسولفونات

لیگنو سولفونات کلسیم که یک پلیمر طبیعی می باشد و از ماده لیگنین بدست می آید. لیگنین یک ساختار پلیمری با سه الکل آروماتیک دارد. لیگنین پس از سلولز بیشترین سهم ساختار چوب را به خود اختصاص داده است. جرم مولی آن بسیار بالا می باشد  . دربین الیاف سلولزی قرارگرفته و این الیاف را کنارهم نگه می دارد. برای تولیدکاغذ ازچوب،لازم است که لینگین از سلولز جدا شود وبه دلیل آنکه لیگنین حلالیت خوبی در آب ندارد.

در یک فرایند شیمیایی با نام سولفوناسیون،لینگین به لیگنو سولفونات تبدیل می شود. با قرار گرفتن گروه عاملی سولفات بر روی آن طی فرایند سولفوناسیون،حلالیت لینگین درآب افزایش می یابد. استخراج لینگین از چوب و سولفوناسیون در یک فرآیند همزمان انجام می شود . به این صورت که خورده های چوب در محلول بی سولفیت سدیم.یا کلسیم تاغ دمای 130 درجه سانتیگراد حل می شود . و گروه عاملی سولفات بر روی شبکه پلیمری لیگنین پیوند می دهد.

110 1024x290 1

در پایان فرآیند مواد نامحلول سلولزی و نمکهای باقیمانده با جرم مولی کم، از ماده اصلی جدا می شود. بطوری که محصول نهایی با جرم مولی مورد نظر جداسازی شود. در مرحله تصفیه، قندهای محلول و لیگنو سولفوناتهای با جرم مولی کم نیز جداسازی می شوند. حضور قندها در مقادیر بالا باعث تاخیر در گیرش سیمان شده . و در مقادیر مصرف بالای افزودنی حتی توقف گیرش نیز اتفاق بیافتد. این حالت برای بتن ریزی در هوای سرد تشدید نیز می شود و لذا جداسازی قندها از لیگنو سولفونات ، بهره وری این مواد را شدیداً افزایش می دهد.

قیمت فروش – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) و لیگنو سولفونات کلسیم می باشد. که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته. و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید . و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت لیگنو سولفونات کلسیم میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی با ما:
021-
021-  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت