ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سیانید سدیم کد 104967 مرک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سیانید سدیم کد 104967 مرک

85 / 100

سیانید سدیم کد 104967 مرک با فرمول NaCN شناخته می‌شود. این ترکیب شیمیایی از اتصال نمکی سدیم (Na⁺) و یون سیانید (CN⁻) تشکیل شده است. ویژگی‌های شیمیایی خاص این ترکیب آن را به یک ماده با کاربردهای گسترده در صنایع مختلف تبدیل کرده است.

سیانید سدیم یک ترکیب شیمیایی است که شامل اتم‌های سدیم (Na) و سیانید (CN) می‌شود. فرمول شیمیایی آن NaCN است. این ترکیب به صورت بلورهای سفید بی‌رنگ یا قهوه‌ای تشکیل می‌شود و دارای بوی تند و نفوذآوری است.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

سیانید سدیم کد 104967 مرک

سیانید سدیم کد 104967 مرک زهرهایی با سرعت بالا هستند که توانایی کشندگی بالایی دارند. آنها برای اولین بار در جنگ جهانی اول به عنوان سلاح شیمیایی استفاده شدند. سیانورها و ترکیبات حاوی سیانور نیز در صنعت و تولید مورد استفاده قرار می گیرند. ظرفیت تولید سالانه سیانید سدیم و سیانید هیدروژن در سال 2004 به ترتیب 286 میلیون پوند و بیش از 1.8 میلیارد پوند برآورد شده است. مقادیر کمی از سیانید در دود سیگار و موجودات زنده یافت می شود.

دود وسایل نقلیه و در غذاهایی مانند اسفناج ، شاخه های بامبو، بادام، لوبیای لیما، هسته های میوه و تاپیوکا وجود دارد.برخی از خصوصیات شیمیایی و فیزیکی سیانورها که احتمالا در یک حادثه صنعتی یا حمله تروریستی درگیر می شوند عبارتند از :سیانید هیدروژن(AC) مایعی آبی کم رنگ یا بی رنگ زیر 78 درجه فارنهایت است و در دمای بالاتر یک گاز بی رنگ است. بوی بادام تلخ دارد و در دمای اتاق بسیار فرار و قابل اشتعال می باشد.

سیانید سدیم کد 104967 مرک

تاریخچه سیانید سدیم کد 104967 مرک

ماده شیمیایی سیانید سدیم کد 104967 مرک برای اولین بار در سال 1834 توسط برادران راجرز تولید شد. آن ها ترکیب رنگی حاوی مشتقات آهن دو ظرفیتی و سه ظرفیتی و کربنات سدیم را حرارت داده و بعد از خنک شدنمخلوط سیانید سدیم را با الکل از آن استخراج کردند. تا سال 1899 نیمی از سیانید تولید شده در اروپا با فرآیند بیلبی تولید می شد و از ابتدای قرن بیستم از شیوه دیگری به نام فرآیند کشنر برای ساخت سیانید سدیم به کار گرفته شد.

سیانیداسیون یک فرآیند شیمیایی برای بازیابی طلا و فلزاتی است که به صورت بسیار ریز در سنگ معدن پراکنده شده اند. فرآیند سیانیداسیون همچنین برای بازیابی طلای مختلط با سولفید استفاده می شود. سنگ معدن یا پسماندها به محلول سیانید اضافه می شوند که به تولید اکسیژن به منظور غیر قابل حل کردن طلا به شکل NaAu(CN)2 کمک می کند. مقدار ماده شیمیایی سدیم سیانید مورد استفاده در این فرآیند 1تا 2.5 کیلوگرم به ازای هرتن سنگ معدن است.

مشخصات سیانید سدیم کد 104967 مرک

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.04967

Supelco

Potassium cyanide

for analysis EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur

Synonym(s):Potassium cyanide, Cyanogen potassium
Empirical Formula (Hill Notation):CKN
CAS Number:151-50-8
Molecular Weight:65.12
MDL number:MFCD00011397
EC Index Number:205-792-3

106437 2

 • سیانید سدیم (NaCN) دارای وزن مولکولی 49,008 گرم در مول با نقطه ذوب 563,888 درجه فارنهایت است.
 • سیانید سدیم دارای پودر سفید رنگ و با بویی مانند بادام تلخ است.
 • در صورت وجود رطوبت، هریک می توانند سیانید هیدروژن تشکیل دهند.
 • ترکیبات سیانوژن می توانند سیانور تشکیل دهند.
 • سیانوژن کلراید (CK) یک گاز مایع بی رنگ است که سنگین تر ازهوا می باشد و بویی تند و بسیار تحریک کننده است.
 • در آب و حلال های آلی محلول است.
 • نمی توان به بوهای مرتبط با ترکیبات حاوی سیانور به عنوان یک هشدار کافی در مورد غلظت های خطرناک اعتماد کرد.
 • بین 20 تا 40 درصد مردم ژن مورد نیاز برای تشخیص بوی سیانید را ندارند.
 • حتی در بین کسانی که ژن لازم را دارند ، خستگی بویایی می تواند از تشخیص سیانور جلوگیری نماید.
 • سیانید سدیم محلول در آب، آمونیاک، متانول و اتانول است.
 • دوز غیر کشنده این ماده نیمه عمر 60 – 20 دقیقه است.

106437

کاربرد غیر سنتی 

استفاده غیر سنتی از سیانید سدیم برای عقیم سازی ، کنترل پوشش گیاهی ناخوشایند و از بین بردن شکارچیان بچه ماهی استفاده می شود.در قلاده های گوسفند به عنوان بازدارنده کایوت کاربرد دارد.

سخت شدن مواد با سیانید سدیم

 • سخت شدن واد با سیانید سدیم با استفاده از کربوریزاسیون مایع انجام می شود.
 • محلول عوطه وری که در آن فولاد سخت می شود، تقسیم مساوی سیانور سدیم و کربنات سدیم است.
 • اجرای کربنات سدیم سرعت تجزیه سیانور در دمای کار(بین900-950 درجه سانتیگراد) را کاهش می دهد.

خواص و کاربردها

1. خواص شیمیایی و فیزیکی سیانید سدیم

سیانید سدیم به عنوان یک ترکیب شیمیایی بسیار فعال شناخته می‌شود. این ماده به راحتی با آب و دیگر مواد شیمیایی واکنش می‌دهد و خواص آن باعث استفاده گسترده در صنایع مختلف می‌شود.

2. کاربردهای صنعتی سیانید سدیم

سیانید سدیم در صنایع مختلفی از جمله صنایع معدن، فلزات، و صنایع شیمیایی به کار می‌رود. این ترکیب به عنوان یک ماده فعال در فرآیندهای استخراج فلزات از کانه‌ها و همچنین در فرآیندهای گلدانی متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3. کاربردهای آزمایشگاهی و دارویی

سیانید سدیم نیز در آزمایشگاه‌ها به عنوان یک ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، در صنعت داروسازی به عنوان یک ماده مؤثر در تولید برخی از داروها نیز به کار می‌رود.

خطرات جسمی و سلامتی

سیانید سدیم کد 104967 مرک یک ترکیب شیمیایی بسیار سمی و کشنده انسان است که در اثر بلع در صورت مسمومیت با سیانور بایدفورا به پزشک مراجعه شود.با جذب پوست از طریق زخم های باز و استنشاق گرد و غبار ، سمیت ایجاد می کند.این ماده تنفس سلولی را که منجر به بی اکسی می شود، مهار می کند.تغییر رنگ آبی یا پوست (سیانوز) نشان از مسمومیت شدید با سیانید دارد، اما در بیشتر موارد ، مسمومیت با سیانید باعث ایجاد تغییر پوست سالم صورتی و قرمز می شود.دوز کشنده احتمالی خوراکی در انسان کمتر از 5 میلی گرم یاطعم (کمتر از 7قطره) برای یک فرد 70 کیلوگرمی (150پوند) است- فوق العاده سمی

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر محصول و آنالیز کلیک کنید.

خطرات و نکات ایمنی

اهمیت رعایت ایمنی در استفاده از سیانید سدیم کد 104967 مرک

برخورد با سیانید سدیم باید با احتیاط و رعایت کامل اصول ایمنی انجام شود. این ترکیب به عنوان یک ماده سمی شناخته می‌شود و برخورد مستقیم با آن می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی انسان‌ها ایجاد کند. لازم است که هنگام استفاده یا توسعه فرآورده‌های حاوی سیانید سدیم، ایمنی به عنوان اولین اولویت در نظر گرفته شود.

 • وقتی استنشاق گردد، اثر مضر خورنده ای برای دستگاه تنفسی ایجاد می نماید.
 • در صورت استنشاق باعث سردرد، ضعف یا تنفس مفرط حالت تهوع و استفراغ شود، که ایجاد ضربان قلب ضعیف و نا منظم، بیهوشی، تشنج و مرگ همراه باشد.
 • هنگام خوردن،بسیار سمی است ، با سوزش برای دستگاه گوارش روده خورنده است.
 • دوزهای بیشتر ممکن است باعث ایجاد از بین رفتن هوشیاری ناگهانی و مرگ سریع در اثر ایست تنفسی شود.
 • تماس پوست با محلول ممکن است باعث درد شدید و سوختگی پوست و حتی زخم های عمیق شود.
 • علائم ناشی از تماس با پوست مانند مواردی است که برای استنشاق ذکر شده.
 • قرار گرفتن در معرض مزمن طولانی مدت یا مکرر پوست ممکن است باعث ایجاد بثورات و زخم های بینی شود.
پاکسازی برای نشت اتفاقی
 • فضاهای بسته را قبل از ورود تهویه کنید.
 • مواد ریخته شده را لمس نکنید، در صورت امکان نشت را متوقف کنید اما اینکار با احتیاط انجام شود.
 • سیانور را جارو کرده و در ظرف در دار یا کیسه پلاستیکی قرار دهید تا دفع شود.
 • آب را مستقیما روی نشت یا سیانور ریخته نریزید زیرا گازهای سمی HCN آزاد می کند.
 • پس از تمیز کردن، محلی که ماده ریخته شده را با محلول رقیق سدیم یا کلسیم هیپوکلریت (سفید کننده خانگی) شستشو دهید.
 • پد جاذب یا ور میکول را روی مواد مایع ریخته شده قرار دهید.
 • مواد آلوده و یکبار مصرف و مواد پاک کننده نشت باید در کیسه ای با برچسب باشد.

نتیجه‌گیری

سیانید سدیم: ماده اساسی با کاربردهای فراگیر در صنایع مختلف

در این مقاله به بررسی جزئیات و کاربردهای مهم سیانید سدیم پرداختیم. این ماده با ویژگی‌های شیمیایی خاص خود، به عنوان یک ابزار اساسی در صنایع مختلف اقتصادی شناخته شده است. با رعایت اصول ایمنی و استفاده هوشمندانه، سیانید سدیم می‌تواند در تولید فناوری‌ها و محصولاتی که تاثیر مثبتی در جامعه دارند، نقش بسزایی ایفا کند.

خرید سیانید سدیم کد 104967 مرک

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید سیانید سدیم کد 104967 مرک با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت  فروش سیانید سدیم کد 104967 مرک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سیانید سدیم کد 104967 مرک می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

 

 

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت